فهرست
احتمال تکرار گروه مرگ برای استقلال
احتمال تکرار گروه مرگ برای استقلال

احتمال تکرار گروه مرگ برای استقلال

آی اسپورت - مراسم قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا در سال ۲۰۱۹ یکم آذرماه با حضور نمایندگان تیم‌های شرکت کننده در کوالالامپور مالزی انجام می‌شود و مسابقات امسال بعد از جام ملت‌های آسیا و از ۱۳ اسفند ماه آغاز خواهد شد. نکته منفی لیگ قهرمانان امسال افزایش سهمیه تیم‌های عربستانی نسبت به سال گذشته است. در لیگ قهرمانان سال ۲۰۱۸ با توجه به اینکه تیم‌های الاتحاد و النصر به دلیل ماجرای  عدم دریافت لایسنس حرفه‌ای سازی از آسیا حذف شدند عربستان تنها با دو نماینده خود یعنی الهلال و الاهلی شرکت کرد که الهلال در در دور گروهی و الاهلی در مرحله یک هشتم نهایی حذف شدند.

اما در سال ۲۰۱۹ ماجرا فرق می‌کند و تیم‌های ایرانی به احتمال فراوان با یک تیم عربستانی همگروه خواهند شد که بازهم می‌تواند دردسرهایی برای ایرانیان داشته باشد. تیم النصر از طریق پلی آف در مسابقات شرکت می‌کند و اگر بتواند صعود کند همگروهی ایرانی‌ها با یک تیم عربستانی ۱۰۰٪ قطعی می‌شود.

طبق قوانین قرعه کشی لیگ قهرمانان، تیم‌هایی که در یک رتبه از لیگ داخلی قرار دارند ، همچنین تیم‌هایی که از یک کشور هستند با هم همگروه نمی‌شوند. به عنوان مثال پرسپولیس در فصل گذشته قهرمان لیگ ایران شد و با قهرمان قطر، قهرمان عربستان و همچنین قهرمان امارات همگروه نمی‌شود.بنابراین همگروهی پرسپولیس با الدحیل، الهلال و العین منتفی است.

همین موضوع برای رتبه‌های دوم، سوم و قهرمان جام حذفی هر کشور صدق می‌کند. به عنوان مثال استقلال با الاتحاد که هر دو از طریق قهرمانی جام حذفی سهمیه گرفتند همگروه نمی‌شود.با این حساب، گروه پرسپولیس با انتخاب یکی از تیم‌های سید دو و سه مشخص می‌شود و تیم‌های سید چهار از طریق پلی‌آف صعود می‌کنند. سید دو (السد قطر، الاتحاد عربستان و الوحده امارات)، سید سه: (الاهلی عربستان، الوصل امارات و الریان قطر).

با وجود اینکه تنها دو روز از پایان لیگ قهرمانان ۲۰۱۸ گذشته اما پرسپولیس باید خودش را آماده کند تا ۱۰ روز دیگر حریفان خود را در فصل آتی آسیا بشناسد و برای تکرار موفقیت فصل گذشته برنامه ریزی کند.

ورزش 3

۸ ۸  
آی اسپورت
2018-11-12 19:41:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۸ نظر
تاج کبیر آسیا سرور کل لنگیا
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۹:۵۰
اتفاقا استقلال هروقت تو گروه مرگ قرار گرفته راحت تر و با اقتدار تر از گروهش صعود کرده مثل لنگ نبوده که تو گروه شخمی نصف قارچی و تیم دهم اماراتم واسه صعود به گل به خودی بازیکن ایرانی و البته لنگی تیم حریف احتیاج داشته باشه
کاج
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۱۰
اگه گروه مرگ واقعی باشه باز مجبوریم شورت کیسه کشا رو تو مرحله های بالاتر از عربا پس بگیریم.
۸
حمید پرسپولیسی
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۱۷
گروه مرگ گروه پرسپولیس بود که هر دو تا تیم رفتن نیمه نهایی و فینال غرب آسیا
از گروه کیسه هر دو تا تیمی که رفتن بالا تبدیل به کیسه گل شدن
العین که 8تا از الدحیل خورد و کیسه هم که 5 تا از السد نوش جان کرد
این چه گروه مرگی بود که به تیمهای صعودکنندش به این شکل وحشیانه تجاوز شد
۶
.
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷، ۱۲:۱۵
هنوز نفهمیدی گروه کیسه، گروه مرگ نبود و گروه درد بود؟ دوتا تیمی که نیمه نهایی رو بازی کردن گروه مرگ رو معرفی کرد
فینال ندیده ها
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۹:۵۹
دوباره تجاوز دوباره رکورد گل خوردن دوباره اشک . بسه
علی- لندن
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۲۱:۰۴
بابا دست بردارید از سر این بدبخت بیچاره ها. آیییییی بخندیم دوباره ایییی بخندیم. خخخخخخ
۴
مهرشاد
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۲۱:۲۰
وای نه هنوز از تساوی پرسپولیس خوشحالیم . الان چرا
۴
محمدفلاح
دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷، ۲۲:۴۴
جناب کیسه کبیر، ظاهرا فراموش کرده اید،همین پرسپولیس نصف ونیمه تیم های هم گروه شما که میگویید گروه مرگ است را یکی یکی برده است!!
ازقاطرمیپرسند بابات کیه؟روش نمیشه بگه بابام خره!میگه مامانم اسبه! حالا قضیه استقلالی هاست،ازشون می پرسی تیمت کجاست،چیکار میکنه،میگه شما فینال باختید!؟؟!!!
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر