فهرست
اتفاق ویژه/ جوانگرایی کی‌روش در طول بازی!
اتفاق ویژه/ جوانگرایی کی‌روش در طول بازی!

اتفاق ویژه/ جوانگرایی کی‌روش در طول بازی!

آی اسپورت – از تیمی که بیش از 4 سال پیش در سئول مقابل کره جنوبی قرار گرفت و با پیروزی 1-0 مقابل میزبان، به جام جهانی برزیل صعود کرد، پنج‌شنبه فقط یک نفر در ترکیب ایران قرار داشت و او رضا قوچان‌نژاد بود. البته احسان حاج‌صفی هم که روز پنج‌شنبه در ترکیب اصلی تیم ملی قرار گرفت در دقیقه 83 آن بازی خاطره‌انگیز به جای مسعود شجاعی وارد بازی شد. سید جلال حسینی هم که 4 سال پیش در ترکیب اصلی تیم ملی قرار داشت روز پنج‌شنبه از روی نیمکت بازی را تماشا کرد و به نظر می‌رسد که آخرین روزهای خود را در تیم ملی می‌‎گذراند، درست مثل پژمان منتظری که 4 سال بازیکن فیکس تیم ملی بود و این روزها مصدوم است. در مقابل از تیم 4 سال پیش کره جنوبی که مقابل ایران 1-0 باخت، 3 بازیکن روز پنج‌شنبه در ترکیب اصلی این تیم قرار داشتند. جانگ هیون سو، سون هیونگ مین و کیم یونگ گوون از ابتدا مقابل ایران به میدان رفتند و لی دونگ گوک هم در دقایق پایانی به میدان آمد!

روند استفاده از بازیکنان جوان‌تر و کم‌تجربه‌تر در تعویض‌های دو تیم هم کاملا تکرار شد. در هر 3 تعویض ایران در نیمه دوم، بازیکنانی که وارد زمین شدند جوان‌تر از آنهایی بودند که بیرون رفتند و در عوض در تیم کره جنوبی، بازیکنان جوان‌تر از ترکیب اصلی خارج شدند و بازیکنان مسن‌تر و باتجربه‌تر به میدان رفتند. در واقع هر چه از زمان بازی گذشت ایران جوان‌تر و شاداب‌تر شد و کره پیرتر و خسته‌تر!

میانگین سنی ایران در شروع بازی 25.8 سال و میانگین سنی کره دقیقا 25 سال بود اما لحظاتی قبل از سوت پایان بازی همه چیز عوض شده بود. در این لحظات میانگین سنی ایرانی‌های حاضر در زمین 24.2 بود و کره‌ای‌ها با افزایشی عجیب، به میانگین سنی 27.7 سال رسیده بودند. با این حال تیم جوان شده ایران به خوبی مقابل تیم باتجربه شده کره بازی کرد و اجازه نداد باتجربه‌های این تیم نتیجه بازی را عوض کنند و کره را به پیروزی برسانند.

۱۰ ۲  
آی اسپورت
2017-09-02 18:57:00
نظر دهید

۲ نظر
این قافله از قافله سالار خراب است
شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶، ۱۹:۰۸
این ای اسپورت بی نا ... باز عکس چشمی به یه بهانه گذاشت
عجب فازی داری
يكشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶، ۰۲:۳۱
واقعا بی نا... شمایید که رنگ رو به پرچم ترجیح میدین. تو قضیه پروفسیل و کیروشم اثبات کردین
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر