فهرست
آلزایمرِ آماری؛ لیگ ایران سه لواندوفسکی دارد
آلزایمرِ آماری؛ لیگ ایران سه لواندوفسکی دارد

آلزایمرِ آماری؛ لیگ ایران سه لواندوفسکی دارد

آی اسپورت- شب گذشته در بوندس‌لیگا رابرت لواندوفسکی به تنهایی هر 5 گل بایرن مونیخ را مقابل وولفسبورگ به ثمر رساند و با خلق یک اتفاق عجیب (آن هم طی فقط 10 دقیقه) نامش را در تاریخ این بازی‌ها ثبت کرد. به بهانه این اتفاق سایت‌های داخلی به فکر پیدا کردن نمونه‌های ایرانی برای لواندوفسکی افتادند و بازیکنان 5گله تاریخ لیگ برتر را معرفی کردند. اما نکته مهم در این بین از قلم افتادن نام ادینیو بود که شاهکار بزرگش در لیگ دهم یعنی 5 گلی که یک‌تنه وارد دروازه شهرداری تبریز کرد در این آمار نیامده بود.
ادینیو در لیگ دهم برای کسب عنوان آقای گلی رقابت نزدیکی با رضا نوروزی داشت و در نهایت شکست خورد. همان طور که چند سال بعد فونیکه سی هم در رقابتی مشابه قافیه را به کریم انصاری‌فر باخت و مدعی شد ایرانی‌ها دوست ندارند کفش آقای گلی را به یک خارجی بدهند. البته پیش‌تر از این عماد رضا یک بار این عنوان را به دست آورده بود و بعدها ادینیو نیز کفش طلای لیگ چهاردهم را به دست آورد تا ادعای فونیکه در زمینه حق‌خوری از مهاجمان خارجی باطل شود. اما نادیده گرفته شدن ادینیو در لیست لواندوفسکی‌های لیگ برتر یک بار دیگر همه را به یاد این ادعا انداخت.


به هر حال بازیکنانی که تا به حال موفق شده‌اند در لیگ برتر ایران 5 گل در یک مسابقه بزنند این سه نفر هستند:


یک) محسن خلیلی - لیگ پنجمخلیلی روز چهارم آذرماه 84 در جریان برد 6-1 سایپا مقابل راه‌آهن 5 بار گلزنی کرد.


دو) ادر لوسیانو - لیگ دهم
ادینیو روز 23مرداد 89 هر 5 گل مس کرمان را در جریان پیروزی 5-2 مقابل شهرداری تبریز زد.
سه) رضا نوروزی - لیگ دهم
نوروزی 26 اردیبهشت‌ماه 90 مقابل پاس همدان هر 5 گل فولاد را زد تا این تیم در هفته سی‌وسوم به برد 5-2 دست پیدا کند.
**** رکورد بیشترین گل در یک بازی لیگ برتر، همچنان با 7 گل در اختیار رضا عنایتی است که در لیگ اول و مسابقه ابومسلم-استقلال رشت ثبت شده.

* رکورد 5 گل کورش برمک در بازی کشاورز-پاس قبل از راه‌اندازی لیگ برتر  و در لیگ آزادگان به دست آمده است.

* در مسابقات باشگاهی آسیا یک بار فرشاد پیوس با لباس پرسپولیس 7 گل به پنجاب پاکستان زد (پپرسپولیس 9 بر صفر برنده شد). اما جالب است بدانید رکورد یک ایرانی در جام باشگاه‌های آسیا از این 7گل هم بالاتر است. سال1366 وقتی ملوان به عنوان نماینده ایران شرکت کرد و 12 گل به حریف مالدیوی زد، 9گل بازی را محمد احمدزاده به تنهایی وارد دروازه کرد!

کد خبر: 9411
  ۲  
آی اسپورت
2015-09-23 16:47:30
نظر دهید

۲ نظر
-
چهارشنبه ۱ مهر ۱۳۹۴، ۱۷:۳۰
یعنی لنگ تونسته پنجاپ پاکستان رو شکست بده؟خخخخخخ
-
چهارشنبه ۱ مهر ۱۳۹۴، ۱۹:۱۰
5 گل در 8 دقیقه زده کدوم یکی از اینا اینکارو کردن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر