فهرست
گزارش روز : بازگشت مسی جادویی و نجات بارسا
گزارش روز : بازگشت مسی جادویی و نجات بارسا

گزارش روز : بازگشت مسی جادویی و نجات بارسا

آی اسپورت - مادامی که مسی در بهترین فرم خود باشد هیچ بازیکنی در زمین توان نزدیک شدن به او را نخواهد داشت.

مسی با پشت سر گذتشن چند هفته ی سخت، با نمایشی فوق العاده باعث پیروزی 2-1 تیمش در برابر منچستر سیتی و صعود بارسلونا به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا شد.

بعد از باخت ناباورانه بارسا در برابر وایادولید همه ی منتقدان تیر های خودشان را به سمت لئو مسی نشانه رفتند و اعتقاد داشتند که دیگر دوران جادوهای او به پایان رسیده است. اما مسی بار دیگر به همه ی جهانیان کلاس کاری اش و استعداد خداددادی اش را یاد آور شد.

تاتا مارتینو نیز که در هفته های اخیر فشار زیادی را تحمل می کرد، از نمایش مسی بسیار هیجان زده به نظر می رسید. او در کنفرانس خبری پس از بازی اذعان کرد: " بعضی اوقات منتقدان با دامن زدن به بعضی مسائل احساسات بهترین بازیکنان را بر می انگیزند. مسی با نمایش خودش غرور و افتخار را به ما هدیه کرد."

مسی همانی  بود که همیشه انتظار داشتیم. نمایش انفرادی او خارق العاده بود و با حرکات انفجاری اش درون محوطه جریمه همه را غافلگیر می کرد. او شب اسفناکی را برای جولین لسکات از ابتدا تا انتهای بازی به وجود آورد. کلاس کاری او بسیار فراتر از آن چیزی بود که لسکات بتواند در برابرش حرفی برای گفتن داشته باشد.

مسی در این دیدار بار ها و بارها و با حرکات خود نیمار و سایر هم تیمش هایش را صاحب موقعیت کرد. هر دقیقه از زمان بازی که می گذشت مسی بسیار سر حال تر و آماده تر به نظر می رسید.

نیاز سیتی به حمله و زدن گل نیز فرصت خوبی را برای مسی مهیا کرده بود. سیتی نا خود آگاه در پاره ای از دقایق به علت نیاز شدید به زدن گل نظم دفاعی اش را از دست می داد و همین امر باعث می شد تا مسی فضای خوبی برای حرکات انفجاری اش داشته باشد.

مسی حالا در سن 26 سالگی، 67 گل در لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رسانده است. هیچ بازیکنی در طول تاریخ به اندازه ی او در یک باشگاه خاص در لیگ قهرمانان گلزنی نکرده است.عملکرد مسی باعث شد تا روبن کاوسیاس که به جای پیگرینی محروم وظیفه هدایت سیتی رابر عهده داشت نیز لب به ستایش از او بگشاید:"مسی این توانایی را دارد که یک تنه تیم را پیروز از میدان خارج کند. او همیشه توانایی جادو کردن را دارد."

یک مسی آماده باعث می شود تا هیچ باشگاهی از اینکه در دور بعد به بارسلونا برخورد کند راضی و خوشحال نباشد. مسی می تواند به تنهایی تفاوت ها را رقم بزند.

مسی سر بزنگاه با عملکرد خوب خودش بار دیگر نور امید را در دل  آن دسته از هواداران بارسا که از تیمشان ناامید شده بودند، زنده کرد. بارسا اکنون برای هفتمین سال پیاپی راهی یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان شده است و این امر را بیش تر از هر چیزی، باید مدیون لئو مسی باشد.

     
آی اسپورت
2014-03-13 22:40:35
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر