فهرست
گزارش ویژه: داور استقلال – نفت با اتوبوس به تهران آمد!
گزارش ویژه: داور استقلال – نفت با اتوبوس به تهران آمد!

گزارش ویژه: داور استقلال – نفت با اتوبوس به تهران آمد!

آی اسپورت - آن‌قدر این روزها بر سر مسائل داوری سر و صدا به پا شده که به جای مباحث فنی تمام تیم‌ها ذهن خود را درگیر مسائل داوری کردند! هر بازی یک تیم گله‌مند است و به طرف داور حمله‌ور می‌شود و اتفاقا به خاطر ترس داوران از این ماجرا ضریب خطاها بالا رفته و از دل هر بازی هند و پنالتی‌هایی بیرون می‌آید که برای فوتبالی‌ها جای تعجب دارد! اما این یک طرف ماجرا است!
طرف دیگر شرایطی است که قاضیان میدان دارند. بازی معوقه استقلال و نفت باید انجام می‌شد؛ بازی که چند باری به تعویق افتاد و در پی آن هم بحث داوری‌اش هم همینطور دست به دست می‌چرخید. نکته جالب اینکه برای این بازی سه داور در نظر گرفتند و بعد از اینکه سه دست چرخید سرانجام بازی را به یدا... جهانبازی دادند! حق‌وردی به دلیل کسالتی که داشت نمی‌توانست این بازی را قضاوت کند، بعد بازی را می‌خواستند به ترکی بسپارند اما چون بازی حساس تراکتور و پرسپولیس در پیش بود این بازی را برای ترکی کنار گذاشتند تا اینکه جهانبازی سوت این بازی را در دست گرفت. داور شهر کردی که به آچار فرانسه کمیته داوران تبدیل شده است اما همین آچار فرانسه از کوچکترین تسهیلاتی برخوردار نیست! کمیته داوران به جای بلیت هواپیما بلیت اتوبوس برای این داور تهیه کرد و جهانبازی با اتوبوس راهی تهران شد. بحث دوم ماجرای قضاوت جهانبازی برمی‌گردد به پیراهن این داور. پیراهن داوران بازی استقلال و نفت آماده نبود و مجبور شدند از تولیدی لباسی که پدر فغانی در اختیار دارد برای این داور و کمک‌هایش لباس تهیه کنند! البته لباس برای داور چهارم کم آمد به همین خاطر جباری مجبور شد روی پیراهن خود یک کاپشن مشکی بپوشد تا معلوم نشود رنگ پیراهنش با داوران دیگر یکی نیست. با این ماجراها یعنی (دست به دست گشتن قضاوت بازی، بلیت اتوبوس به جای هواپیما و نبود پیراهن) داوران برای قضاوت بازی آماده شدند. بازی که حساسیت خاص خودش را داشت و می‌توانست برای داوران درد سرساز شود.
باز هم ماجرای پنالتی‌های گرفته شده و نشده و همچنین گرفتن آفساید برای گروه داوری بازی استقلال و نفت دردسرساز شد! باز هم طرف بازنده از داوری بدگفت و قضاوت او را به یکسری از مسائل ربط داد! موضوعی که به وفور در لیگ امسال دیده شده و به یک عادت تبدیل شده است!
داوران بی‌انگیزه در لیگ پرهیاهو سوت می‌زنند و جالب اینکه هیچ‌کس از هیچ داوری راضی نیست! یعنی این روزها تمام داوران بی‌محابا نقد می‌شوند و همین مساله از آنها افراد بی‌تفاوت ساخته است. بخشی از این ماجرا برمی‌گردد به اختلافات مسوولان فدراسیون و سازمان لیگ که در بین اختلافات خود داوری را قربانی می‌کنند!
تاج طرف تیم‌ها رفته و از آنها حمایت می‌کند و اسدی هم طرف داوران است و در این میان البته هیچ چیز به نفع داوری نخواهد بود. جهانبازی داور کم اشتباه فصل پانزدهم حالا توسط نفتی‌ها نقد می‌شود در حالی که در برآورده شدن کوچکترین خواسته این داوران فدراسیون عاجز مانده است. در این روزها علاوه بر مشکل پیراهن، مشکل تهیه بلیت هم به سایر مشکلات داوری اضافه شده است و در این میان یا داوری از پرواز جا می‌ماند و یا داوری مجبور است خودش را به نزدیک‌ترین ترمینال رسانده و سراسیمه برای داوری حاضر شود! از همه بدتر هم وقتی بلیت برگشت برای داور مهیا نمی‌شود سر جاده جلوی کامیون را می‌گیرد و با کامیون به شهرش برمی‌گردد. در این فوتبال پر زرق و برق که برق ماشین‌های لوکس بازیکنانش چشم بیننده را کور می‌کند داور لیگ به ظاهر حرفه‌ای سهمش یا تردد با کامیون است و یا اینکه با اتوبوس رفت و آمد می‌کند! در آخر هم متهم می‌شود بازی را برای استقلال درآورده است!

منبع:ایران ورزشی

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2015-09-24 12:12:25
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر