فهرست
دی‌ماریا: به همسرم گفتم حتماً با رئالی‌ها همگروه می‌شویم‌!
دی‌ماریا: به همسرم گفتم حتماً با رئالی‌ها همگروه می‌شویم‌!

دی‌ماریا: به همسرم گفتم حتماً با رئالی‌ها همگروه می‌شویم‌!

آی اسپورت- آنخل دی‌ماریا پس از سپری کردن یک فصل ناموفق در منچستر‌یونایتد و البته فصل کابوس واری که به خاطر مصدومیت داشت، دوباره طعم حضور در لیگ قهرمانان اروپا را چشید. او که با تیم جدیدش، پاری‌سن‌ژرمن، توانسته دوباره در لیگ قهرمانان اروپا بازی کند سرحال به نظر می‌رسد و بی‌صبرانه منتظر رسیدن تیمش به مراحل پایانی این جام معتبر است. دی‌ماریا که دو فصل پیش به همراه رئالی‌ها توانست در لیگ قهرمانان اروپا «دسیما» را به‌ دست بیاورد، حالا در مرحله گروهی همین لیگ با رئال‌مادرید همگروه شده و دوباره باید به سانتیاگوبرنابئو برگردد‌؛ البته این بار به عنوان بازیکنی که باید رودرروی هم‌تیمی‌های سابقش بازی کند. آنخل گفت‌وگوی به نسبت کوتاهی با سایت یوفا داشته که در زیر می‌خوانید.
آنخل، در فینال سال 2014 لیگ قهرمانان اروپا که در لیسبون برگزار شد، تو به همراه رئال‌مادرید موفق شدید اتلتیکو را شکست دهید. اتفاقاً در آن بازی تو به عنوان بهترین بازیکن زمین هم انتخاب شدی. چه خاطره‌ای از آن پیروزی تاریخی در ذهنت مانده؟باورنکردنی بود‌؛ آن قهرمانی جزو مسائلی است که هرگز فراموش‌شدنی نیست. دقایقی که بر تیم ما بعد از زدن گل سوم گذشت و می‌دانستیم قهرمان می‌شویم واقعاً حیرت‌آور بود و بیشتر شبیه یک پدیده بود. وقتی جام لیگ قهرمانان را بالای سر می‌بری احساس عجیبی به تو دست می‌دهد‌؛ احساسی که انگیزه‌ات را تقویت می‌کند دوباره این جام را به‌دست بیاوری.
تو توانستی به همراه پاری‌سن‌ژرمن یکبار دیگر در این تورنمنت بازی کنی. تورنمنتی که با رفتن به منچستر‌یونایتد فرصت حضور مجدد در آن را از دست دادی. دلت برای بازی در لیگ قهرمانان اروپا تنگ شده بود؟بله، خیلی زیاد. فصل گذشته فصل دشواری برای من بود چون به خاطر مصدومیت شرایط برایم خیلی سخت شد. راستش وقتی لیگ قهرمانان را می‌بری و فصل بعدش فرصت نمی‌کنی در آن بازی کنی خیلی سخت است.
شرایط سازگاری با باشگاه جدیدت چطور است؟واقعاً خوب. حالا وقتی سر تمرین می‌روم لبخند به لب دارم، خوشحالم که در این تیم هستم و از این گذشته خیلی راحت با هم‌تیمی‌هایم سازگار شده‌ام. پاریس شهر فوق‌‌العاده‌ای است. خانواده‌ام از همان روز اول این شهر را مثل خانه خودشان دیدند و احساس راحتی کردند. این اتفاق باعث می‌شود شرایط سازگاری ورزشی هم راحت‌تر پیش برود.
و شرایط هم‌تیمی‌هایت را چطور دیدی؟از همان روز اولی که به اینجا رسیدم متوجه قابلیت و انگیزه زیاد بازیکنان شدم. این انگیزه علاوه بر مسابقه‌ها در تمرینات هم دیده می‌شود. فکر می‌کنم پتانسیل تیم ما آن‌قدر باشد که بتوانیم موفق شویم.
چه حسی داری که در لیگ قهرمانان اروپا با رئال‌مادرید همگروه شده‌اید؟وقتی فهمیدم قراردادم با پاری‌سن‌ژرمن نهایی شده و قرار است به پاریس بروم، به همسرم گفتم در لیگ قهرمانان در همان گروهی می‌افتیم که رئال است. نمی‌دانم چطور از من استقبال کنند ولی ما دسیما و کلی جام دیگر را با همدیگر بردیم و در آخرین مسابقه‌ام مقابل اتلتیکو‌مادرید هواداران رئال، ایستاده تشویقم کردند چون می‌دانستند قرار است به منچستر‌یونایتد بروم. فکر می‌کنم بازگشتم به برنابئو اتفاق دوست داشتنی‌ای باشد. البته اگر گل بزنم خوشحالی نمی‌کنم. این باشگاه به خاطر موفقیت‌هایی که در آن داشته‌ام جایگاه خاصی برای من دارد.
و نظرت در مورد لیونل مسی؟لئو غیر قابل توصیف است‌؛ این چیزی است که می‌توانم درباره‌‌اش بگویم. اگر ما عناوین قهرمانی و فوتبال را کنار بگذاریم او شخصیت فوق‌‌العاده‌ای هم دارد و دوست بی‌نظیری برای من است. به نظر من تمام کارهایی که او کرده همه با لذت بوده، بازی خیره‌کننده‌‌اش را انجام داده و کاملاً متواضع مانده است. تصویر او در زمین دقیقاً مشابه تصویر او خارج از زمین است: پسری آرام و دوست داشتنی. او شایستگی افتخاراتی که به‌دست ‌آورده را دارد.
از اینکه کنار زلاتان ایبراهیموویچ بازی می‌کنی چه حسی داری؟من با لئو (مسی)، کریستیانو (رونالدو) و رونی بازی کرده‌ام و حالا هم این شانس را دارم که کنار ایبرا بازی کنم. اصلاً نمی‌توانم بگویم تا چه اندازه ایبرا بازیکن خوبی است، به ویژه از لحاظ تکنیکی. او با وجود قد و قامت بلندش فوق‌‌العاده تکنیکی است. راستش از همان روز اول، بازی ایبرا شگفت‌زده‌ام کرد. امیدوارم در مسابقه‌ها سازگاری خوبی با هم داشته باشیم چون ایبرا دستاورد زیادی برای تیم داشته است.
     
آی اسپورت
2015-09-24 15:08:09
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر