فهرست
معادلاتِ جدید دفاع چپ تیم ملی/ میثم؛ به جای مهرداد و میلاد
معادلاتِ جدید دفاع چپ تیم ملی/ میثم؛ به جای مهرداد و میلاد

معادلاتِ جدید دفاع چپ تیم ملی/ میثم؛ به جای مهرداد و میلاد

آی اسپورت- درخشان ترین فصل فوتبال هاشم بیگ زاده و مهرداد پولادی، در ماه های منتهی به جام جهانی 2014 برزیل رقم خورد. هر دو دفاع چپ تیم ملی ایران در اوج آمادگی به نظر می رسیدند اما مصدومیت، رویای یکی از آن ها برای تقابل با مسی را بر باد داد. بیک زاده در برزیل نیمکت نشین شد و به تماشای بازی های پولادی به عنوان بهترین بازیکن ایران در جام نشست. مهره ای که سمت چپ خط دفاعی را تبدیل به نقطه قوت ایران کرده بود. 


روزهای خوش برای این دو مدافع، بعد از جام جهانی به پایان رسید. هاشم فصل کابوس واری در استقلال داشت و مهرداد در قامت سرباز فراری، حواشی زیادی را در اطراف اش چیده بود. با این وجود آن ها برای جام ملت ها نیز مورد اعتماد سرمربی پرتغالی بودند. مصدومیت این بار هم دست از سر هاشم برنداشت و او جام ملت ها را نیز به همین سادگی از دست داد. این بار اما مهرداد هم با اخراج در بازی با عراق، جایگاهش در تیم ملی را متزلزل شده دید. 


بعد از جام ملت ها، شرایط برای تغییر نسل تیم ملی فراهم شد و حالا نوبت به اعتماد به چپ های جدیدتر بود. در اردویِ تیم ملی برای بازی با گوام و هند، مهرداد قنبری و میلاد محمدی گزینه های دعوت شده به تیم ملی بودند. قنبری در همان ابتدای اردو مصدوم شد و مدتی بعد رباط پاره کرد تا از فهرست سی کیو خارج شود. میلاد محمدی نیز که یکی از مهره های بااستعداد لیگِ برتر نشان داده، فعلا به اردوی تیم ملی امید بازگشته تا در رقابت های غرب آسیا توپ بزند. تازه تری مدافع چپ تیم ملی، میثم مجیدی است. بازیکنی که بعد از نمایش خوب در استقلال، شانس حضور در اردوی تیم ملی را به دست آورده و مثلِ همه مدافعان چپ این ماه های تیم ملی، یک رقیبِ قدر در این پست دارد. رقیبی به نام احسان حاج صفی که حالا دفاع چپ اف اس وی فرانکفورت به شمار می رود و شاید در تیم ملی نیز دیگر در خط هافبک به کار گرفته نشود. 


کدخبر:9405
  ۱  
آی اسپورت
2015-09-24 16:51:49
نظر دهید

۱ نظر
-
پنجشنبه ۲ مهر ۱۳۹۴، ۱۸:۰۱
مهرداد جماعتی دفاع چپ تیم ملی خواهد بود بدون شک
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر