فهرست
امیرماهانی: اسب‌سواری تنها ورزش مختلط کشور است
امیرماهانی: اسب‌سواری تنها ورزش مختلط کشور است

امیرماهانی: اسب‌سواری تنها ورزش مختلط کشور است

آی‌اسپورت- به سراغ خانم امیرماهانی رفتیم. سوارکار استان تهران که افتخارات زیادی در این سال‌ها کسب کرده و در مسابقه امروز کاپ بیستاک هم حضور داشت.


خانم امیرماهانی اول خودتان را معرفی کنید.
با سلام. لادن امیر ماهانی هستم. پانزده سال است که سوارکاری میکنم. از رده نوجوانان شروع کردم و مراحل جوانان را گذراندم که حالا هم در رده بزرگسالان شرکت می کنم. امروز هم مسابقات csi بین المللی شرکت کردم.

چه مقام‌هایی در این سال‌ها کسب کرده‌اید؟
سال 82 برترین سوارکار رده نوجوانان کشور شدم. مقام اول در جام پیشرفت را به دست آوردم. قهرمانی، مقام سوم و پنجم کشور را هم در کارنامه دارم.
 
 چرا ورزش اسب سواری را انتخاب کردید؟
پدرم مشوق اصلی‌ام بود. من این ورزش را با او شروع کردم. چون اسب سواری تنها ورزش مختلطی است که می‌توانستم در کنار پدرم باشم.
 
این ورزش را چطور می‌بینید؟
تا سال 84 مسابقات بانوان جدا بود و فدراسیونی جدا داشت. از سال 84 به بعد دو فدراسیون ادغام شدند و فکر می‌کنم که خیلی بهتر شده است. چون رقابت برای خانم‌ها سنگین‌تر شده و چون باید با آقایان رقابت کنند، تلاش بیشتری هم می‌کنند. به نظرم در طول سال اگر چندین مسابقات را به صورت جداگانه و فقط مختص خانم‌ها برگزار کنند، بیشتر تشویق میشوند.
 
شما به عنوان یک خانم سوار کار وقتی به صورت حرفه ای  با آقایان رقابت می‌کنید مشکل خاصی هم برای‌تان پیش می‌آید؟
واقعا رقابت سنگین‌تر شده. خانم‌های کمتری دیدم که شرکت کنند و جایزه بگیرند. حتی اینکه روحیه شرکت در مسابقات را نداشتند. من خیلی‌ها را میشناسم که وقتی مسابقات جدا بود شرکت می‌کردند ولی از زمانی که مختلط شد دیگر نیامدند.

کدخبر: 9407
     
آی اسپورت
2015-09-24 22:41:18
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر