فهرست
تاج: ویلموتس را «تقریبا» سرمربی تیم ملی بدانیم
تاج: ویلموتس را «تقریبا» سرمربی تیم ملی بدانیم

تاج: ویلموتس را «تقریبا» سرمربی تیم ملی بدانیم

آی اسپورت – مهدی تاج بالاخره بعد از بازگشت از بلژیک درباره قرارداد مارک ویلموتس و اتفاقات بلژیک توضیح داد. بخش‌های مهم حرف‌های تاج را بخوانید:

ماجرا فقط امضا نبود

بحث مذاکره با ویلموتس بحث امضا کردن نبود بلکه موانعی بود که در قرارداد او پیش‌بینی شده بود. باید آن مشکلات را رفع می‌کردیم. بعضی دوستان فکر می‌کردند که فقط برای امضای قرارداد است که با او صحبت می‌کنیم و باید به بلژیک برویم اما امضا را در همین داخل کشور ۱۰ بار می‌شود انجام داد.

مربی جوان می‌خواستیم

بعضی از این موانع مانند انتقال پول بود که به چه شیوه‌ای بتوان دستمزد او را پرداخت کرد. ما باید تقریباً ویلموتس را سرمربی ایران بدانیم. او یک‌شنبه یا دوشنبه به ایران می‌آید و دوشنبه یا سه‌شنبه اسامی تیم ملی را هم اعلام خواهد کرد و می‌توانیم فصل جدیدی را با این مربی خوب در مسابقاتی که کمیته فنی مناسب دیده آغاز کنیم. ما مربی جوانی می‌خواستیم که بین ۵۰ تا ۵۵ سال داشته باشد که این اتفاق افتاد.

هنوز بحث مالی داریم

هنوز بحث‌هایی مثل حوزه مالی مانده است و چیزی نیست که در اختیار فدراسیون فوتبال باشد که در یک جلسه رئیس فدراسیون یا هیأت رئیسه تصمیم بگیرند این کار را انجام دهند یا خیر. مبلغ قرارداد این مربی برای دو طرف قابل انتشار نیست و این در قرارداد آمده است. در قرارداد او موارد خوبی ذکر شده است.

از قرارداد کی‌روش درس گرفته‌ایم

در اواخر سرمربیگری کی‌روش در تیم ملی، ۱۰ یا ۱۱ دستیار خارجی در تیم ملی بود که در قرارداد با این مربی بلژیکی، تعداد دستیاران به ۲ یا ۳ دستیار کاهش یافته است. دستیاران ایرانی او افزایش یافته است و فدراسیون آن‌ها را به ویلموتس معرفی کرده است که تا دوشنبه نهایی می‌شود. نگاه ویژه به آکادمی یکی دیگر از مفاد قرارداد او است که باید نظارت دقیقی داشته باشد و سوپروایزر این مجموعه‌ها باشد. هم‌چنین در قرارداد آمده است که از مصاحبه علیه تیم‌های دیگر که در گذشته از آن رنجیده شده‌ایم پرهیز کند. سفرهایش باید با هماهنگی با رئیس فدراسیون فوتبال باشد. بندهای قرارداد با ویلموتس ۲ یا ۳ برابر بندهای قرارداد با کی‌روش است که از مشکلاتی که با سرمربی قبلی داشتیم درس گرفته شده است.

ویلموتس پروازی نیست

به هیچ وجه بحث مربی پروازی مطرح نیست و او کارش را از دوشنبه شروع خواهد کرد. شخص ویلموتس نیز چنین خواسته‌ای از ما نداشت.ویلموتس مربی جوانی است و کارنامه موفقی دارد. کی‌روش هم پیش از تیم ملی در رئال حضور داشت اما مشکلاتی داشت. کی‌روش هم موفقیت‌ها و شکست‌هایی داشت اما چیزی که مهم است جوان بودن سرمربی بلژیکی و پایه‌گذاری نسل طلایی فوتبال بلژیک است.

۱ ۲  
آی اسپورت
2019-05-25 14:21:00
نظر دهید

۲ نظر
...
شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸، ۱۵:۱۹
ما هم از دست شما و همه ی اطلاعاتی ها که زوری وارد ورزش اند ، رنجیده ایم
۴
حمید
شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸، ۱۵:۵۵
چه مردم عجیبی هستیم ما !!! اینقدر مهمان نوازی می کنیم و تا طرف میره ! ازش بدها !!! میگیم
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر