فهرست

جنجال در فوتبال بانوان: دو جنسه ها لو رفتند!

آی اسپورت - باشگاه خبرنگاران جوان گزارشی را منتشر کرده که نه تنها می تواند سوژه خوبی برای فوتبال نویسان داخلی باشد بلکه توجه رسانه های بین المللی را هم به سمت فوتبال کشورمان جلب می کند. سوژه ای با عنوان دو جنسه های فوتبال.
به نوشته این سایت، موضوع حضور بانوان دو جنسی در فوتبال بانوان به ۷ سال گذشته باز می گردد. شهریور ماه سال ۱۳۸۸ محمد مرتضوی نژاد مدیر عامل باشگاه شن سای ساده پرده از راز حضور دو‌جنسی ها در فوتبال بانوان که صدای بم و قدرت جسمانی بالا و فیزیکی متفاوت نسبت به سایر دختران دارند برداشت و این وضوح را با فدراسیون و مسئولان کمیته امور بانوان در میان گذاشت و به جد خواهان رسیدگی از حضور چنین بازیکنانی در فوتبال بانوان شد. البته پس از مرتضوی نژاد، ۲ مربی خانم فعال در لیگ برتر نیز این موضوع را تائید کردند. هم عقیده با مدیرعامل مذکور، خواهان محرومیت این بازیکنان در فوتبال بانوان شدند. متأسفانه علی رقم پیگیری های فراوان و اعترافات متعدد مسئولان وقت فدراسیون فوتبال به شدت این موضوع را تکذیب کرد و بیان این مسائل را حاشیه سازی و نتیجه دشمنی رقبا و دشمنان فوتبال ایران دانست و تکذیب و پوشاندن این حقیقت تلخ حتی گریبان مسئولان کمیته انضباطی فوتبال را نیز گرفت.پس از گذشت ۸ سال از نخستین افشای بانوان دو جنسی در فوتبال و علی رغم انکار و ادعای مسئولان مبنی بر رفع مشکل بازیکنان دو جنسی متأسفانه این اخبار نا موثق از سوی یک فرد نزدیک به فوتبال بانوان، بر شایعات این چند سال صحه گذاشت.. منبع فوق اینگونه آغاز کرد: " این بازیکنان با کمک دست های پشت پرده بدون انجام عمل جراحی و باهویتی نامشخص به مصاف دختران ظریف و فعال در سایر تیم های لیگ برتری رفتند و حق آنها را ضایع کردند". "م" که به تازگی به "ن" تغییر هویت داده است یکی از بهترین بازیکنان در سال های اخیر بوده است، همچنین یکی از تیم های لیگ برتری سال ها با حضور وی نتایج درخشانی گرفته و متاسفانه علی رغم اعتراض سایر مربیان به عملکرد این بازیکن و رفتار خلاف قانون، باز هم به بازی در لیگ ادامه داد.وی در ۲ سال گذشته با کمک باشگاهش و ارائه اسناد ساختگی به فدراسیون در مورد جراحی شدنش، به صورت قانونی در لیگ برتر حضور داشت.این بازیکن با قرار داد مالی مناسب و با وجود مشکل جنسی در لیگ بازی کرده است. البته طبق شنیده‌های خبرنگار ما از منبع موثق، این بازیکن برای تغییر جنسیت حتی پول نیز دریافت کرده است. نکته مهم و قابل توجه اینجاست که به گفته‌ی منبع موثق ما، همه اسناد مبنی بر تغییر جنسیت این بازیکن جعلی و از سوی مربی تیم مذکور تنظیم و به فدراسیون ارائه شده است.علاوه بر وی بازیکنانی همچون ("ب " ، "ز" ، "ز" ، "ه" ، "ل" ، "ز" ، "ت" ، "ت") از دو جنسه های فوتبال ایران بودند که به تازگی تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند، اما سابقه چند ساله در لیگ بانوان دارند.. اکثریت این افراد در تیم های مختلف به بازی و البته مربیگری پرداخته اند برخی از این بازیکنان با هویت مردانه از فوتبال بانوان خداحافظی کردند.این ۸ بازیکن در حالی با مشکل دو جنسیتی در لیگ بازی کرده که مسئولان وقت این شایعات را تکذیب کردند و آنها را بانو خوانده اند.منبع آگاه ما که ارتباط نزدیکی با این بازیکنان داشته معتقد است: این بازیکنان که سال‌ها در فضای فوتبال بانوان بازی کرده‌اند، اگر چه تحت عمل جراحی قرار گرفتند اما هنوز گرایشات مردانه دارند. اقدام تغییر جنسیت این بازیکنان در سنین بالا رخ داده است و از لحاظ پزشکی برخی گرایشات انها پا برجاست.
کد خبر: 9408
  ۵  
آی اسپورت
2015-09-25 10:14:56
نظر دهید

۵ نظر
-
جمعه ۳ مهر ۱۳۹۴، ۱۰:۳۱
عاغا جریان چیه دو جنسه ها زیاد شدنه قبلا فقط اسیا میانه داشت الان اکثر کشور ها دو جنسه دارن ،، نکنه نسلمون منقرض بشه !!!
رامین
جمعه ۳ مهر ۱۳۹۴، ۱۰:۴۲
ای جان .. از این به بعد میرم سر تمرین تیم ملی !! خیلی وقته دنبال دو جنسه میگردم گیرم نمیاد!!!
-
جمعه ۳ مهر ۱۳۹۴، ۱۳:۲۹
ب ل م ه خ ع ف ک گ ب خ؟؟؟
میثم
جمعه ۳ مهر ۱۳۹۴، ۱۵:۵۶
اینارو بسپرن به مراجع قم. سریع در مورد نامحرم بودنشون حکم میدن مشکل حل میشه!
فایدین‌
دوشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۵، ۱۱:۵۲
بااین‌موزل‌اجتمائی‌چه‌باید‌کر د
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر