فهرست
گزارش روز: آقامعلم؛ دوستِ داورها!
گزارش روز: آقامعلم؛ دوستِ داورها!

گزارش روز: آقامعلم؛ دوستِ داورها!

آی اسپورت- در بین همه تیم های لیگ چهاردهم، سایپای البز بیشترین اصطکاک را با داورها داشت. جلالی و سرپرست پرسروصدا و همیشه معترض تیمش، همه ناکامی های دور از انتظار نارنجی پوشان را نتیجه اشتباهات داوری می دانستند و در عینِ جنحال سازی، تیم خودشان را قربانیِ خاموش ضعفِ داوری فوتبال ایران معرفی می کردند. اوجِ کشمکش های جلالی و داورها، در هفته های پایانی فصل و در واکنش به قضاوت فغانی رقم خورد. جایی که عصبانی ترین جلالیِ تاریخ، با فریادهای کنار زمین و واکنش های عجیب در رختکن،  داور سرشناس ایرانی را به غرض ورزی متهم کرد. 


از اواخر لیگِ چهاردهم تا امروز، مجید جلالی بخشی از جریانِ «صداهای بلند» در فوتبال ایران شده است. جریانی که او همیشه منتقدِ جدی آن به شمار می رفت. به نظر می رسد آقا معلم بعد از همه این سال ها، به این باور رسیده که برای نتیجه گرفتن، باید بر سر داور فریاد بکشد و تنها زمانی از اشتباهات داوری گله مند باشد که این اشتباهات به ضرر تیم او تمام شوند. او بعد از این 6 امتیازِ ساده و داورآورده از نبرد با پرسپولیس و فولاد، دیگرِ نگران اشتباهات داوری نیست. انگار تا زمانی که اشتباه ها به سود او تمام می شوند، کاملا درست هستند.


جر و بحث توی استودیویِ شبکه ورزش با هوشنگ نصیرزاده بر سر صحنه های داوری بازی سایپا-پرسپولیس، تصویرِ تازه ای از مجید جلالی را در فوتبال ایران عیان کرد. تصویری که به شکل تیپیکال، یک مربی تماما ایرانی را به نمایش می گذاشت. مردی که برای پیروز شدن حاضر است دست به هر اعتراضی بزند و برای برنده ماندن، چشم هایش را روی حقیقت می بندد و داوران پراشتباهی که علیه تیم رقیب او سوت زده اند را مورد ستایش قرار می دهد. شاید در درجه اول، این گناهِ فضای بی رحم و کم ثبات فوتبال ایران باشد که جلالی را به مسیر تازه اش وارد می کند. مسیرِ مایلی کهن بودن، در عصرِ کامپیوتر! کدخبر:9405
  ۲  
آی اسپورت
2015-09-25 14:18:35
نظر دهید

۲ نظر
مجید
جمعه ۳ مهر ۱۳۹۴، ۱۵:۳۳
احسنت، جلالی هم داره مسیر تیپیکال مربیان ایرانی رو میره
واقعا تنها راه نتیجه گرفتن در ایران همینه. نگاه کنید به علی دایی که فقط سر یک آوانتاژ نگرفتن یک دقیقه بازی رو متوقف کرد.
دایو طارمی یعنی پنالتی :-)
جمعه ۳ مهر ۱۳۹۴، ۱۷:۱۲
اگه اون پنالتی بازی پرسپولیس سوزوندهتون که پاماد سوختگی چیز بدی نیست, ولی این که اخراج شدن رضایین که واضح بود رو نمیبینید ولی پنالتی رو میبینید این خودش نقد عادلانه نیست.
رضاییان اگه اول بازی اخراج میشد که اظهر من الشمس بود, دیگه شما اینطوری نمیتاختید!
یک اشتباه تاثیر گزار برای پرسپولیس و یکی به ضرر پرسپولیس بوده, حالا داوردراورده چه اصطلاحیه احتمالا به بحث سوختی ربط پیدا میکنه!
البته مشخصه که چاپ نمیکنی!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر