فهرست
یادداشت روز: حسین زرگر؛ امدادگری که باید به خودش کمک کند
یادداشت روز: حسین زرگر؛ امدادگری که باید به خودش کمک کند

یادداشت روز: حسین زرگر؛ امدادگری که باید به خودش کمک کند

آی اسپورت- کمی قبل از آغاز فصل تازه فوتبال ایران؛ انتخاب صالحی به عنوان داور برتر فصل و بی توجهی به حسینِ زرگر، برای سمنانی ها پذیرفتنی نبود. آن ها با تنها نماینده داوری استان در لیگ برتر، به عنوان یکی از افتخارهای شهر برخورد می کردند و توقع داشتند مدیران بالادستی نیز، زرگر را بیشتر از گذشته جدی بگیرند. مهرِ اعتماد دپارتمان داوری به این قاضی؛ با اهدای فرصت سوت زدن مسابقه حساس تراکتور و نفت در هفته اول لیگ پانزدهم زده شد. مسابقه ای که البته برای زرگر ابدا دشوار نبود و به سردترین شکل ممکن به پایان رسید. مشکلات آقای داور، از قضاوت بعدی شروع شد و در قضاوتِ سوم، به اوج رسید. آنقدر که حالا شاید حتی نظر سمنانی ها نیز درباره او تغییر کرده باشد. البته که ما، به چنین نوسان هایی که در سمنان پر از حادثه عادت کرده ایم! سید مجید یا سیدحسین زرگر؛ شاید با بسیاری از همکاران فعلی اش متفاوت باشد. او سابقه فوتبال بازی کردن در سطح آماتور و حتی مربیگری تیم های پایه را داشته و از 14 سال قبل، به داوری فوتبال روی آورده است. زرگر در اولین سال های قضاوت؛ داور موفقی بوده و یکی از ویژگی های خاص او، علاقه اش به توضیح دادن تصمیم ها به بازیکنان؛ به سبک داوران انگلیسی است. او در زمره داوران بداخلاق فوتبال ایران قرار نمی گیرد و بارها، لبخندش را به هنگام کارت دادن به بازیکن ها تماشا کرده ایم. بعد از مسابقه دیشب اما شاید لبخند تا مدت ها به صورت آقای داور برنگردد. 
بعد از 5 سال قضاوت در لیگ برتر، زرگر حالا سخت ترین روزهای دوران داوری اش را پشت سر می گذارد. جنحال های مرتبط با داوری او در این فصل؛ از دومین قضاوت او آغاز شدند. از قضاوت مسابقه سپاهان و پرسپولیس که هر دو تیم به شدت به آن معترض بودند. زرگر روز ضعیفی را در نقش جهان سپری کرد و به همین خاطر؛ در سه هفته بعدی لیگ هیچ قضاوتی نداشت. شاید حالا نوبت آن بود که ررگز با بازی ساده تری برگردد اما تصمیم گیران داوری فوتبال؛ مسابقه پخش زنده استقلال و راه آهن را برای او درنظر گرفتند تا پراشتباه ترین داوری این فصل رقم بخورد. کلکسیونی از پنالتی ها؛ کارت ها؛ تصمیم ها و سوت هایی که با درست بودن؛ منافات داشتند. 
از حالا به بعد؛ داوری در لیگ برتر برای زرگر دشوارتر نیز خواهد شد. او حالا سوژه شوخی ها و کنایه های توئیتری است و به ویژه برای سوت زدن استقلال؛ باید منتظر پیش قضاوت هایی باشد. به نظر می رسد او به چند هفته استراحت و بازگشت به لیگ با ساده ترین بازی ممکن نیاز دارد. شاید دانستن این نکنه جالب باشد که زرگر؛ کارمند رسمی هلال احمر سمنان است. امدادگری که حالا بیشتر از همه باید به خودش کمک کند. 


کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2015-09-26 16:48:35
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر