فهرست
استقلال هم نه / لیگ ایران مدعی ندارد
استقلال هم نه / لیگ ایران مدعی ندارد

استقلال هم نه / لیگ ایران مدعی ندارد

آی اسپورت- بعد از شکست سپاهان در هفته هفتم، همه منتظر بودند تا استقلال با غلبه بر راه‌آهن اختلافش را با رقبای صدر جدول به 4 امتیاز رسانده و اولین فرار بزرگ یک مدعی برای فاصله گرفتن از رقبا را آغاز کند. اما این اتفاق رخ نداد و استقلال از مصاف پرحاشیه با راه‌آهن فقط یک امتیاز گرفت. با این حساب جایگاه استقلال هنوز در دسترس رقباست و با یک لغزش امکان سقوط از پله اول وجود دارد.
لیگ پانزدهم ایران، درست مثل دو سه دوره اخیرش فاقد یک تیم مدعی و باصلابت است که با کنار زدن رقبا خودش را به عنوان بخت اول قهرمانی معرفی کند. فصل گذشته تا آخرین روز رقابت‌ها سه تیم شانس قهرمانی داشتند و فصل قبل‌تر تعداد شانس‌های قهرمانی در روز آخر 4 تیم بود. طی فصول اخیر به ندرت اتفاق افتاده که فاصله تیم صدرنشین از رقبایش بیشتر از دو سه امتیاز باشد. صدرنشینی‌ها همیشه متزلزل‌اند و مدعیان همیشه در دسترس.
حتی اگر استقلال با بردن راه‌آهن اختلاف را به 4 امتیاز می‌رساند باز هم نمی‌شد با اطمینان از فرار این تیم و تداوم صدرنشینی‌اش در هفته‌های آتی صحبت کرد. برنامه بازی‌های لیگ نشان می‌دهد استقلال از هفته نهم تا چهاردهم بازی‌های بسیار سختی در پیش خواهد داشت. پس حتی اگر آبی‌ها پیش از سر رسیدن این بازی‌ها اختلافی 4، 5 امتیازی با تعقیب‌کنندگان دست و پا کنند باز هم بازی‌های سخت تا هفته چهاردهم این تیم را از صدر به پایین خواهد کشید. چه برسد به حالا که اختلاف آبی‌ها با تیم‌های پشت سر فقط دو امتیاز است و بس.
لیگ برتر مدعی درجه اول ندارد. استقلال صدرنشین قاطعی نیست، سپاهان در غیاب بازیکنان تاثیرگذارش قدرت خود را از دست داده، تراکتورسازی بیمار است، نفت و سایپا مدعی نشان نمی‌دهند، استقلال خوزستان یک جرقه مقطعی است و پرسپولیس و فولاد هم در بهترین حالت می‌توانند به سهمیه آسیا برسند. این حکایت لیگی است که نمی‌توان بردهای متوالی یک تیم را در آن تماشا کرد و همیشه یک‌چهارم تیم‌هایش تا روز آخر مدعی قهرمانی هستند.
این‌که همسطح بودن تیم‌ها در لیگ ایران را باید به فال نیک گرفت یا نه، بحث پیچیده‌ای است. اما خوب یا بد، باید به این نکته اقرار کرد که لیگ ایران حتی یک باشگاه باثبات و مدعی هم ندارد. لااقل سه چهار سالی هست که ندارد.

کد خبر: 9411
  ۱  
آی اسپورت
2015-09-26 16:53:32
نظر دهید

۱ نظر
-
شنبه ۴ مهر ۱۳۹۴، ۲۰:۴۷
لنگ با پنالتی های اهدایی داوران سقوط نمی کنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر