فهرست
گزارش تصویری: واکنش روزنامه‌های صبح به قهرمانیِ دختران
گزارش تصویری: واکنش روزنامه‌های صبح به قهرمانیِ دختران

گزارش تصویری: واکنش روزنامه‌های صبح به قهرمانیِ دختران

آی اسپورت- یک روز از قهرمانیِ درخشان بانوان ایرانی در اولین دوره رقابت های جام ملت های فوتسال آسیا سپری شده است و واکنش ها به این پیروزی بزرگ همچنان ادامه دارند. بخشی از روزنامه های ورزشی صبح، به این موضوع پرداخته اند و همانند همه صبح های دیگر سال، برای بعضی از روزنامه های ورزشی بانوان هیچ اهمیتی نداشته اند. این جلدها را با هم مرور می کنیم. روزنامه خبر ورزشی تیتر یک را به ماجرای برانکو و طارمی اختصاص داده و لا به لای حواشی متعدد و خبرهای ریز و درشت، بخشی از نیم صفحه اول را به نیز برای عکس قهرمانی بانوان در نظر گرفته است. آن ها از تیتر «خانومِ آسیا» برای این قهرمانی استفاده کرده اند و معتقدند جهان تیکی تاکای دختران ایران را پسندیده است. چرا که بر خلاف ایران، این بازی در تلویزیون های کشورهای جهان پخش شده! 

روزنامه گل که این اواخر علاقه زیادی به استفاده از تصویر شهریار روی جلد دارد، از شایعه عجیبی پرده برداشته. آن ها 7 خبر مختلف روی جلد دارند که هیچکدام شان، مربوط به بانوانِ قهرمان نیست. گل کاشتید رفقا! 
بهترین واکنش در بین روزنامه های صبح به قهرمانی، مربوط به ایران ورزشی است. آن ها سرمقاله شماره امروز را به بانوان اختصاص داده اند و با این قابِ زیبا و تیتر خوب «بر بالِ فرشتگان» به موفقیت دختران سرزمین پرداخته اند. در گوشه ای از جلد نیز عکس فرشته کریمی در حال دریافت جایزه بهترین بازیکن جام دیده می شود. 
زرگر ممکن است دیگر داوری نکند، مظلومی از او ناراحت است، کرار تهدید کرده که می رود و تونی دارد اخراج می شود، قهرمانی دختران روی جلد نود؟ هرگز! 


روزنامه شوت که در تقابل با نامش، معمولا بیشتر از کشتی می نویسد، این بار خبر قهرمانی بانوان را تیتر کرده است: «طلا بر گردن شایسته ترین ها». توی همین عکس کوچک جلدِ شوت از خانوم ها، نیروی امیدی هست که حسن روشن و علی دایی نمی توانند خرابش کنند! 


روزنامه پیروزی، همیشه در حال کری خوانی است و خلاف این موضوع هرگز ثابت نمی شود. آن ها این بار اعتبار لیگ را به طور کلی زیر سوال برده اند. آن ها به مصدومیت مسی و داوری لیگ پرداخته اند و چند میلی متر از جلد را نیز به دختران اختصاص داده اند. 
تنها یکی از باکس های چهارگانه بالای صفحه. این تنها فضایی است که ابرارِ ورزشی برای دختران درنظر میگیرد تا خبر قهرمانی شان را منتشر کند. برای آن ها، کرار از همه دخترهای ایرانی مهم تر است! 


تاریخ به روایتِ شیرزنان ایرانی.  جلدِ پنجم مهر روزنامه هدف با تصویر قهرمانی دختران و این تیتر ثقیل پر می شود. اینکه همه روزنامه ها همین یک تصویر را کار کرده اند، نشان می دهد هیچکس در ایران تصوری برای موفقیت بزرگ این تیم و ارسال عکاس به رقابت ها نداشته است. استقلال جوانی ها زحمت کشیده اند و لا به لای کری خوانی های همیشگی و اصرار به اینکه داوری ها به نفع تیم شان نبوده، خبر قهرمانی بانوان را نیز با کوچک ترین عکس ممکن کار کرده اند. دغدغه فعلی آن ها این است که دورگه ها(!) و بی انضباط ها نباید در تیم ملی بازی کنند. 
کدخبر:9405
  ۱  
آی اسپورت
2015-09-27 15:27:04
نظر دهید

۱ نظر
-
يكشنبه ۵ مهر ۱۳۹۴، ۲۰:۳۸
این تصویر کار کردن چون پوشش اسلامی دارن اینقدر بدم میاد از کسایی که چیزی میدونن و ادا میریزن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر