فهرست
استقلال تهران، تیم محبوب پنالتی‌ها / پرسپولیس دوم، سایپا آخر
استقلال تهران، تیم محبوب پنالتی‌ها / پرسپولیس دوم، سایپا آخر

استقلال تهران، تیم محبوب پنالتی‌ها / پرسپولیس دوم، سایپا آخر

آی اسپورت-  این سوال را از هر که بپرسید، لابد بی‌درنگ به یاد پنالتی‌های اعلام‌شده روی مهدی طارمی می‌افتد و از تیم پرسپولیس نام می‌برد. در لیگ پانزدهم، پرسپولیس 5 بار صاحب پنالتی شده اما برآیند پنالتی‌های اعلام‌شده نشان می‌دهد تیمی که بیشترین منفعت را از این سوت‌ها برده پرسپولیس نیست.
برای تشخیص این‌که کدام تیم در جدول پنالتی‌ها بیشترین سهم را داشته فقط پنالتی‌های به‌دست‌آمده ملاک نیست، بلکه باید پنالتی‌هایی که به ضرر هر تیم اعلام شده را هم محاسبه کرد. به هر حال هر پنالتی دو سر دارد و پنالتی‌های اعلام‌شده علیه تیم‌ها را هم همان داوران می‌گیرند.
داوران لیگ برتر تا این مقطع 5 پنالتی به سود پرسپولیس و 3 پنالتی به ضرر این تیم اعلام کرده‌اند. یعنی 2+ پنالتی. شرایط پرسپولیس تا دیروز شبیه گسترش فولاد تبریز بود که 2 بار صاحب پنالتی شده و هرگز به حریفان پنالتی نداده بود. اما گسترش با پنالتی‌ای که دیروز به استقلال اهواز داد از پرسپولیس جدا شد و به رتبه سوم رفت.
اما بالاتر از پرسپولیس و گسترش فولاد و دیگران، تیم دیگری هست که برآیند پنالتی‌هایش عدد 3+ را نشان می‌دهد. استقلال تهران تیمی است که داوران 4 بار به سودش اعلام پنالتی کرده‌اند و یک بار به ضررش. استقلال با گرفتن 4 پنالتی از داوران و دادن یک پنالتی به تفاضل 3+ در این زمینه رسیده و بیشترین بهره را از سوت‌های پنالتی برده است.
در نقطه مقابل، سیاه‌جامگان و سایپا بیشترین ضرر را از سوت‌های پنالتی داشته‌اند. سیاه‌جامگان 2 بار پنالتی گرفته و 4 بار پنالتی داده است. سایپا هم در مقابل یک پنالتی که به سودش اعلام شده 3 بار مرتکب خطای پنالتی بر روی حریفان شده است.رده‌بندی تیم‌ها بر اساس پنالتی‌های اعلام‌شده در لیگ:

1- استقلال تهران (4-1)

2- پرسپولیس (5-3)

3- ملوان (2-1)، استقلال اهواز (2-1)، گسترش فولاد (2-1)، سپاهان (1-0)، پدیده (1-0)

8- استقلال خوزستان (1-1)

9- راه‌آهن (2-3)، ذوب‌آهن (1-2)، نفت تهران (1-2)، تراکتورسازی (0-1)، صبا (0-1)، فولاد (0-1)

15- سیاه‌جامگان (2-4)، سایپا (1-3)


کد خبر: 9411
  ۲  
آی اسپورت
2015-09-27 17:01:21
نظر دهید

۲ نظر
-
يكشنبه ۵ مهر ۱۳۹۴، ۱۷:۱۵
چرت نگین, افتصاحات به سود لنگ قابل چشم پوشی نیست
-
يكشنبه ۵ مهر ۱۳۹۴، ۱۸:۲۹
پنالتی های افتضاح به سود لنگ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر