فهرست
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14

گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14

آی اسپورت- با علمِ به میزانِ دلتنگی‌تان برای گزارش زنده نود، این هفته دوباره به خدمت‌تان رسیده ایم. باز هم سلام را یادمان رفت! سلام. 


پیش از برنامه1: از انجایی که اشتباه داوری در فوتبال ایران دیگر طبیعی شده؛ مهم ترین اتفاق این هفته نه جنجال های داوری، که موفقیت استثنایی تیم ملی بانوان در مسابقه های جام ملت های فوتسال آسیاست و احتمالا چند تا از بازیکن های این تیم نیز دربرنامه حاضر خواهند بود. 


پیش از برنامه 2: خواننده نسل جوان می فرماید: لعنتِ خدا به این سه شنبه ها و روزهای دیگرِ هفته! 


پیش از برنامه3: از استودیو 14 خبر می رسد چند نفر از بازیکنان تیم ملی فوتسال بانوان قصد داشتند در برنامه نود حاضر باشند اما همسران‌شان پاسپورتِ حضور روی آنتن را به آن‌ها نداده اند! 


پیش از برنامه4: اگر می بینید گزارش‌ زنده‌های اخیرِ نود در آی اسپورت، کامنت های زیادی ندارند، به این دلیل نیست که کامنت ها را تایید نمی کنیم،  و به این دلیل نیست که برای مان کامنت نمی‌گذارند. تنها به خاطر حجب و حیای لایوکامنتیتوری ماست که ترجیح می دهیم این کامنت های محبت آمیز را در خلوت مرور کنیم! 
عادل فردوسی پور که هفته گذشته روی آنتن،  بدهی های خارجی صداوسیما را با جزئیات اعلام کرده بود، امروز فاجعه منا را تسلیت می گوید. با اشاره به سومدیریت عربستانی‌ها. کاش بر خلاف چیزی که تصور می شد، مدیران سازمان از این واقعه تلخ خوشحال نشده باشند! -باور کنید: در نود دارند برای بان کی مون امضا جمع می کنند. به نظر می رسند در آغاز دوران مدیران جدید این سازمان، مسئولیت های نود به مراتب بیشتر از گذشته شده اند!  
-جواد زرینچه، خسرو حیدری و حسین کعبی، همه داشته های دفاع راست ایران در سال های بعد از انقلاب در نظرسنجی نود هستند. در مورد قرار گرفتن حسین کعبیِ نوجوان در کنار دو بازیکن کهنه کار در این سوال پیامکی، همچنان به نظرِ کارشناسی همکارمان در هفته گذشته رجوع می کنیم: «نظرسنجیه یه جوریه!»
 
 
-مهدی مهدوی کیا بیشترین بازی هایش را توی پست بک راست سپری کرده اما احتمالا در نود به عنوان هافبک راست در نظر گرفته خواهد شد.
 
 
 
 
 
مهمان‌های قهرمان
 
 
 
-«چقدر خوبن اینا!». عادل در تعریف کردن بین خانم ها و آقایان فرقی نمی گذارد. این وسط اما تفاوتی وجود دارد و آن اینکه تصاویر درخشش ستاره های بانو در جام ملت ها را باید از دور روی ال سی دی جلوی مجری نود تماشا کنیم. چقدر از دور هم خوبند این ها.
 
 
 
 
-لیدیز فرست. حتی در نود. در برنامه ای که شاید یک امشب را بتواند در فضایی متفاوت با حواشی همیشگی از سپری کند.
 
 
 
 
-عادل تعجب می کند که ستاره های تیم ملی فوتسال، کاملا فوتسالی گل می زنند! احتمالا آن ها باید واترپلویی گل می زدند تا عادی تر به نظر برسند!
 
 
 
 
-برای پخش 3 و نیم  ثانیه از ویدئوهای تیم ملی بانوان، عادل از 5 مدیر مختلف سازمان صداوسیما تشکر می کند. احتمالا برای دو دقیقه پخش بیشتر این تصاویر کار به نهاد ریاست جمهوری می رسید.
 

 
 
-آنطور که در نود تعریف می شود، آتوسا حجازی تاکید داشته که از آتیلا بهتر فوتبال بازی می کند. تقریبا همه موجودات زنده از آتیلا بهتر فوتبال بازی می کنند!
 


 
 
--گرافیک نود برای اولین باز از زمان انقراض تباتصایشسذرها گرافیک اش را عوض کرده اما لوح ای اف سی به بهترین بازیکن ها هنوز درست همانطور مانده است. تباتصایشسذرها قبل از آنکه بفهمیم اسم شان یعنی چه منقرض شدند!
 
 
 
 

- «بچه های ما خودشون از خودشون تشکر می کنن». ستاره های فوتسال زنان ایران در کنایه زدن هم قدرتمند هستند.
  
 
 
-نیلوفر اردلان به خاطر «مشکلات شخصی» به همراه تیم ملی به مسابقه ها نرفت. در نود از فاجعه منا می شود حرف زد اما از فاجعه پاسپورت نه!
 
 
 
-علی کفاشیان بالاخره بعد از عمری یک جام به دست آورده و حالا خودش را به همراه این جام در دفتر فدراسیون حبس کرده است و حاضر نیست آن را حتی برای چند دقیقه به کسی تحویل بدهد. 
 

 
 
مژده: بچه های دستگاه عریض و طویل لایوکامنتیتری و تحریریه آی اسپورت، بیستم مهر ماه در سرعین حاضر خواهند بود. اگر دوست دارید در این سفر همراه‌مان باشید، یک پیامک خالی به هر شماره ای که دوست دارید بفرستید و مشخصات‌تان را برای‌‌مان کامنت کنید.
 
 
 
 -از آیتم ویژه نود، مشخص می شود که تعداد زیادی فوتبالیست های سابق ایران ، سابقه مواجهه با بمبارانِ جنگ را داشته اند. به جز بهزاد غلامپور، حدس زدن سایر آن ها کار چندان ساده ای نبود. -عبدالله ویسی این روزها دیگر شباهت زیادی به پپ گواردیولا ندارد. او به لحاظ ظاهری شبیه اسلاون بیلیچ شده است و درست مثل او هر هفته برنده از زمین خارج می شود. -سرعت ویژه کادر امدادیِ ورزشگاه یادگار امام قم نشان می دهد آن ها از شیراز به این شهر برده شده اند. -با این برگردان های ویژه آرش برهانی که همیشه به جای توپ به صورت دیگران برخورد می کند، فوتبال بازی کردن در کنار او از رانندگی در جاده های لغزنده با پراید خطرناک‌تر است. 


-«اگر می‌خواهی دزدی کنی، لااقل جنتلمن باش!». حتی اسکوچیچ هم در زمان اعتراض به داور مسابقه آشکار می کند که متوجه شده است اینجا، دزدها عموما کت و شلوار می پوشند و جنتلمن هستند. -به محضِ هر پیروزی در لیگ برتر، مجید جلالی ناگهان از همه داوری ها راضی می شود. 
-گلرِ جوان فولاد در بستن دیوار دفاعی تیمش، به استانداردهای تازه ای از ضعیف بودن رسیده است. اگر می خواهی گل بخوری، لااقل مثل جنتلمن ها گل بخور! 
-نودِ موزیکال. لحظه‌ای عجیب برای دبستانی های علاقه مند به این برنامه! پیجِ فرشته کریمی در اینستاگرام از لحظه اعتراف او به پرسپولیسی بودن به انفجار جمعیت رسیده است! 
تراکتورسازی- پرسپولیس 

-در روزگاری نه چندان دور، بیست تا سی هزار نفر پشت درهای ورزشگاه یادگار می ماندند و به تماشای تراکتور-پرسپولیس نمی رسیدند، حالا فقط 18 هزار نفر برای این بازی در این ورزشگاه هستند. -حتی محسن ترکی دوباره برای قضاوت به تبریز برگشته اما قلعه نویی از نگاه تبریزی‌ها، همچنان در دسته «عمرا»ها قرار گرفته و آن ها دوست ندارند این مربی را دوباره توی این شهر ببینند. -فرشاد احمدزاده وظیفه جانشینی غلامرضا رضایی را در پرسپولیس بر عهده گرفته است. وظیفه خطیر هدایت توپ به سمت خط طولی و گرفتنِ اوت دستی! -مهدی طارمی؛ پنالتی‌گیر ترین بازیکن همه ادوار فوتبال ایران است. حتی نفس کشیدن در کنار او توی محوطه جریمه، به ضربه پنالتی ختم می شود. -طلسم 14 ساله نبردن پرسپولیس در تبریز و طلسم پنالتی های این باشگاه، با جری بن‌سون می شکند. او اولین بازیکن فصل پرسپولیس است که ضربه پنالتی را خلاف جهت دروازه بان زده. او همه سنت های تیم را زیرپا گذاشته و به همین خاطر است که بازیکنان به او تبریک نمی گویند و برانکو بلافاصله تعویضش می کند. -در تبریز؛ با سیب به «همسترینگ» امید عالیشاه کوبیده اند. خوشبختانه نیوتون آنقدر زنده نماند تا این روز را تماشا کند. -برای اعتراض به داورانِ لیگ برتر، باید به کدام شماره پیامک خالی ارسال کنیم؟ 


-صبا بعد از شروع نه چندان خوب فصل، به اردوی سرعین رفت و کاملا متحول شد. آی اسپورت هم بعد از اردوی سرعین، ناگهان به جمع 10 وبسایت برتر الکسا خواهد رسید. -در سپاهان، تنها یک شکست کافی بوده تا تماشاگران باشگاه برای فرکی حیا کن، رها کن سر بدهند. آنها کاپیتانِ اهل قهر را به سرمربی قهرمان ترجیح می دهند. - در ده سال اخیر آمریکا، فقط مایکل جکسون و رابین ویلیامز به عنوان سوپراستار از دنیا رفته اند اما در ایران هر هفته خبر مرگ ستاره ها را می شنویم. آن ها کم می میرند یا ما زیاد؟ 


-علی پروین هنوز هم ادبیاتِ و پرستیژ همیشگی را حفظ کرده. هنوز هم هیچکس جرات ندارد در جشن تولد، صورتِ سلطان را کیک مالی کند. 


-با تحلیل فیزیکی-کوانتومی نحوه پنالتی گرفتن طارمی در نود، احتمالا مدافعان لیگ از این برنامه یاد گرفته اند که چطور به این بازیکن پنالتی می دهند. حالا شاید سوشا حق دارد به آنالیزهای این برنامه گیر بدهد. -«پاس دادن و شوت زدن یادتون نره!». مهم ترین توصیه فنی سرمربی نیروی زمینی به سربازهای تیمش.  -جواد زرینچه، بیشترین رای در نظرسنجی نود را به خودش اختصاص داده است. با این میزان از اهمیت قائل شدن برای نوستالژی، احتمالا محمد رحمانیان به زودی تئاتر بعدی اش را در حوزه فوتبال می سازد:«دفاع راست های من!». استقلال- راه آهن 


-«برادران تاچیوانا»ی راه آهن؛ جلوی دوربین نیز همانقدر مسلط هستند که تویِ زمین فوتبال. -بازی با راه آهن، روز عجیبی برای سیدمهدی رحمتی بود. روزی که او به خوبی از پس مهار کردن ضربات مستقیم برآمد اما از زوایای بسته به سادگی گل خورد. -از آزادی خبر می رسد حسین زرگر هنوز دارد برای استقلال پنالتی میگیرد( از خلالِ توئیت ها!)  


-گلر خارجی راه آهن به زبان فارسی به جانِ مادرش قسم می خورد که پنالتی نکرده است. سوگندی شبیه لحظه های فارسی حرف زدن کاراکتر اصلی فیلم سینمایی ازدواج به سبک ایرانی. -امید ابراهیمی ابدا نیازی به فریب دروازه بان حریف به هنگام زدن ضربه پنالتی ندارد. ضربات او می توانند گلر را به توپ از خط دروازه عبور بدهند. -حسین زرگر در جریان مسابقه استقلال و راه آهن، فقط اوت دستی‌ها را درست اعلام کرده است! او که مسابقه را زودتر از موعد تمام کرده، باید مراقب باشد در انتخاب مسیر بازگشت به خانه هم تصمیم اشتباه نگیرد. -مهدی تارتار به گفته خودش از هر کسی که توی خیابان می بیند، یک راهکار برای مقابله با اشتباهات داوری می گیرد. بهانه بدی برای باز کردن سرِ صحبت به نظر نمی رسد! 


-پرویز مظلومی ناراحت است که بازیکنانش از 10 نفره بودن حریف استفاده نکرده اند. تجربه نشان می دهد برای این مربی عموما نبرد با رقبای ده نفره سخت تر از دیدار با تیم های 11 نفره است. -«مصدومیتِ اجباری». این عبارتِ اختراعی سعید رمضانی است. مردی که هر هفته پنالتی تیمش را به رضا عنایتی می دهد و شکست می خورد. 
-فرهاد کاظمی که تا دو هفته قبل در لیگ مربیگری می کرده، ممکن است در همین دو هفته صلاحیت لازم را از دست داده باشد. درباره این صلاحت شناور، حاج آقا علیپور تصمیم می گیرند. -لژیونرهایِ ایرانی حتی در لیگ قطر هم موفق به گلزنی نمی شوند. احسان حاج صفی به عنوان جدیدترین لژیونر فوتبال ایران که هر هفته از نود امتیاز عالی 1 دریافت می کرد، حالا هر هفته از کیکر 4 یا 4.5 میگیرد. 


-تنها دو دقیقه از برنامه نود، به لیگِ یک اختصاص دارد اما همین بازیکنان درست مثل این چند سال، قرار است به زودی با قراردادهای ارزان قیمت  ستاره های کلیدی لیگ برتر شوند و انتقام این دیده نشدن را از نود بگیرند. -راس ساعتِ دو شب، نود ششم/هفتم مهر ماه 94 هم به پایان می رسد. شب ها که شما خوابیده اند، ما همچنان مشغول گزارش نوشتن هستیم. شب تان پرامید. کدخبر:9405
  ۵  
آی اسپورت
2015-09-29 03:02:20
نظر دهید

۵ نظر
امید م
سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴، ۰۱:۲۸
اقا ما خودمون میبینیم انقدی نمیچسبه که گزارش شما رو میخونیم. با قدرت ادامه بدید
-
سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴، ۱۲:۰۸
چرا در مورد پناالتی تراکتور ننوستین؟ چرا ننوشتین داوری به نفع لنگ مافیایی منفور بوده؟ ب ای استقلال پنالتی میگیره لنگی؟ خجالت نکشیدین؟ لنگ تو هر بازی دارن براش پنالتی میگیرن, وقاحت هم حدی داره
Danial
سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴، ۱۴:۴۰
عالی‌ مثل همیشه. زبان طنز بسیار خوبی‌ دارید. ممنون از شما
عباس
چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴، ۰۱:۲۸
اپیتانِ اهل قهر را به سرمربی قهرمان ترجیح می دهند.
عالیییییییی بود
عباس
چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴، ۰۱:۲۸
اپیتانِ اهل قهر را به سرمربی قهرمان ترجیح می دهند.
عالیییییییی بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر