فهرست
گولیت: نیجریه قطعاً صعود می‌کند
گولیت: نیجریه قطعاً صعود می‌کند

گولیت: نیجریه قطعاً صعود می‌کند

آی اسپرت - رود گولیت، کاپیتان پیشین تیم ملی هلند روز گذشته (پنج‌شنبه) با حضور در مراسم تور جام لیگ قهرمانان اروپا در جزیره ویکتوریای کانادا گفت: شاید تیم کنونی نیجریه ستارگان دوران طلایی فوتبال این کشور را نداشته باشد ولی هنوز هم از دیدن بازی عقاب‌ها لذت می‌برم. من بازی‌های اخیر نیجربه را در رقابت‌های قهرمانی ملت‌های آفریقا دیدم و مشاهده کردم که چه بازیکنان ارزشمندی در این تیم حضور دارند.


به نقل از تسنیم، وی افزود: امیدوارم تیم‌های آفریقایی در جام جهانی 2014 از گروه‌های خود صعود کنند. به شخصه اعتقاد راسخ دارم که ساحل عاج، غنا و نیجریه قطعاً به دور بعد راه خواهند یافت. حضور این تیم‌ها در مرحله بعد تصدیق خوبی برای فوتبال آفریقا خواهد بود و می‌تواند این تیم‌ها را در نقشه جهانی فوتبال قرار دهد.

سرمربی پیشین چلسی تصریح کرد: یک مزیتی که تیم‌های آفریقایی نسبت به تیم‌های اروپایی در جام جهانی 2014 خواهند داشت بازی در هوای گرم برزیل است. تیم‌های اروپایی هرگز در جام‌های جهانی که پیش از این در آمریکای جنوبی برگزار شده، به قهرمانی نرسیده‌اند، پس این فرصت خوبی برای تیم‌های آفریقایی است که تا عملکرد بهتری داشته باشند.

عقاب‌ها به دنبال این هستند که ناکامی خود را در دوره‌های 2002 و 2010 جام جهانی جبران کنند و با مربیگری استفان کِشی همانند دوره‌های 1994 و 1998 جام جهانی از مرحله گروهی صعود کنند.

نیجریه که پنجمین حضورش در رقابت‌های جام جهانی را تجربه می‌کند در گروه F این رقابت‌ها با تیم‌های ایران، آرژانتین و بوسنی‌و‌هرزگوین همگروه است.

     
آی اسپورت
2014-03-14 15:50:56
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر