فهرست
خطری که از بیخ گوش تیم جوانان ایران گذشت
خطری که از بیخ گوش تیم جوانان ایران گذشت

خطری که از بیخ گوش تیم جوانان ایران گذشت

آی اسپورت - تیم ملی جوانان ایران به مشهد رفته تا در رقابتهای مقدماتی قهرمانی آسیا شرکت کند. بازیهای مرحله مقدماتی در مشهد برگزار می شود و تیم ملی جوانان با تیم های کویت، اردن و نپال همگروه است و به نظر بازیهای آسانی پیش رو ندارد. امیرحسین پیروانی برای این رقابتها بازیکنانی را به تیم ملی دعوت کرده است. در این بازیکنانی وجود دارند که سابقه بازی کردن در تیم های ملی نوجوانان و حتی جوانان را هم دارند که می توان به نامهایی چون نیما داغستانی، نیما مختاری، سید محمد خرم الحسین، رضا شکاری بازی کرد که در تیم ملی نوجوانان بازی کرده اند و البته مشکلی برای حضور در تیم ملی جوانان ندارند. اما بازیکنانی مثل رضا کرملاچعب که سابقه بازی در تیم بزرگسالان نفت مسجد سلیمان را دارد و هم در تیم ملی نوجوانان و هم در تیم ملی جوانان بازی کرده است، در نوع خود جالب است. علاوه بر این بازیکن علی شجاعی، امیدنورافکن، محمدرضا کاوه هم سابقه بازی در تیم ملی جوانان را دارند.
بر اساس پروتکلی که در کنفدراسیون فوتبال آسیا وجود دارد، بازیکنانی که قبلا در رده سنی نوجوانان بازی کرده باشند نمی توانند دوباره در این رده بازی کنند اما فریدون معینی می گوید در رده سنی نوجوانان این مقررات وجود ندارد و همه چیز را چک کرده است و بازیکنان مورددار خط خورده اند. البته چون کمیل حق زاده نام خانوادگی اش را عوض کرده بود ممکن بود مشکل ساز شود. 
البته در میان بازیکنان تیم ملی جوانان، رضا کرملاچعب یکی از بازیکنانی بود که به دلیل صغرسنی جام جهانی نوجوانان ۲۰۱۳ امارات را از دست داد اما او در تیم ملی جوانان فعلی حضور دارد.
اما یکی دیگر از بازیکنانی که آن زمان در تیم ملی نوجوانان حضور داشت و به دلیل صغر سنی خط خورد، کمیل حق زاده بود. این بازیکن در یک حرکت عجیب با تعویض نام خانوادگی اش به تیم ملی جوانان دعوت شد و در اردوها حضور داشت اما آنطور که فریدون معینی می گوید این بازیکن خط خورده و کمیته جوانان اجازه نمی دهد بازیکنان شبهه دار به مسابقات اعزام شوند.
در تصاویر می بینید که این بازیکن با دو پروفایل با عکس مشابه اما با نام خانوادگی متفاوت حضور دارد! اگر این بازیکن به همراه تیم ملی جوانان به مشهد می رفت و تیم های رقیب متوجه این گاف می شدند، آن وقت همه بازیهای تیم ملی جوانان مقابل حریفان یعنی اردن و کویت و نپال سه بر صفر به سود آنها می شد و تیم ملی جوانان به راحتی آب خوردن از دور رقابتها و آن هم در شرایطی که میزبان بود حذف می شد. نام این بازیکن کمیل محمدی است که در زمان حضورش در تیم ملی نوجوانان کمیل حق زاده بود.
رئیس کمیته جوانان در این باره می گوید: «چک کردن این موارد بر عهده سرپرست تیم است و همه مسئولیت ها متوجه اوست منتها نام کمیل محمدی از لیست تیم ملی جوانان حذف شده است.»
رقابتهای مرحله نهایی جوانان در بحرین برگزار می شود و جام جهانی ۲۰۱۷ جوانان در کره جنوبی برگزار خواهد شد.شاید اگر دوستان متبحر در کمیته جوانان از کمیل محمدی یا کمیل حق زاده استفاده می کردند، آن وقت خواب حضور در رقابتهای بحرین و کره جنوبی را هم نمی دیدیم. هر چند نگران حضور بازیکنانی چون کرملاچعب، علی شجاعی و امیدنورافکن و محمدرضا کاوه هم هستیم! خدا به خیر کند...

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2015-09-29 12:27:37
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر