فهرست
دیدار دوباره کاسیاس و مورینیو: وقت انتقام
دیدار دوباره کاسیاس و مورینیو: وقت انتقام

دیدار دوباره کاسیاس و مورینیو: وقت انتقام

آی اسپورت- ایکر کاسیاس دروازه‌بان سابق رئال که در بازار تابستانی به پورتو رفت، دو سال پیش در مورد ژوزه مورینیو سرمربی پرتغالی گفته بود: «مطمئنم که روزی دوباره همدیگر را خواهیم دید و دور یک میز با هم کوکاکولا خواهیم نوشید.» حالا این اتفاق رخ خواهد داد و امشب، مورینیو، سرمربی سابق رئال با ایکر در لیگ قهرمانان اروپا دیدار خواهند کرد.
جذابیت اصلی این بازی، در واقع رویارویی این دو چهره، در بازی دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا در گروه G است. این، اولین بازی رسمی بعد از جدایی ژوزه مورینیو از رئال‌مادرید خواهد بود که او با دروازه‌بان افسانه‌ای فوتبال اسپانیا روبه‌رو می‌شود. آخرین باری که این دو با یکدیگر دیدار کرده بودند، در شب باخت2 بر یک رئال در فینال جام‌حذفی اسپانیا مقابل اتلتیکومادرید در 18 می‌ سال 2013 در برنابئو بود و بعد از آن روز، مسیر این دو از هم جدا شد. مورینیو به چلسی رفت و کاسیاس دو فصل دیگر در رئال ماند و در نهایت تابستان با انتقالی جنجالی به پورتو منتقل شد.
در این میان و در ارتباط این دو در طول سال‌های 2010 تا 2013 فراز و نشیب‌های زیادی وجود داشت و مبدل به یکی از جنجالی‌ترین روابط مربی-بازیکن دنیای فوتبال در سال‌های اخیر شد. با این وجود مورینیو همچنان در گفت‌وگو با رسانه‌ها، وجود هرگونه مشکل و اختلاف شخصی را با کاسیاس تکذیب می‌کند‌ اما شنیده می‌شود که او همیشه کاسیاس را به خاطر تلاش‌های این دروازه‌بان در مسیر بهبود ارتباط میان بازیکنان اسپانیایی باشگاه‌های رئال و بارسا نمی‌بخشد.
بعد از برگزاری یکی از بازی‌های ال‌کلاسیکو بود که کاسیاس برای کاستن از درگیری‌ها به ژاوی، کاپیتان اسبق بارسا زنگ زد و همین رابطه او با مورینیو را تیره و تار کرد البته آقای خاص همیشه این ماجرا را تکذیب کرده و اعلام می‌کند که تصمیمات و اختلافاتش با کاسیاس فقط تکنیکی بوده: «من از دروازه‌بانی خوشم می‌‌آید که روی سانترها، خروج‌های خوبی داشته و در بازی‌های هوایی تسلط داشته باشد. ایکر در داخل چهارچوب فوق‌‌العاده است ولی من از سبک دروازه‌بانان دیگری خوشم می‌آید.» او این جملات را برای توجیه تصمیمش برای قرار دادن دیگو لوپس در درون دروازه تیمش در می سال 2013 بر زبان آورده بود. جالب اینجاست که قبل از شروع این درگیری‌ها، سرمربی پرتغالی در صحبت‌هایی در سال 2012 خواهان آن شده بود تا توپ طلا به کاسیاس برسد. با جدایی مورینیو، نزول و افت کاسیاس در رئال ادامه یافت و کار به جایی کشید که او بارها توسط هواداران رئال هو شد.
     
آی اسپورت
2015-09-29 17:01:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر