فهرست

ستون طنزیم: از مضرات نصاب خوب

هومن جعفری/ایران ورزشی
آی اسپورت - بله آقا! جرعه‌ای از لب لعل خرگوشی رونالدینیو هم نچشیدیم و استاد را از فلومینزه با لگد انداختند بیرون! همان‌هایی که تا چند وقت قبل برای گرفتن یک عکس با آقا رونالدینیو، برایش سبزی می‌خریدند و می‌بردند دم خانه اش، بعد از اینکه دیدند ایشان پهلوان زنده نیست و پیام صادقیان‌وار کمی با دوران اوج خود فاصله دارد سریعا دفعتا واحدتا از تیم گذاشتندش بیرون! البته رونی جان می‌توانست کمی در مصاحبه‌هایش از مربی و مدیرعامل تعریف کند و آویزان بازی در بیاورد و بماند اما وجدانش اینطوری نبود و نماند. می‌توانست بیندازد گردن مربی قبلی و همچنین بازیکن‌ها را متهم کند که به او پاس نمی‌دهند و از همین جنگولک بازی‌ها راه بیندازد و خبر دوپینگ هم تیمی‌اش را بدهد روزنامه‌ها که بازی ضعیفش تحت الشعاع قرار بگیرد. منتهی از آنجایی که ایشان یک عمر است که نان بازو و ساقش را خورده ترجیح داد به این اعمال کثیف دست نزند و مردانه بکشد کنار. آه رونالدینیو! ایراد ندارد! سکوت کن که تاریخ قضاوت خواهد کرد در ضمن اگر می‌آیی بیا همین ایران روشن شو بعد برگرد فرنگ! بیا ‌ای دندان خرگوشی. ‌ای هلو. ای شفتالو. بیا‌ ای بزرگوار. بیا پیش امیرخان خودمان.
از مضرات نصاب خوب اثرات برنامه‌های فارسی وان و من و تو روی بازیکنان خارجی ادامه دارد. بعد از اینکه مورینیو تحت تاثیر همین سریال‌های ترکی فکر کرد خبری است و به خانم دکتر به آن نازنینی حرف‌های به آن زشتی زد و بعد از اینکه آرسن ونگر هم به دلیل تماشای همین برنامه‌ها همسرش را طلاق داد، حالا نوبت به سومین مورد مشکوک به استفاده از ماهواره رسیده. گویا آقای ماسچرانو به پنهان کردن بخشی از درآمدش از سازمان مالیات متهم شده و در صورت اثبات باید جریمه دهد. همه می‌ دانند مالیات از ارکان جامعه است و فوتبالیست‌های ما همه شان مالیات می‌دهند. این وسط ماسچرانو چرا فریب خورده و رفتار پنهان کارانه داشته احتمالا دلیلی ندارد غیر از نصاب خوب و زغال بد!
از اون لحاظ! در مصاحبه‌ای اعلام شده چهل هزار دلار گمشده قرارداد ریوالدو در ایران است! خب این جای شکر دارد که پول را از کشور خارج نکرده‌اند. خلاصه هر طور که حساب کنید آدم ترجیح می‌دهد اگر اختلاسی، بالا کشیدنی، چیزی هم صورت می‌گیرد دست‌کم در همین مملکت خودمان صورت بگیرد که پول داخل اقتصاد خودمان بچرخد. حیف نیست پولی که بچه‌های خودمان می‌توانند بالا بکشند را بدهیم اجنبی‌ها بالا بکشند!
بازیکن خوب «کرار در عراق است. اگر باشگاه بتواند به تعهداتش عمل کند که برمی‌گردد اما اگر این اتفاق نیفتد کرار به ایران نمی‌آید تا برای استقلال حاشیه درست نشود. من فکر می‌کنم حق هر بازیکنی است که پولی که با باشگاه توافق کرده را دریافت کند.» می‌بینید؟ بازیکن به این خوبی را کیف می‌کنید؟ بازیکن به این بی حاشیگی دیده بودید؟ نمی‌آید سر تمرین که یک وقت حاشیه درست نشود! بالاخره بازیکن است. امکان دارد یک روز بیاید سر تمرین شیطان گولش بزند بخواباند زیر گوش هم تیمی یا مربی تیم! اینطور مواقع بهتر است بازیکن در تمرین نباشد که حاشیه‌ای هم پیش نیاید. متوجه می‌شوید. امیدواریم کلا پول جاسم را ندهند که این بازیکن همینطوری بدون حاشیه بماند!
  ۱  
آی اسپورت
2015-09-30 12:07:55
نظر دهید

۱ نظر
عباس
چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴، ۲۱:۲۶
نمی‌آید سر تمرین که یک وقت حاشیه درست نشود! :)))))))))))) خیلی خوب بود اینجاش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر