فهرست

ادعای مضحک العربیه:تیم زنان ایران 8 بازیکن مرد داشت!

آی اسپورت - این روزها همه از افتخار‌آفرینی تیم ملی فوتسال دختران ایران حرف می‌زنند. برنامه ۹۰ دوشنبه‌شب هم به احترام پیروزی‌ها و قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان ایران، در اولین بخش برنامه با دعوت از سرمربی و کاپیتان تیم ملی فوتسال گفت‌وگویی ویژه و مفصل با آنها ترتیب داد و البته برای اولین‌بار در تلویزیون تصاویر گلزنی تیم ملی فوتسال بانوان در مسابقات رسمی و بین‌المللی نشان داده شد. بازتاب‌های جهانی این پیروزی که به خارج از مرزها رفته باعث شده معتبرترین سایت‌ها و روزنامه‌های جهان هم عکس‌های تیم ملی فوتسال دختران ایران را منتشر کنند و گزارش و خبر درباره فوتسالیست‌های ایرانی بنویسند. بازیکنان تیم ملی فوتسال در فاصله کوتاهی به شهرتی باورنکردنی رسیدند و همین شهرت البته باعث شده تا دیگر کشورها که در فوتبال بانوان جایگاهی ندارند به تیم ملی فوتسال بانوان حسادت کنند و با روش‌های ناجوانمردانه بخواهند این قهرمانی را زیر سوال ببرند.
شبکه عربستانی «العربیه» در گزارشی اعلام کرد تیم ملی فوتسال بانوان ایران هشت بازیکن مرد داشته است و قدرت بیش از حد این تیم به خاطر حضور مردان بوده است. این شبکه روی سایت برنامه‌اش هم گزارش مفصلی دراین‌باره روی خروجی برد. البته در روزهای برگزاری مسابقات هم چند خبر کوتاه در این باره منتشر می‌کرد تا پیروزی‌های تیم ملی فوتسال بانوان را زیر سوال ببرد اما هرگز فکر نمی‌کرد تیم ملی فوتسال دختران ایران قهرمان آسیا شود و به همین دلیل رو به یک کار ناجوانمردانه آورد. آنها از عدد شش شروع کردند و در روز آخر مسابقات اعلام کردند که هشت بازیکن مرد در تیم ملی فوتسال بانوان حضور دارد و به همین دلیل ایران قهرمان آسیا شده است.
این شبکه با زوم کردن روی تک‌تک بازیکنان در تصاویر تلویزیونی و ارائه فکت‌های عجیب و غریب هشت بازیکن تیم ملی بانوان را مرد دانستند و جالب اینجاست که از تصاویر بازیکنان تیم‌های ملی گذشته فوتسال و فوتبال چمنی بانوان ایران استفاده کردند. این شبکه اعلام کرد این شگرد تیم‌های ملی فوتبال و فوتسال بانوان ایران است که از بازیکنان مرد استفاده کند و به مقام برسد. نکته عجیب این است که تنها افتخاراتی که در چند وقت گذشته توسط بانوان کسب شده فقط در فوتسال بوده که یک نایب‌قهرمانی و یک قهرمانی در بازی‌های داخل سالن و رقابت‌های قهرمانی آسیا به دست آمده است و در فوتبال چمنی تیم‌های ملی فوتبال جزء تیم‌های متوسط به پایین هستند.
واکنش فدراسیون فوتبال ایران
زهره هراتیان، عضو کمیته پزشکی کنفدراسیون فوتبال آسیا و رئیس کلینیک سازمان لیگ برتر در این باره گفته است: «این ادعا مضحک است، مطمئنا آنها فکر کرده‌اند این ادعا برایشان بار حقوقی ندارد اما آنها اتهام زده‌اند که برای اتهام‌زننده بار سنگین حقوقی دارد.» هراتیان کارشناسان شبکه العربیه را بی‌اطلاع از قوانین بین‌المللی خواند و گفت: «واقعا بی‌اطلاع هستند که چنین اتهامی می‌زنند. آنها از قوانین بین‌المللی ورزش کاملا بی‌اطلاع هستند چراکه طبق قوانین قبل از اعزام هر تیمی به مسابقات بین‌المللی اول آزمایش مربوط به تعیین جنسیت از بازیکنان گرفته می‌شود و بعد ورزشکاران دختر و زن به مسابقات اعزام می‌شوند. تیم فوتسال بانوان ایران هم طبق پروتکل فیفا و کنفدراسیون فوتبال این آزمایشات را به‌طور کامل انجام داده است و در این زمینه جای هیچ شائبه‌ای وجود ندارد. باید فدراسیون فوتبال از شبکه العربیه شکایت کند چراکه آنها اتهام مربوط به جنسیت تیم‌ها و ورزشکاران را در رسانه‌های عمومی مطرح کرده‌اند و هیچ سند و مدرکی هم برای اثبات ادعای خود ندارند.»

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2015-09-30 14:54:40
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر