فهرست
برانکو در کنفرانس؛ یک داوری نرمال می‌خواهیم
برانکو در کنفرانس؛ یک داوری نرمال می‌خواهیم

برانکو در کنفرانس؛ یک داوری نرمال می‌خواهیم

آی اسپورت – برانکو ایوانکوویچ که در بین دو نیمه بازی پرسپولیس و ذوب‌آهن به داور بازی حسابی اعتراض کرده بود در نشست خبری خود هم به این اعتراضات ادامه داد. صحبت‌های او را بخوانید:

مایک تیم برنده هستیم

تبریک می‌گویم به بازیکنانم بابت برد. این پیروزی مهم و همین طور هواداران‌مان که دوباره با تشویق شان ما را به سمت برد هدایت کردند تا بتوانیم تا پایان نیم فصل امتیازها را جمع کنیم. به طور خاص تبریک می‌گویم که بعد از فینال لیگ قهرمانان از ۴ بازی ۳ برد داشتیم که از نظر انگیزشی بسیار سخت بود و خصوصیات یک تیم برنده را بازیکنانم نشان دادند.

یک داوری نرمال ، آرزوی ماست

شرم آور است که نسبت به قهرمان ایران و نایب قهرمان آسیا اینگونه رفتار می شود. تیمی که این همه هوادار دارد. در خانه و بیرون از خانه نمی‌توانیم یک داوری نرمال داشته باشیم. یک نامه به باشگاه بفرستند بگویند که شما نمی‌توانید قهرمان شوید و ما هم با آرامش بازی ها را دنبال می‌کنیم!اگر قرار است پیروز نشویم، بگویند که هزینه نکنیم و به شهرستان‌ها نرویم و بازیکنان هم خسته نشوند. از سازمان لیگ می‌خواهیم به این موضوع رسیدگی کنند. به کمیته داوران مراتب اعتراض رسمی خودمان را اعلام می‌کنیم. ما نمی‌خواهیم به نفع ما بگیرند چون این اتفاق نیافتاده است. می‌خواهیم داوران اشتباه نکنند.

ما را احمق فرض نکنید

سرمربی پرسپولیس درباره کارت‌های زدی که بازیکنان این تیم به خاطر اعتراض به داور دریافت می‌کنند، خاطرنشان کرد: صحبت کردن درباره این موضوع راحت است. شما حق دارید که ایراد بگیرید. در جلسه قبل از بازی بیش از جلسه فنی را به صحبت درباره داوری گذراندم. گفتم که چه چیزی در انتظار ما است. ما تجربه بدی از داوری‌ها در بازی با ذوب آهن داشتیم. من نمی‌دانم چرا کمال کامیابی‌نیا کارت زرد گرفت. هر دو بازیکن به هم خوردند. فقط بازیکن ذوب آهن افتاد زمین که کمال کارت زرد گرفت. بازیکنان جوان نسبت به بی‌عدالتی حساس هستند. چرا گل ما مقابل ماشین‌سازی را قبول نکردند؟ چرا گل آفساید سایپا را مردود اعلام نکردند؟ داور خطای بازیکنان ذوب آهن را نمی‌گیرد تا کرنر و اوت بگیرند. ما مربیان از داوران بهتری هستیم چون در زمین هستیم. فکر می‌کنند ما متوجه نمی‌شویم؟ من می‌توانم عمدا در تمرین بد داوری کنم؟ چرا ما را احمق فرض می‌کنند؟

هرکاری می کنید قهرمان نشویم اما می شویم!

برانکو در واکنش به اینکه آیا اشتباهات داوری باید ادامه داشته است، گفت: روند اشتباهات داوری از چهار سال قبل ادامه دارد. در تلویزیون آنالیز می‌کنند و شاهد هستید که ما بیشتر از همه از اشتباهات داوری متضرر شدیم. آیا ما تا به حال کمکی خواستیم؟ آیا می‌توانید فکر کنید که بارسلونا و رئال مادرید بیشتر از همه متضرر شوند؟ ما قهرمان لیگ برتر هستیم. هر کاری می‌کنند ما قهرمان نشویم اما ما قهرمان خواهیم شد.

تحمل دارید سردبیر توی گوشتان بزند؟

باید از بازیکنانم حمایت کنم من هر روز با آنها هستم. چقدر می‌توانم آرام باشم؟ مگر می‌شود دستم را روی سینه‌ام بگذارم و بگویم ببخشید و عیب ندارد. اگر سردبیر شما زیر گوشتان بزند، تحمل می‌کنید؟ اگر نصف مقاله شما را خط بزند و بگوید چیزی نمی‌فهمی، چه واکنشی خواهید داشت.

30 سال است که مربی‌ام

من فوق‌لیسانس دانشکده تربیت‌بدنی هستم. گرایشم هم فوتبال است. دوره مربیگری پرولایسنس یوفا را هم دارم. در همه قوانین و مقرارت فوتبال بوده‌ام ۳۰ سال است مربی هستم هر روز در قانون هستم. چطور آنها می‌توانند بهتر از من قضاوت کنند. چطور کمک داور اوت را برای ما می‌گیرد اما داور تصمیم دیگری را اعلام می‌کند.

منصوریان باید از داوری راضی باشد!

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه منصوریان با وجود باخت از داور راضی بود اما شما ناراضی هستید، به طعنه گفت: بله، داوری برای منصوریان و تیم‌ آنها خوب و عالی بود. من حاضرم امضا بدهم و بگویم راضی هستم که در همه مسابقات داوران مثل قضاوت امروز برای ذوب‌آهن برای ما سوت بزنند. همانطوری که برای سپاهان هم داوری‌ها خوب است. البته داور خودش را گول زد چون کامیابی‌نیا بازی قبلی محروم بود و با کارت زرد امروز محروم نمی‌شود!

تکلیف بازی باید در نیمه اول یکسره می شد

برانکو در مورد اینکه پرسپولیس امروز شادابی لازم را نداشت و شاید خسته بود، گفت:‌ باید در نیمه اول تکلیف بازی را روشن می‌کردیم. ۵-۶ موقعیت عالی گلزنی داشتیم. وضعیت ذوب‌آهن بسیار بهتر از جایگاهش در جدول است. ما می‌توانستیم گل دوم و سوم را بزنیم که در آن صورت شرایط کاملاً فرق می‌کرد. در بازی یک بر صفر امکان دارد هر اتفاقی رخ بدهد و عدم اطمینان وجود دارد. ما باز هم فرصت گلزنی ایجاد کردیم اما ذوب‌آهن یک شانس گل هم نداشت. با شما هم موافقم این بیستمین بازی ما بود و بیشتر از همه بازی کردیم و عملاً می‌توانم بگویم در همه بازی‌ها از حریفان بهتر بوده‌ایم هم از لحاظ آماری حتی در لیگ قهرمانان آسیا فقط در بازی مقابل کاشیما بدشانسی داشتیم. اگر در آن بازی هم تمرکز بیشتری داشتیم می‌توانستیم نتیجه بهتری بگیریم.

تبعات حرف‌های من ؟

برانکو در واکنش به اینکه گفت اگر عملکرد داوران در بازی‌های تیمش همانند بازی‌های سپاهان باشد راضی هستند و احتمال هرگونه تبعات برای او گفت: نمی‌دانم صحبت‌هایم عواقب دارد یا خیر.اما اسم سپاهان را آوردم و گفتم پیروز می‌شویم، این حق را داریم. ما تجربه بدی از داوری داریم. تا به حال یک اوت به نفع ما گرفته نشده است نمی‌خواهم بگویم علیپور را در ۱۸ قدم زدند این خطا چه عمدی چه غیرعمدی پنالتی است. خیلی از پنالتی‌ها هم غیرعمدی رخ می‌دهد.

 

۱۴۵ ۱۱  
آی اسپورت
2018-12-04 19:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۱ نظر
حمید پرسپولیسی
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷، ۱۹:۳۸
داور شدیدا رو مخ بود
اکثر برخوردها را هم که کلا فقط به نفع ذوب سوت زد مخصوصا در دقایق پایانی
بی شرف حتی وقتی اونا هم خطا میکردن به ضرر پرسپولیس خطا میگرفت!
از اون بدتر پیمان یوسفی بود. هر کسی اینو میذاره برای گزارش بازی پرسپولیس قطعا یه کیسه کشه که کرم داره
منتقد
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷، ۱۹:۴۰
حتم دارم این داوری سفارش شده بود
۹
6
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷، ۱۹:۴۱
خداوکیلی تو تهران داور و گزارشگر تو شهرستان هم داور وگزارشگر رو اعصاب مون هستن
بازیکن ذوب پیرهن عالیشاه رو کشیده و دستش رو گرفته به عالیشاه کارت میده
تو محوطه جریمه پشت پا میندازن به علیپور باز علیپور کارت میگیره!!!!!!!!!!!!
۹
ساشا باتیستوتا
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷، ۱۹:۴۴
آفرین با اینا باید اینجوری صحبت کرد ؛ پرفسور
۸
دلال کروات
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷، ۲۰:۱۴
یا خود خداااا این چقدر رو داره؟؟؟!!!! دیگه چقدر داورا برات بازی دربیارن! فدراسیون برات بازی تعلیق کنه؟! میخوای یه نامه بزنن بگن قهرمان شدی؟!!!! این دلال کروات دیگه با تجربه شده میدونه فوتبال ایران یعنی هوچی گری هی سر و صدا میکنه کسی نفهمه چقدر داورا براشون امتیاز گرفتن!!! هفته بعد جنگ دوتا داورخر های لیگه!! ببینیم کدومشون پولش بیشتره داور براش سوت بزنه همون قهرمان میشه!!
امید از تفت
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷، ۲۰:۱۹
داور با اعصاب پرسپولیس خسته بازی کرد. خطاهای عالیشاه، خطای بازیکن ذوب آهن بود. دقیقه 14 بازیکن ذوب آهن توی شش قدم با دو دست توپ را دفع کرد و از پنالتی خبری نبود. جالبه برای اینکه حاشیه سازی کنند یه صحنه پیدا می کنند و پرسپکتیو می کنند و میگن به نفع پرسپولیس بوده. جوسازی علیه پرسپولیس کاملاً مشهوده. سود پرسپولیس از داوری 10 درصد هست و ضررش 90 درصد در حالی که باید 50-50 یا نزدیک به این عدد باشد.
....
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷، ۲۰:۳۹
عجب موز ماری هستی کروات دوزاری.داوری نرمال میخوای؟!!دست پیش گرفتی تا پس نیوفتی.از الان داره ذهن ها رو برای ناداوری علیه سپاهان آماده میکنه.تو همین بازی هم کامیابی نیا و هم علیل زاده باید اخراج میشدند
تراکتوری
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷، ۲۰:۴۲
آقای برانکو شرف داشته باش. به قول خودتون که میگین چهل میلیون طرفدار دارین.... اون چهل میلیون بقیه رو احمق فرض نکن.... خیلی دروغگو هستی دو بازی قبلی با تراختور و ماشین یادت نیست. همه گلی رو که خوردین دیدن که سالم بود یا اون خطای پنالتی روی بازیکن ماشین رو....
مهدی ک
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷، ۲۱:۱۴
مردود کردن گل درست حاج صفی در برابر پرسپولیس لابد به اندازه یک اوت ارزش نداشته.پیغمبر برانکو انتظار داره که بعد از حکومت و صداسیما ،داوری هم به نفع پرسپولیس باشه .این همه قیل و قال فقط بخاطر یه کارت زرد واقعا سئوال برانگیزه و بوهای خوبی از آن به مشام نمی رسد آن هم در آستانه بازی حساس با سپاهان .احتمالا باید منتظر یه داوری یکطرفه به نفع پرسپولیس و پیغمبرشان باشیم.
۹
داریوش
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷، ۲۱:۴۹
راست میگه دیگه بنده خدا،یه داوری نرمال میخواد که تو هر بازی گل های سالم حریف رو آفساید اعلام کنه،خطاها شون رو بازیکن های حریف اعلام نکنه، پنالتی الکی به نفعشون بگیره.توقع زیادیه آیا؟
تراكتور
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷، ۲۲:۰۲
همين هفته قبل گل سالم تراكتور به پيروزي را مردوداعلام كردن قصه برانكو داستان آن دزدی است که مالی را دزدیده بود و در حالی که فرار می کرد، فریاد می زد آی دزد، دزد را بگیرید!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر