فهرست
28 ماه بی‌شکستی تیم کی‌روش در آسیا/ اینا،خیلی،پلنگن!
28 ماه بی‌شکستی تیم کی‌روش در آسیا/ اینا،خیلی،پلنگن!

28 ماه بی‌شکستی تیم کی‌روش در آسیا/ اینا،خیلی،پلنگن!

آی اسپورت- در روزهایِ تلخ سقوط ایران به رده پنجم قاره آسیا در رنکینگ فیفا، دیگر همه باورشان شده بود که تیمی که از قطبی تحویل گرفته شده و به کارلوس کی روش رسیده، حتی با این مربی پرتغالی نمی تواند دوباره تبدیل به یک قدرت سنتی در قاره باشد. پسرفتِ فوتبالی ایران در آسیا و پیشرفت کشورهایی مثل ازبکستان محسوس به نظر می رسید اما پسرانِ سی کیو، دوباره غرور را به فوتبال ایران برگرداندند و مدت زیادی طول نکشید تا باز هم در قاره آسیا، آقایی کنند. شکستِ سه گله برابر عمان، آخرین شکست تیم ملی در جریان بازی در مقابل رقبای آسیایی تا به امروز است. تاریخ‌اش؟ بیست و دوم می 2013! 
تیم ملی ایران در دو سال و 4 ماه اخیر، در جریان بازی به هیچکدام از رقبای آسیایی اش نباخته است. درست از سه بازی آخر مرحله مقدماتی جام جهانی آغاز شده است. از همانجا که ایران بعد از شکست دادن قطر و پیروزی پرگل برابر لبنان، کره جنوبی را از پیش رو برداشت تا صعودش به تورنمنت برزیل را قطعی کرده باشد. 
بعد از آن تریلوژی جذاب و فراموش نشدنی، ایران در مرحله مقدماتی جام ملت های 2015 به 4 پیروزی پرگل دست پیدا کرد. یوزپلنگ های تیم ملی در بازگشت از جام جهانی کره جنوبی را شکست دادند و با شکست دادن عراق، مهیای نبرد در جام ملت ها شدند و در هر سه بازی مرحله گروهی این جام نیز به برتری رسیدند. روند پیروزیِ های خوب تیم ملی با تساوی دراماتیک مقابل عراق در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت ها متوقف شد و ایران به تساوی 3-3 مقابل عراق رضایت داد تا در ضربات پنالتی مقابل این تیم از جام کنار برود. 
مدتی پس از به پایان رسیدن جام ملت ها، ایران این بار در دیداری دوستانه ازبکستان را شکست داد و بعد از تساوی ناباورانه با ترکمنستان، گوام و هند را در هم کوبید تا مهیای نبرد سوم با عمان شود. رکورد بی شکستی تیم ملی در آسیا، همواره با این تردید روبرو می شود که ایران در این مقطع زمانی به جز کره جنوبی، با غول آسیایی دیگری مسابقه نداده و به همین خاطر نبرد نزدیک با ژاپن، به مسابقه مهمی برای تیم ملی تبدیل خواهد شد. مسابقه ای که در آن سامورایی ها نیز، قربانیان تازه یوزپلنگ ها می شوند. 


کدخبر:9405
  ۱  
آی اسپورت
2015-09-30 19:23:54
نظر دهید

۱ نظر
-
چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴، ۲۱:۳۵
پلنگ چیه بابا. چیز مالی هم حدی داره. شیران اسیا. همینو بس. قرار شد عکس پلنگ برای حمایت رو لباسمون بره نه اینکه از شیر برسیم به پلنگ. لطفا بچاپ.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر