فهرست
یادداشت؛ ناکامی مطلق یک لیگ مغرور!
یادداشت؛ ناکامی مطلق یک لیگ مغرور!

یادداشت؛ ناکامی مطلق یک لیگ مغرور!

جیم وایت – یورو اسپورت
فصل گذشته هواداران آرسنال با صدایی گوشخراش در پی هر ضربه‌ی دروازه، یک نام را فریاد می زدند: «اووووسپینا»، آنها این نام را هنگامی که دروازه بان کلمبیایی تیمشان قصد شوت زدن داشت با هیجان فریاد می زدند.
این فصل با آمدن پتر چک به نظر می رسد که دیگر از آن فریادها خبری نیست. چک هم به دروازه آرسنال، کلاس و شخصیت داده و هم اسمی دارد که تلفظ آن توسط جمعیت، صدای گوشخراشی را ایجاد نمی کند. سه شنبه شب اما به دلایلی که فقط برای آرسن ونگر روشن است، داوید اوسپینا دوباره به دروازه آرسنال برگشت. این بار اما هیچکس در ورزشگاه امارات، نام او را بعد از اشتباهات فاحشی که داشت و منجر به شکست تیمش شد، فریادد نمی زد.
ونگر از خود راضی با فرض اینکه المپیاکوس 12 بازی متوالی اروپایی در خاک انگلیس را با شکست پشت سر گذاشته، تصمیم گرفت به پتر چک در این بازی استراحت بدهد تا برای بازی یکشنبه مقابل منچستریونایتد، آماده بماند. نتیجه اما اشتباهات وحشتناکی بود که می تواند به حذف توپچی ها از لیگ قهرمانان بینجامد.
اما فقط دروازه بان کلمبیایی شایسته سرزنش برای شب ناکامی تمام تیمهای انگلیسی، از جمله آرسنال، نیست. به غیر از الکسیس سانچس، همه تیم آرسنال، کم توان و ضعیف بودند.
چلسی هم با شکست مقابل پورتو، باز هم شبیه یک تیم درجه دوم نشان داد. این یعنی بعد از دو هفته از شروع لیگ قهرمانان،باشگاه های انگلیسی پنج بازی از شش دیدار خود را با شکست پشت سر گذاشته اند، و این یعنی بدترین نتیجه برای نمایندگان لیگی که با غرور فراوان، خود را بهترین لیگ تاریخ فوتبال دنیا می داند. بین سالها 2003 تا 2011 برای مثال، بیشترین تعداد شکست تیمهای انگلیسی در کل یک فصل لیگ قهرمانان به پنج می رسید.
     
آی اسپورت
2015-09-30 22:52:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر