فهرست
یادداشتِ ویژه: مرثیه مرگ ماهی‌ِ قرمز
یادداشتِ ویژه: مرثیه مرگ ماهی‌ِ قرمز

یادداشتِ ویژه: مرثیه مرگ ماهی‌ِ قرمز

 آی اسپورت- «پرسپولیس 10 نفره شد». این، خبرِ باورنکردنی بامداد پنج شنبه است. وقتی کاپیتان سرخ ها، ناباورانه تمام کرده و تیترها، وظیفه حزن انگیزشان را شروع کرده اند. دورتر از این گوشه تاریکِ دنیا-بیمارستان آتیه- عشاقِ رنگ های مختلف دوست دارند خبر را مجبور کنند که دروغ باشد اما عکس ها، پست ها، تسلیت ها و چهره های درهم همبازی های هادی در اطراف بیمارستان، همه چیز را تایید می کنند. مرگ، هنوز همانقدر مهیب است. همانقدر برق آسا و سیل وار. کدام تصویر و کدام پدیده را جز این سراغ دارید که این طور، جمعیتی را منقلب کند و آدم ها برای حداقل برای چند لحظه به خودشان برگرداند. به باورِ یک مصیبت. آدم ها برای پیوند خوردن با هم، به چند دقیقه زمان نیاز دارند و برای فراموش کردن هم، به یک عمر.هادیِ نوروزی؛ آنقدر زنده نماند که گل چهارمش را به استقلال بزند، که روزهایِ خوب تیم برانکو و خارج شدن تیم محبوب اش از بحران را تماشا کند. که بعد از چند سال با قرمزها جام بگیرد و شاید خاطره ناراحت کننده پنالتی اش در فینال جام حذفی را از یاد ببرد. حتی برای مردمی که دیگر به دست و پنجه نرم کردن با خبرهایِ سوگواری عادت کرده ایم و هر روزِ سال را در عزای عمومی سپری می کنند، هضمِ کوچ همیشگی نوروزی کار ساده ای نخواهد بود. بازیکنی که در همه این سال های بازی برای تیم پرهوادار و پرخبر پایتخت، حتی در روزهای کاپیتانی این تیم، هیچوقت حاشیه نساخت، قهر نکرد و باشگاه را به هم نریخت. هیچوقت علیه هواداران تیمش حرف نزد. مرد آرامِ و موقر شماره 24 پرسپولیسی ها، همانقدر آرام رفت که همیشه بود. همانقدر بی سروصدا. بی آنکه دنیا را خبر کند.
 صبحِ چهارشنبه؛ هادی نوروزی روی جلد روزنامه پیروزی بود. با همان نگرانی همیشگی اش برای تیم. که مبادا باز هم مصاحبه ای و حرفی، جو اردو را به هم بریزد. او قول داده بود که به زودی به تمرین های گروهی برمی گردد و آماده بازی های پیش رو می شود. کاپیتان پرسپولیس اما این بار خوش قول نبود و همبازی هایش را تنها گذاشت، تا به اردوی آسمان اضافه شود. او حالا دیگر آسوده خواهد بود. بدونِ نگرانی برای رتبه تیمش، بدون هراس آن هایی که توی کار سرمربی می گذارند، بدون دغدغه بدشانسی و ناراحتی از جنجال های داوری. پسرِ گوش شکسته سرخ‌پوشان، ستاره ای که با این سفر بدموقع، خواب را از چشم خانواده اش گرفته؛ آسوده خواهد خوابید. دست دنیا و تردیدهایش، دیگر به او نمی رسد.
 همبازی‌های هادی نوروزی در پرسپولیس، از امروز فقط یک وظیفه دارند. پیروز شدن در همه بازی ها و تقدیم کردن قهرمانی، به هم‌تیمی محجوب شان. به آقایِ پاس گل که شاید در این سال ها به اندازه خوب بودن و تلاش کردن‌اش قدر ندید و با این تلخیِ ناگهانی، به همه یادآوری کرد که تا چه اندازه غیرقابل چشم پوشی بوده است.هادی بعد از مدت ها، به ثبات و بازوبند در ترکیب پرسپولیس رسیده بود اما چشمِ تنگ مرگ، شانسِ ادامه روزهای خوب را از او گرفت. از او که زود رفت، که دوران درخشیدن‌اش کوتاه بود. کوتاه اما خوب. اما فراموش نشدنی. محمدحسین عباسی/ آی اسپورت 
کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2015-10-01 14:21:14
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر