فهرست
جزئیاتی درباره درآمد میلیاردی به نام پرسپولیس و استقلال
جزئیاتی درباره درآمد میلیاردی به نام پرسپولیس و استقلال

جزئیاتی درباره درآمد میلیاردی به نام پرسپولیس و استقلال

آی اسپورت - هواداران استقلال هم بعد از پرسپولیس باید خودشان تیم شان را خودکفا کنند. استقلالی ها به دلیل عدم اجرای اسپانسرشان ، سبک دست به تعهداتش بزودی قرارداد با او را لغو می کنند و مثل پرسپولیس به کنسرسیومی می پیوندند که هزینه هایش را هواداران تامین می کنند. پرسپولیس هم اینک به این طرج پیوسته و مشکلات مالی اش با گرفتن بیش از 2.5 میلیارد تومان در ماه حل می شود. استقلال هم باید این طرح را اجرا کند تا در ازای 4 هایی که هوادارانش به سامانه 3090 می فرستند ، ماهی 2 میلیارد تومان به حساب استقلال واریز کنند. این بخشی از قرارداد مشارکتی بین همراه اول ، شرکت اپراتوری لوح مهر که در والیبال و بسکتبال مشارکت کرده و صدا و سیماست. به ازای هر پیامک روزانه ارسالی در روز مبلغی بین 120 تا 200تومان از هر هوادار کسر می شود.
رقم اس ام اس های هواداری تیم ملی 120 تومان است ، برای لیگ هر پیامک 200 تومان هزینه دارد. یعنی هر هوادار در 30 روز باید برای هواداری از تیمش حداقل 6 هزار تومان هزینه می کند و این سامانه اگر از جماعت چند ده میلیونی هواداران استقلال با رویای بردن یک خانه مبله در شمال و جوایز ماهانه ماشین که تقریبا شاید در هر فصل ، کمتر از یک میلیارد تومان درامد داشته باشد ، بتواند دو میلیون مخاطب جذب کند ، در ماه رقمی بیش از 12 میلیارد تومان درامد به همراه خواهد داشت. رقمی که پیش تر در بازه ای چند ماهه در سامانه فناپ بدست آمده بود و سامانه 9090 هواداری تیم ملی هم برای برنامه شبکه 2 توانسته بود به بیش از 2 میلیون هوادار برسد.
پس از ماهی حدود 12 میلیارد تومانی که این سامانه تنها برای استقلال به همراه خواهد داشت ، رقمی نزدیک به 10 تا 20 درصد در ماه به استقلال می رسد و هزینه هایش را جبران می کند. رقمی بیش از 2 برابر این عدد به تلویزیون می رسد که در سال رقم تجمیعی اش برای تلویزیونی ها بیش از 2 برابر پولی است که قرار بوده برای حق پخش بدهند و نمی دهند و البته برای اپراتور مخابرات و شرکت واسطه ای هم سودی چشمگیر دارد. حقی که البته در تبلیغات ادعا می شود رقم اصلی اش به باشگاه ها می رسد اما در این شرایط بحرانی همین رقم حداقلی هم برای این تیم ها مثل معجزه است.

منبع: خبر آنلاین
کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2015-10-03 12:40:45
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر