فهرست
استتوس: فرهنگ بی فرهنگی
استتوس: فرهنگ بی فرهنگی

استتوس: فرهنگ بی فرهنگی

آی اسپورت-در مراسم روز گذشته هادی نوروزی صحنه‌هایی دیده شد که  واقعا دردناک بود. جمعیتی که تا چند ثانیه قبل از بردن هادی به بیرون از ورزشگاه برایش اشک می‌ریختند، در چند لحظه 180 درجه تغییر کردند. ناگهان گوشی‌ها را از جیب بیرون  آوردند و به زمین پریدند. اطراف هر شخصیت شاید معروف بود هجوم بردند تا عکس بگیرند. علی کریمی که جایی برای نفس کشیدن نداشت، عابدزاده اگر ظرف چند دقیقه از زمین خارج نمی‌شد از حرکات صورت و دستش معلوم بود که با مردم درگیر می‌شد. میثم بائو اگر چه متواضعانه با چشمان اشکبار ایستاد تا مردم عکس‌هایشان را بگیرند اما از چهره‌اش غم و بی حوصلگی می‌بارید. وقتی از این مردم سوال می‍شد مگر الان وقت سلفی گرفتن است با قیافه‌ای کاملا حق به جانب می‌گفتند:«چرا وقتش نیست. بهترین وقت است، همه معروف‌ها جمع‌اند!»
از همه دردناک تر دیدن چهره اقوام هادی نوروزی بود که با بهت و بغض این صحنه‌ها را نظاره می‌کردند و باور نمی‌کردند آن چه میدیدند. در بیرون از زمین چمن که وضع بدتر بود. عده‌ای بیکار با سوژه کردن مراسم و مردم، ناگهان فریاد می‌زدند کریمی آمد یا مثلا علی دایی اینجاست و وقتی دیگران برای دیدن چهره‌ها هجوم می‌آوردند با لبی خندان و خوشحال از اینکه عده‌ای را دستمایه شوخی لوس خود قرار دادند محل را ترک می‌کردند تا در گوشه‌ای دیگر این بازی را ادامه دهند.
دل‌خوشی به گذشته و بالیدن به افتخاراتی که فقط در کتاب‌ها خوانده‌ایم بخشی جدا نشدنی از شخصیت اکثر ایرانی‌ها شده. اینکه ما فرهنگ هفت‌هزار ساله داریم، اولین منشور حقوق بشر مال ماست، ما در قدیم فلان بوده‌ایم و بهمان کار‌ را کردیم. حتی کم کم عبارت«ما چقدر خوبیم» را هم باور کره‌ایم.اما واقعا چنین نیست. اتفاقا ما خیلی‌هم «بدیم» و وقت نشناس، خیلی هم حق به جانب و از خود متشکریم متاسفانه! به راستی  مردم ما را چه شده؟

سعید توسلی
  ۷  
آی اسپورت
2015-10-03 15:52:38
نظر دهید
۷ نظر
66666666666
شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴، ۱۶:۰۶
واقعا متاسفم
ما یک هیچ بزرگیم
شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴، ۱۸:۰۰
ما یک هیچ بزرگیم
هیچ تو خالی
پر از شعار و خالی از هر عملی
سفارش می کنم کتاب جامعه شناسی خودمانی نراقی را بخوانید.
-
شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴، ۲۲:۱۳
یبار متن درست حسابی ازت دیدیم
سرباز رهبرم
شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴، ۲۳:۰۸
واقعا بسیار عالی و زیبا نوشتید و البته متاسفم
و در تایید و تکمیل حرف دوستمون باید بگم ما داریم هیچ میشیم
وقتی خانواده هامون خالی شده از فرهنگ ایرانی و اسلامی توقع دیگه ای هم از جوونا نمیره
پدر وقتی هیچ مطالعه ای از تاریخ کشورش و اسلام نداره و نمیتونه چیزی رو به فرزندش یاد بده
جوون خانواده توی این موج تهاجم فرهنگی همه چیزش رو کوچه و خیابون میگیره
این میشه که جوونامون میشن یک مشت سوسول مو فشن زیر ابرو وردار فاق کوتای قرتی رقاص بی غیرت سلفی باز
جهان
شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴، ۲۳:۱۶
یک مثثثثثثثثثثثثثثثثبت بزرگ برای این متن
سعید
يكشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴، ۱۶:۰۹
ما کلا مردم کمو خای و پر افاده ای هستیم مثل همین مخاطب سرباز رهبر که بی فرهنگی رو با بی ادبی نقد کرده بود کلا ما تو ایران خداروشکر همه چیز مون به همه چیزمون میاد ازبلیط فروشی برای مراسم تشیع تا درآمد از طرق پیامک فوت نوروزی پس با این وضع از چندتا جوون بیشتر نباید توقع داشت
تراختورچی
چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴، ۱۱:۵۹
همه این ادا اطوارا فقط از عهده فارسا بر میاد،، خیلی متاسفم!!!!!!!!!!!!!!! تا دیروز همه داشتن از سرو کله هم بالا میرفتن واسه عزاداری و خودنمایی تو مراسم عزاداری تو ورزشگاه آزادی، حالا هم این جور اداها،،بیچاره مسی چی کشید از دست شماها،،!!!! درست گفتین فرهنگ بی فرهنگی داره بیداد میکنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر