فهرست
ویتور بایا: "تر استگن" به سختی می تواند جای والدس را بگیرد
ویتور بایا: "تر استگن" به سختی می تواند جای والدس را بگیرد

ویتور بایا: "تر استگن" به سختی می تواند جای والدس را بگیرد

آی اسپورت- ویتور بایا می گوید والدس برای بارسلونا دروازه بان "کاملی" بوده است و اعتقاد دارد تر استگن جانشین احتمالی وی پیشینه ی کمی برای ورود به این باشگاه دارد.

به نظر می رسد توافق لازم برای انتقال تر استگن از تیم بروسیا مونشن گلادباخ به بارسلونا انجام شده است اما هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است. حدودا یک سال پیش ویکتور والدس دروازه بان کنونی بارسلونا اعلام کرد که قصد دارد پس از پایان قاردادش در تابستان امسال از این تیم جدا شود.

حالا بایا که دو فصل در نوکمپ دروازه بان بارسا بوده است اعتقاد دارد "سخت خواهد بود که تر استگن به استانداردهای بالای بارسلونا برسد و به او پیشنهاد کرده در برابر فشار سنگینی که در فصل آینده با ان روبر خواهد شد ساکت بماند."

وی به “La Xarxa” گفت:«من خیلی کم از او می دانم. او دروازه بان جوان و سریعی است که نقشش را به خوبی انجام می دهدولی من اطلاعات کافی و تحلیلی از او ندارم. ولی او جوان و با کیفیت است و سال پیش فصل خوبی با تیمش داشت.»

«توصیه ی من به او اینست که در آرامش و بدون حاشیه به تیم بیاید. او خواهد فهمید چگونه فشار را در محیطی که در آن بازی خواهد کرد تحمل کند. اگر ساکت بمانید به طور طبیعی به مراحل بالا خواهید رسید.»

به هر حال بغایا هنوز علت اصلی جدایی والدس را نمی داند.

«والدس در هفته ی گذشته بازی عالی در برابر منچستر سیتی انجام داد او در لحظه ای عالی توپی عالی گرفت. حققیت اینست که او فصل عالی برای بارسا داشته است و من نمی فهمم چرا او قراردادش را با  بارسا تمدید نمی کند. برای من سخت است اما فوتبال همین است. او دروازه بان خوبی است، بهترین دروازه بان اروپاست. او عناوین خوبی را در پایان دوره اش کسب کرده و همچنان به دوره ی خودش ادامه داده است.»

«والدس بازیکن خوبی برای باشگاهی است که فرهنگ و تفکر هجومی دارد. هیچ چیز بهتر از داشتن دروازه بانی که این فرهنگ را بداند نیست. او می داند باید پیشرفته بازی کند و می داند چطور باید از پاهایش استفاده کندو این کاری است که والدس برای بارسا انجام داده است.»

     
آی اسپورت
2014-03-14 21:27:29
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر