فهرست
به یاد کاپیتان؛ هواداران پرسپولیس دقیقه ۲۴ را جاودانه می کنند
به یاد کاپیتان؛ هواداران پرسپولیس دقیقه ۲۴ را جاودانه می کنند

به یاد کاپیتان؛ هواداران پرسپولیس دقیقه ۲۴ را جاودانه می کنند

آی اسپورت - با درگذشت هادی نوروزی هواداران پرسپولیس به دنبال راهکاری خودجوش هستند تا برای همیشه نام کاپیتان شان را جاودانه نگه دارند. راهکار ابتدایی البته بایگانی کردن پیراهن او بود. پوشیدن لباس مشکی ، راهکاری دیگر اما از دل این پویش هواداری کمپینی به راه افتاده ، خودجوش از دل هواداران واقعی تیم تا حمایت کند از حرکتی ابدی برای زنده نگه داشتن یاد شماره ۲۴. اینکه در هر بازی ، وقتی ساعت به دقیقه ۲۴ نیمه اول مسابقه رسید ، همگی قیام کنند و بایستند و به احترام هادی ، کف بزنند . تمام طول دقیقه ۲۴ را. این البته تنها مختص هواداران پرسپولیس نیست که حالا سالهاست طرفداران رئال مادرید ، هرگاه تیم شان بازی می کند ، وقتی دقیقه ۷ مسابقه می شود ، می شود ، قیام می کنند و به یاد خوانیتو کف می زنند و شعار می خوانند.
خوان گومز گونزالس ملقب به ‫‏خوانیتو ۶۰ سال پیش در چنین روزی متولد شد. در سال ۱۹۷۷ جوان ۲۳ ساله ای که از نوجوانی خودش را عاشق رئال مادرید معرفی کرد به رئال آمد. خوانیتو با دل بوسکه، کاماچو، سانتیانا و اشتیلیکه هم بازی شد. خوانیتو در بازگشت های تاریخی رئال مادرید همواره حضور داشت. نام او در دقیقه هفت هر بازی به یاد آورده می شود. اولتراس یکی از تیفوسیهای رئال مادرید در دقیقه هفت هر بازی این سرود را می خواند :" ای یا ای یا ای یا ، خوانیتو ماراویا " در سال ۱۹۸۷ خوانیتو از مادرید جدا شد و ۲ سال به مالاگا رفت و در همان جا بازنشسته شد. او در سال ۱۹۹۲ در یک تصادف رانندگی جان خود را از دست داد و برای همیشه در بین هواداران مادریدی جاودانه شد.
حالا پرسپولیسی ها در تیم شان داغی بزرگ در دل دارند. شماره ۲۴ آنها در سال های کاپیتانی تیم و بر اثر اتفاق تلخ حمله قلبی ، جان باخته است تا هواداران این تیم بخواهند دقیقه ۲۴ را جاودانه کنند. هواداران واقعی این تیم این کار را خودجوش انجام می دهند و تا ابد یاد هادی را زنده نگه می دارند.

کد خبر:9402
  ۱  
آی اسپورت
2015-10-04 11:30:46
نظر دهید

۱ نظر
گتاب سیتی
يكشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴، ۱۳:۰۹
خداحافظ هادی باتعصب/داش هادی با غیرت
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر