فهرست
برای جواد نکونام، امید عالیشاه و دیگران/ سوداگرانِ مرگ!
برای جواد نکونام، امید عالیشاه و دیگران/ سوداگرانِ مرگ!

برای جواد نکونام، امید عالیشاه و دیگران/ سوداگرانِ مرگ!

آی اسپورت- «هادیِ نوروزی درگذشت». تواتر این سه کلمه در ساعت های اول آنقدر گیج کننده و بهت آور بود که پایِ هیچ فرامتنی نمی توانست در آن وسط باشد. کمی بعد از فاجعه اما مجید جلالی تبدیل به اولین نفری شد که سعی داشت نگاهی متفاوت به مرگِ هادی داشته باشد و از استرس وحشتناک حاکم بر فوتبال ایران در این روزها، که شاید توی لحظه آخر قلب هادی را از حرکت بازداشسته حرف بزند. این موج با نگاهِ مهم جلالی آغاز شد اما به آدم هایی رسید که انگار دغدغه های متفاوت تری از جلالی دارند. آدم های فرصت طلبی که می خواهند مشکلات خودشان را به واسطه مرگ غریبانه کاپیتان پرسپولیس حل کنند.

 

میثم بائو، یکی از اولین رفقای هادی بود که خودش را که به مراسم خاکسپاری او در مازندران رسید. میثم خیلی زود به جای متمرکز شدن روی ناراحتی اش از فوتِ هادی، شروع به مصاحبه با رسانه ها کرد تا مراتب نارضایتی اش را از همه آن هایی که در این سال ها هادی را آزار داده اند، اعلام کند. او انگشت اتهام در ماجرای از دست رفتن ستاره 30 ساله سرخپوشان را، به سراغ کسانی گرفت که او را در حد و اندازه های بازی در پرسپولیس نمی دانستند. بر خلاف تصور میثم اما، تعداد آدم هایی که هادی را در اندازه های بازی برای پرسپولیس نمی دانستند زیاد نبود. درست بر خلاف خودِ میثم در سالِ حضورش در ترکیب سرخپوشان. 
امید عالیشاه، یکی دیگر از بازیکنانی بود که مرگ هادی را واسطه قرار داد تا از هواداران باشگاه انتقاد کند. او استرس و فشار بالا از سوی سکوها را عاملِ کوچ همیشگی هادی می دانست و با تندترین لحن ممکن هواداران بی گناه باشگاه را خطاب قرار می داد. . بازیکنی که حالا به واسطه درگذشت هادی، قصد دارر از سکوها برای خودش آرامش بخرد شاید فراموش کرده  که با بی دقتی های متوالی اش، تاثیر زیادی روی نتیجه نگرفتن پرسپولس و ملتهب شدن جو اطراف تیم داشته است. 
«حواسمان به بازیکنانی که روی سکوها محبوب نیستند، باشد!». این خلاصه پیام جواد نکونام در نکوهش اتمسفری است که در نهایت به مرگ کاپیتان پرسپولیس منجر می شد. درست مثل میثم و امید، جواد هم بیشتر از آنکه اندوه ماجرای هادی را داشته باشد، دارد تلاش می کند تا مشکلِ خودش را حل کند و درباره خودش حرف بزند. با این تهدید که اگر سکوها با او خوب برخورد نکنند، به سرنوشت نوروزی دچار خواهد شد! 
سواستفاده از یک خبر هولناک برای نفع شخصی در آینده نزدیک، احتمالا تراژیک ترین اتفاق همه ساعت های بعد از انتشار خبر بوده است. حالا ستاره ها از چپ و راست، به هواداران غصه دار فوتبال ایران حمله می کنند و آن ها را مقصر از دست رفتن هادی نوروزی می دانند تا شاید با این راهکار آینده آرام تری در استادیوم های ایرانی داشته باشد. سوداگران فیلسوف مرگ، با ستایشِ هادی پیش می آیند اما دست به رفتارهایی می زنند که هرگز از ستاره محجوب پرسپولیس ندیده ایم. مردی که با دور بودن‌ از پرده دری‌های معمول فوتبال ایران و آرامش همیشگی‌اش، ماندگار شد، نه با تاختن به جماعتی که همه گناه‌شان انگار، دوست نداشتنِ آقای نکونام است! 


کدخبر:9405
  ۱۲  
آی اسپورت
2015-10-04 14:26:01
نظر دهید

۱۲ نظر
اصغر اصغری
يكشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴، ۱۴:۴۰
یکی از مزخرف ترین مقالات آی اسپورت، حداقل در مورد نکونام
کاوه
يكشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴، ۱۵:۲۱
من از اینایی ک نام بردین فقط مطلب نکونامو خوندم و حداقل این چیزی که شما نوشتین ازش برداشت نکردم
شهروند
يكشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴، ۱۷:۰۳
اقا یه کم کمتر مطالب بی مبنا بزار ممنن
-
يكشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴، ۱۸:۰۳
هر سه تاشون حرفشون درست بوده
مهران
يكشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴، ۲۲:۴۲
حرف بازیکنا درست بود بخصوص نکونام
-
دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴، ۰۱:۲۱
واقعا بد نکونام کاملا حق داشت
عزیز
دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴، ۰۱:۴۴
کاملا درست گفته، تا وقتی که زنده بود کسی قدرشو ندونست، چیز جدیدی نگفته نکو که شما داری برداشت افتضاح میکنی، شاید هم با نکو مشکل داری؟؟؟؟ شما واقعا یه نشریه زرد هستین.
سینا
دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴، ۱۰:۳۹
جالبه
دقیقا بعد از اخراج نوروزی در بازی با استقلال خوزستان همین سایت آی اسپورت چند تا مقاله نوشت که نوروزی برای کاپیتانی پرسپولیس کوچیکه
اما امروز ...
Danial
دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴، ۱۳:۱۲
خیلی‌ خیلی‌ متن بدی بود. به نظرم نویسنده فقط می‌خواست تصورات ذهنی‌ خودش رو در قالب حقیقت مطرح کنه در حالی‌ که خیلی‌ هم متوجه منظور فوتبالیست‌ها نشده. به نظرم حق با فوتبالیست‌ها هست. استرس و فشار تماشاگر رو هر کس یه جور واکنش نشون میده. نه اینکه این موضوع صرفاً علّت فوت هادی نوروزی باشه اما نمی‌شه اصلا گفت که بی‌ تأثیر هست این همه فشار.
-
دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴، ۱۳:۴۹
اگه گفتین دلیل نوشتن این مقاله چیه؟ نکونام دقیقا رسانه ها رو هدف گرفت، کی غیر از رسانه ها و یه عده لیدر جیره خور هر روز داد میزدن پرسپولیس بزرگتر و کاپیتان نداره و این اصلی ترین دلدیل نتیجه نگرفتنش هست. یه مروری تو رسانه ها چه کاغذی و چه مجازی بکنین متوجه میشین. همونا که تا دیروز این حرفا رو میزدن الان شدن مرکز عزاداری. مرگ نوروزی اگر آب نداشت اما برای نشریات نون داشت. فرار هر روزه مردم از فوتبال مسلما رو فروش و کاهش درآمد نشریات هم اثر داشته
مسعود
دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴، ۱۵:۰۶
ابن مطلب فقط عقده گشایی علیه نکونام بود و بس، در حالیکه همشون حرف حق زدن
arman
سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴، ۱۲:۲۵
یعنی بی مزه تر و بی محتوا تر از سایت ای اسپورت این مقاله هستش اتفاقا برعکس این نویسنده هست که داره فضا رو ملتهب میکنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر