فهرست
یادداشت/ تولد رونالدو پایان عمر آنچلوتی در رئال بود
یادداشت/ تولد رونالدو پایان عمر آنچلوتی در رئال بود

یادداشت/ تولد رونالدو پایان عمر آنچلوتی در رئال بود

بن هیوارد
پیکه در جشن سه گانه بارسلونا گفت:«مرسی از کوین رولدان، همه چیز با تو شروع شد!». مدافع بارسا به جشن تولد رونالدو بعد از شکست این تیم مقابل اتلتیکو که کام  بسیاری از هواداران مادرید را تلخ کرد، اشاره کرد. زمان بدی بود. رونالدو در تاریخ 5 فوریه 300 ساله شد و برای شنبه شب  جشن بزرگی ترتیب داده بود. قرار هم بود که دوستانش از سراسر دنیا برای تولد او بیایند.
اما چند ساعت قبل رئال در یکی از بدترین مسابقات تاریخش 4 بر صفر مقابل اتلتیکو، رقیب و همشهری اش در دربی مادرید شکست خورده بود. جشن اما برگزار شد. قرار بود همه چیز خیلی سری و محرمانه  برگزار شود. اما رولدان عکس های این جشن را در توییتر قرار داد.
یکی از هواداران عصبانی رئال چند روز بعد به والدبباس (زمین تمرینی رئال) رفت و منتظر ماند تا رونالدو با ماشینش از پارکینگ خارج شود. وقتی رونالدو آمد او فریاد زد:«جشن های کمتر و توپ های بیشتر». هواداران مادریدی اصلا خوشحال نبودند. گفته می شد که رولدان از این جشن استفاده کرده تا خودش رار مشهور کند و خواننده کلمبیایی در این باره گفت:«تولد کریستیانو برای زندگی ام برکت آورد». اما برای خود رونالدو برکتی در کار نبود. برای مادرید هم همین طور. حتی باعث  شد که خامس رودریگس، هموطن رولدان هم از او فاصله بگیرد:«کوین رولدان دوست من نیست. من فقط  او را می شناسم. آن مراسم یک جشن شخصی بود و من نمی خواهم چیزی درباره اش بگویم».
آنچلوتی اما مثل همیشه دیپلماتیک بود:«من کاری به زندگی شخصی بازیکنانم ندارم. هیچ کس نباید شک کند که این مسائل تاثیری در حرفه ای بودن بازیکنان من داشته باشند. آن ها همیشه نشان داده اند که حرفه ای هستند و به لباس باشگاهشان متعهدند».
تولد رونالدو، پایان آنچلوتی
شکست مقابل اتلتی در هفته بیست و دوم رقابت های لیگ اسپانیا رقم خورد و مادرید هنوز در صدر لالیگا بود. اما صدرنشینی شان به اختلاف یک امتیاز رسید و سرانجام بارسا در ماه مارچ آن ها را پشت سر گذاشت. بعد از آن هم کاتالانی ها با پیروزی در کلاسیکو اختلاف را به 4 رساندند.
درست چند هفته قبل از مراسم تولد رونالدو، این بازیکن در زوریخ توپ طلا را  برده بود و مادرید هم اضافه کردن جام قهرمانی جام جهانی باشگاه ها به جام حذفی دوران خوبی داشت. پیش از آن هم آن ها لیگ قهرمانان و سوپرکاپ اروپا را برده بودند.
اما بعد از دو ماه رونالدو شدیدا افت کرد. مخصوصا که باشگاه هم با مصدومیت هایی مانند آسیب دیدگی مودریچ، بیل و بنزما مواجه شد. با این حال اما مادرید تا ماه می در کورس رقابت لالیگا و لیگ قهرمانان باقی ماند. در نهایت اما آن ها عناوین بزرگی را از دست دادند و بارسا سه گانه را فتح کرد.
رئال البته در راه قهرمانی در لیگ قهرمانان اتلتیکومادرید را شکست داده بود. اما بعد از آن آن ها مقابل شاگردان سیمئونه در سوپرکاپ اسپانیا و جام حذفی شکست خوردند.
اتلتیکو به شانس رئال برای رسیدن به قهرمانی در این دو تورنمنت پایان داد. قبل تر هم که این تیم به شانسشان برای قهرمانی لالیگا پایان داده بود. رئال در نیمه نهایی لیگ قهرمانان مغلوب یوونتوس شد و آنچلوتی نهایتا در تابستان جایش را به رافا بنیتس داد.
پس شاید پیکه درست می گفت: همه چیز با کوین رولدان شروع شد و البته چند ساعت قبل در دربی...کد خبر 9404
  ۱  
آی اسپورت
2015-10-04 17:13:36
نظر دهید

۱ نظر
-
يكشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴، ۱۸:۳۱
عجب سوتی خفنی دادید،دمتون گرم خیلی خندیدیم 30000000000000
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر