فهرست
سوال روز: بایگانی پیراهن نوروزی منع قانونی دارد؟
سوال روز: بایگانی پیراهن نوروزی منع قانونی دارد؟

سوال روز: بایگانی پیراهن نوروزی منع قانونی دارد؟

آی اسپورت - فوت ناگهانی نوروزی، شوک بزرگی برای فوتبال ایران بود و پرسپولیسی‌ها برای همدردی با خانواده این بازیکن، پیشنهادات زیادی مثل بایگانی شماره با پوشیدن پیراهن مشکی در بازی با ملوان را مطرح کردند. بایگانی شماره 24 نوروزی، درخواست خانواده کاپیتان پرسپولیس هم بود و بلافاصله با موافقت مدیران باشگاه همراه شد اما در روزهای اخیر شایعه شده پرسپولیسی‌ها مجوز قانونی برای چنین کاری ندارند.
در فوتبال اروپا، میلان شماره 3 و 6 تیمش را برای مالدینی و بارزی بایگانی کرده و اینتری‌ها شماره‌های 3 و 4 را به احترام فاکتی و زانتی کنار گذاشته‌اند. در طرف مقابل، آرژانتینی‌ها با وجود تلاش زیادی نتوانستند شماره 10 مارادونا را بایگانی کنند. ماجرای پرسپولیس و نوروزی شبیه کدام یک از آن‌هاست؟
در بازی‌های ملی، فیفا از تیم‌های مختلف می‌خواهد 23 بازیکن با شماره 1 تا 23 معرفی کنند. هیچ تیمی اجازه معرفی 22 بازیکن یا استفاده از شماره 24 را ندارد. بخاطر همین موضوع، هیچ شماره‌ای نمی‌تواند بایگانی شود. اما در بازی‌های باشگاهی انتخاب شماره با باشگاه‌هاست و هیچ اجباری برای پر شدن همه شماره‌ها وجود ندارد. به طور مثال، این فصل شماره‌های 5، 7 و 13 پرسپولیس یا 7، 12، 16 و 18 استقلال بدون استفاده مانده‌اند و کسی نمی‌تواند باشگاه‌ها را مجبور به استفاده از این شماره‌ها بکند. بنابراین، پرسپولیسی‌ها برای کنار گذاشتن شماره 24 از لیست شماره‌هایشان مانعی ندارند و می‌توانند تا هر زمانی که بخواهند پیراهن کاپیتان سابق‌شان را بایگانی کنند.


کد خبر: 9406
  ۱  
آی اسپورت
2015-10-05 16:22:48
نظر دهید
۱ نظر
گتاب سیتی
دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴، ۱۹:۴۴
باید اینکارروبکنن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر