فهرست
استاتوس: بسکتبال؛ یک ورزش دانشگاهی
استاتوس: بسکتبال؛ یک ورزش دانشگاهی

استاتوس: بسکتبال؛ یک ورزش دانشگاهی

آی اسپورت-  دیگر همه می دادند بسکتبال، یک ورزش دانشگاهی است. مسابقه ای سراسر نبوغ و تحرک که برای باورِ آن به عنوان یکی از سرعتی ترین بازی های گروهی دنیا، نه به جمله های کوروش کبیر نیاز داریم و نه محمد مایلی کهن!  بسکتبال، بازی عجیبی است و شاید شاید هر فردی که یک بار توپ بسکتبال را لمس کرده و یا با رویای پرتاب سه امتیازی همراه شده، به خوبی این را می داند.
 
 
 
بسکتبال در همه تاریخ اش ورزش خاصی بوده است. ورزش که در عین فیزیکی بودن، به دقت و ظرافت زیادی نیاز دارد. ورزش لال کننده ای که آدم های رشید با بدن های خیس و چهره هایی خندان. مسابقه ای که علیرغم پربرخورد بودن، به چاله میدان شبیه نمی شود و رجزی هم اگر در کار باشد، بر اساس توانایی های مبهوت کننده است.
 
 
 
هر بار تماشای بسکتبال، آدم را از خودش بیزار می کند. شبیه مبتلا شدن به یک بیماری شایع. شبیه تعویض خون آلوده که تمغام بدن را بیمار می کند. بسکتبال، تعریفِ شما از شکست و پیروزی را تغییر می دهد. از همه این ها گذشته ، بستکبال مال آدمهای خاص است. آدم هایی که شاید سلیقه شان با عوام همخوانی زیادی نداشته باشد. یک سری آدم انتخاب شده که از لحظه تولد به سمت این روزش کشیده می شوند. آنها حتی در پوشش هم گاها با گروهای ورزشی فرق دارند و متمایز هستد. تمایزی که به یک رقابت متفاوت جان می بخشد. 

عماد واسع 
  ۱  
آی اسپورت
2015-10-05 17:53:34
نظر دهید

۱ نظر
-
دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴، ۱۹:۰۲
چرت
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر