فهرست
گزارش روز: داورزنی به دنبال برکناری کواچ
گزارش روز: داورزنی به دنبال برکناری کواچ

گزارش روز: داورزنی به دنبال برکناری کواچ

آی اسپورت- انتخابِ اسلوبودان کواچِ جوان و کم تجربه به خاطر خولیو ولاسکویِ بزرگ برای تیم ملی ایران، از همان روزهای اول انتقادهایی را از فدراسیون والیبال و شخصِ محمدرضا داورزنی به همراه آورد. نتایج ایده آل آسمان خراش های ایرانی در ماه های اول کواچ اما موجب شد این انتقادها کمرنگ شوند و آقای سرمربی، آرامش بیشتری روی نیمکت تیم ملی داشته باشد. حتی با وجود حذف ایران از مرحله گروهی رقابت های لیگ جهانی 2015، صحبت از لزوم تغییر کواچ مطرح نمی شد اما نتایج وحشتناک ایران در جام جهانی، موج های زیادی علیه سرمربی تیم ملی ایران به راه انداختند. 
ایران به عنوان یک تیم مدعی به جام جهانی ژاپن وارد شد و حتی نیم نگاهی به سهمیه المپیک داشت اما با شکست در مسابقه اول برابر آرژانتین، همه بازیکنان روحیه را برای ادامه رقابت ها از دست دادند و حتی در مقابل استرالیا و کانادا نیز شکست خوردند. فارغ از نتایح تلخ تیم ملی، نوع بازی بازیکنان و نمایش بی انگیزگی آن ها در ژاپن، برای هواداران این تیم پذیرفتنی نبود. به نظر می رسد ملی پوشان دیگر رابطه خوبی با کواچ ندارند و این مربی نمی تواند روی آن ها تاثیرگذار باشد. او بعد از یکی از شکست های تیم، در کنفرانس مطبوعاتی روبروی خبرنگارها گفت:«نمی دانم چه شده است». جمله ای که عمق فاجعه را درباره ارتباط او با بازیکنانش نشان می داد. 
مدتی بعد از بازگشت تیم ملی از ژاپن، حالا جو عمومی جامغه درباره بوبان کمی تلطیف شده است اما جلسه رئیس فدراسیون با مربیان ایرانی، نشان می دهد جای پای این مربی در والیبال ابران دیگر محکم نیست. داورزنی با گروهی مشورت کرده که همیشه منتقد و مخالف حضور سرمربی خارجی در تیم ملی بوده اند و هرگز عجیب نیست که خروجی این جلسه، لزوم حضور چند نفر از مربیان داخلی در کادر فنی کواچ باشد. اتفاقی که آقای سرمربی همیشه در برابر آن مقاومت کرده است. در این مورد، سوال اینجاست که آیا اساسا حضور مربی ایرانی در کادر فنی تیم ملی، به معنی تقویتِ این کادر خواهد بود؟ 
قرارداد دستیاران صرب کواچ اخیرا به پایان رسیده و شاید فدراسیونی ها برنامه ای برای تمدید این قراردادها نداشته باشند. داورزنی در رسانه ها سرمربی تیمش را تهدید کرده که در صورت نپذیرفتن شرط تقویت کادر فنی، شغل اش را از دست خواهد داد و با توجه به سابقه کواچ، به نظر می رسد این به نوعی به منزله برکناری محترمانه کواچ از نیمکت تیم ملی است. داورزنی دیگر تمایلی به حفظ او ندارد اما به جای اخراج مستقیم ایران مربی، ترجیح می دهد شرایطی را فراهم بیاورد که خودِ کواچ تصمیم به ترک نیمکت ایران بگیرد. 


کدخبر:9405
  ۲  
آی اسپورت
2015-10-05 19:47:24
نظر دهید

۲ نظر
گتاب سیتی
دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴، ۱۹:۴۹
باید تا بعد المپیک بمونه الان وقت تعویض مربی نیست
بندپی سیتی
سه شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴، ۱۰:۲۳
وکواچ مربی خوبیه
الکی جو.دادن راجع بش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر