فهرست
انگیزه و جاه طلبی سلاح تیم ملی ایران در برزیل
انگیزه و جاه طلبی سلاح تیم ملی ایران در برزیل

انگیزه و جاه طلبی سلاح تیم ملی ایران در برزیل

 آی اسپورت - حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی برزیل سوژه گزارش پیر پائولو موتولا نویسنده سایت sporth24 ایتالیا است. او ضمن اشاره به بازیهای قبلی ایران در جام جهانی، به این نکته اشاره کرده که تیم 2006 ایران ضعیفتر از تیم 98 بود و علی دایی 37 ساله در کنار رحمان رضایی مدافع خوش هیکل ایران که در باشگاه پروجا بازی می کرد، تنها توانستند یک امتیاز از آنگولا بگیرند و از جام جهانی حذف شوند.

ایران در شرایطی به جام جهانی 2014 صعود کرده که کسی روی این تیم حساب باز نکرده است. کارلوس کی روش سرمربی ایران بارها اعلام کرده که می خواهد مردم ایران را خوشحال کند و تصویر خوبی از آنها به جهانیان نشان دهد. از بازیکنان شاخص ایران می توان به علی کریمی اشاره کرد. بازیکن 36 ساله ای که 118 بازی ملی دارد و سابقه بازی در بایرن مونیخ و شالکه را دارد. به او لقب مارادونای آسیا داده اند( نویسنده مطلب فکر کرده کریمی هنوز در پرسپولیس بازی می کند و خبری از حضور او در تراکتورسازی ندارد) جواد نکونام ، مسعود شجاعی، آندرانیک تیموریان، جلال حسینی، اشکان دژاگه و رضا قوچان نژاد سایر بازیکنان نامدار تیم ایران هستند.

دژاگه و قوچان نژاد کمتر از دو سال است که به تیم ملی ملحق شده اند اما عملکرد فوق العاده ای داشته اند. این دو بازیکن سابقه پوشیدن پیراهن تیمهای جوانان آلمان و هلند را دارند اما تصمیم گرفتند برای تیم بزرگسالان ایران بازی کنند.

هدف ایران در برزیل، صعود از گروهش خواهد بود و با اینکه تیم ملی حریفان قدرتمندی دارد اما می توان روی توانایی ایران در سورپرایز کردن حریفانش حساب کرد. انگیزه و جاه طلبی بازیکنان ایران می تواند دو سلاح آنها برای موفقیت در جام جهانی باشد و بدون آنها فکر کردن به موفقیت، کار اشتباهی خواهد بود.

 

     
آی اسپورت
2014-03-15 16:10:42
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر