فهرست
سوارز: اینیستا بیشتر از مسی شایسته ی توپ طلاست
سوارز: اینیستا بیشتر از مسی شایسته ی توپ طلاست

سوارز: اینیستا بیشتر از مسی شایسته ی توپ طلاست

آی اسپورت- بازیکن سابق بارسلونا و تیم ملی اسپانیا معتقد است که در سال 2010 اینیستا بیشتر از مسی شایسته ی توپ طلا بوده است.

مهاجم آرژانتینی چهار بار متوالی توانست توپ طلا را ببرد و در سال 2010، رقیبانش برای این عنوان، هم تیمی هایش یعنی ژاوی و اینیستا بودند که با وجود قهرمانی این دو بازیکن اسپانیایی در جام جهانی، باز هم مسی برنده ی توپ طلا شد.

ولی سوارز، که تنها اسپانیایی برنده این عنوان است، احساس می‌کند که ژاوی و اینیستا که گل قهرمانی اسپانیا در جام جهانی را به ثمر رساند،برای کسب این عنوان در سال 2010 شایسته تر بودند.

وی در مصاحبه با Goal گفت: "اسپانیا در سال های گذشته کارهای مهمی انجام داده و بازیکنان اسپانیایی می‌توانستند برنده ی توپ طلا شوند.

لالیگا  نیز دو بازیکن در سطحی بسیار بالا در اختیار دارد، مسی و کریستیانو رونالدو.ولی من فکر می‌کنم که سالی که اسپانیا قهرمان جام جهانی شد، اینیستا یا ژاوی مستحق توپ طلا بودند.

نه تنها به این دلیل که برنده ی جام جهانی بودند و نه به این علت که اینیستا گل قهرمانی اسپانیا مقابل هلند را به ثمر رساند بلکه آنها در بارسلونا به همراه مسی همه چیز برده بودند و آنها علاوه بر جامهایی که با بارسلونا گرفتند، قهرمان جام جهانی شدند و به نظرم کار آنها ارزشمند تر از مسی بوده است.

نباید مسائل را با هم اشتباه بگیریم، توپ طلا نمی‌گوید که کدام بازیکن بهتر و کدام ضعیف تر است، می‌گوید که کدام بازیکن در سال گذشته بهتر کار کرده است.

یک بازیکن می‌تواند کیفیت و سطح بالاتری نسبت به دیگری داشته باشد ولی در آن سال ضعیف تر از او کار کرده باشد. ولی مسی و رونالدو کاری فوق العاده و عجیب انجام می‌دهند. این رقابت را در دی‌استفانو و پوشکاش هم دیده‌ام."

     
آی اسپورت
2014-03-15 16:20:56
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر