فهرست
گفتگوی sport360 با کی روش: چالش جذاب فوتبال ایران
گفتگوی sport360 با کی روش: چالش جذاب فوتبال ایران

گفتگوی sport360 با کی روش: چالش جذاب فوتبال ایران

آی اسپورت - سایت انگلیسی زبان sport360 امارات به بهانه محبوبیت کارلوس کی روش بین طرفداران فوتبال ایران سراغ سرمربی تیم ملی کشورمان رفته است.کی روش می گوید: هیچ کشوری را ندیدم که مردمش مثل ایرانی ها اینگونه عاشق فوتبال باشند و این مسئولیت مرا سخت تر می کند. تکرار کار ما در سال 2014 -صعود به جام جهانی - کار فوق العاده سختی است اما برای رسیدن به آن بیشتر از قبل باید تلاش کنیم.
تیم ملی تا امروز موفق شده بعد از تساوی در اولین گام مقابل ترکمنستان، گوام و هند را شکست دهد. بازیهایی که از نظر کی روش، هر کدامشان داستان متفاوتی داشتند: بازی با ترکمنستان در پایان فصل و زمان بسیار عجیبی برگزار شد. آنها انگیزه زیادی برای این بازی داشتند و به خاطر اشتباه ما به گل رسیدند. جلوی گوام باید سبک بازی خودمان را به حریف تحمیل می کردیم و نمایش خوبی داشتیم. هند هم اگر چه در نیمه اول ما را سورپرایز کرد اما در نیمه دوم با تغییراتی در استراتژی تیم موفق به پیروزی شدیم.
سرمربی تیم ملی مثل اکثر مصاحبه هایش روی این نکته تاکید دارد که ژاپن، کره جنوبی و استرالیا سه تیم برتر فوتبال آسیا هستند. با این همه کی روش در مصاحبه جدیدش یک نکته جدید را اضافه کرده:" این سه تیم بازیکنان لژیونر زیادی دارند که یک پوئن مثبت برایشان محسوب می شود اما آنها باید حداقل یک بازی جلوی ما قرار بگیرند و ما آن 90 دقیقه را برای آنها سخت خواهیم کرد.”
سرمربی تیم ملی در بخش دیگری از مصاحبه اش اظهار امیدواری کرده که با حل مسائل مربوط به تحریم و رسیدن پولهای فیفا و AFC  به ایران شرایط تغییر کند. او امیدوار است که بخشی از این پولها خرج تیم های پایه و زیرسازی فوتبال ایران شود.
ایران بعد از جام جهانی 2014، موفق شده 9 بازی از 13 بازی اش را با پیروزی پشت سر بگذارد و 23 گل به ثمر برساند که در این بین سردار آزمون بازیکن ویژه ای برای تیم ملی بوده.
کی روش در مورد جوانان تیمش می گوید: آنها جان و روحیه تیم من هستند و اشتیاق و قدرت و انگیزه تیم ملی را رفرش کرده اند. جوانگرایی تیم ملی یک حرکت استراتژیک برای آینده فوتبال ایران است  و باید به کاری که انجام می دهی و توانایی های خودت و شاگردانت ایمان داشته باشی. به کارهایی که برای فوتبال ایران انجام داده ام ایمان داشته ام و امیدوارم که خدا هم هوای من و تصمیاتم را داشته باشد.
سرمربی تیم ملی از چالش و انگیزه ای صحبت می کند که باعث شده بازیکنانش اشتیاق زیادی برای موفقیت داشته باشند:" ما نه تنها می خواهیم بهترین تیم آسیا باشیم بلکه این پتانسیل را داریم که تیمهای بزرگ اروپایی را به چالش بیندازیم. ممکن است نتوانیم تیمهایی مثل آلمان یا برزیل را به زحمت بیندازیم اما هیچ دلیلی نمی بینم که تیم من نتواند در سطح تیمهایی نظیر سوئد، دانمارک و اروگوئه باشد. این چالش ما طی 10 سال آینده استکد خبر: 9408
  ۱  
آی اسپورت
2015-10-07 09:37:01
نظر دهید

۱ نظر
-
چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۴، ۱۴:۰۹
جانا تو که میدانی یه عالمه عاشق داری در ایران. پاراگراف آخر دیوانه م کرد. عاشقتیم جناب کی روش.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر