فهرست
پیش بازی عمان-ایران/ یوزها برابر حریف چغر و بدبدن
پیش بازی عمان-ایران/ یوزها برابر حریف چغر و بدبدن

پیش بازی عمان-ایران/ یوزها برابر حریف چغر و بدبدن

 از همان روزی که دیدارهای انتخابی جام جهانی۲۰۱۸ و جام ملتهای ۲۰۱۹ در منطقه آسیا قرعه کشی شد و ایران با چهار تیم عمان، ترکمنستان، هند و گوام در گروه D این رقابتهای قرار گرفت معلوم بود که سخت ترین بازی ایران در این مرحله در مسقط مقابل عمان است. ایران فردا( پنجشنبه ۱۶ مهر) در شرایطی به مصاف عمان می رود که هم اکنون در صدر گروه قرار دارد. با اتفاقی که در بازیهای هفته چهارم  این رقابتها رقم خورد صدر جدول از دست عمان خارج شد.تساوی عمان در خانه گوام و برد ایران مقابل هند، یوزهای ایرانی را به صدر جدول رده‌بندی گروه D فرستاد. هم اکنون ایران و عمان هر دو هفت امتیازی اند و ایران به دلیل تفاضل گل بهتر صدر را در اختیار دارد. وضعیت جدول نشان می دهد بازی فردا چه دیدار سرنوشت سازی است. از طرفی ناکامی ایران در سالهای اخیر برابر این حریف عربی نشان می دهد کارلوس کی روش و شاگردانش اصلا نباید حریف را دست کم بگیرند. برد ایران در این دیدار خارج از خانه مطمئنا شانس ایران را برای صعود بی دردسر بسیار افزایش خواهد دارد. از هر گروه دو تیم به صورت مستقیم راهی دورنهایی دیدارهای انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه می شوند. به احتمال فراوان جو این بازی تحت تاثیر درگذشت هادی نوروزی قرار خواهد گرفت.
 
ملاقات یازدهم
تیم‌های ایران و عمان تا به حال ۱۰ مرتبه برابر هم صف آرایی کردند که حاصل آن ۵ برد برای ایران، ۳ تساوی و ۲ برد برای عمان بوده است. آخرین برد ایران به رقابتهای جام ال‌جی در سال ۱۳۸۰ باز می‌گردد. آخرین برد ایران هم در یک دیدار رسمی هم در سال ۱۳۷۵ در رقابتهای انتخابی جام ملتهای آسیا رقم خورد. از سال ۱۳۸۰ به بعد ایران و عمان سه بار با هم بازی کردند که در هر سه بار ایران موفق نشده حریفش را شکست دهد. آخرین ملاقات دو تیم در اول خرداد ۱۳۹۲بود که در یک بازی دوستانه ایران با مربی گری کارلوس کی روش سه –یک مغلوب عمان شد. دیگر شکست ایران برابر عمان در بازیهای آسیایی ۱۹۹۸ رقم خورد در آن دیدار مربی گری عمان برعهده والدیر ویرایی بود که ایران را به جام جهانی رسانده بود. ویرا چهار-دو ایران را شکست داد.هم اکنون مربی گری عمان برعهده پل لوگوئن فرانسوی است. او از سال ۲۰۱۱ مربی عمان است و این تیم یک رقیب سرسخت برای ایران خواهد بود. در رده بندی فیفا ایران در رده ۳۹ است و عمان ۹۶.
 
وضعیت گروه
در گروه D دیدارهای انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸/جام ملتهای آسیا فشردگی قابل توجه ای در صدر جدول ایجاد کرده است. ایران، عمان و گوام هفت امتیازی اند و به دلیل تفاضل گل اول تا سوم اند.ترکمنستان یک امتیازی است و هند بدون امتیاز در قعر جدول دارد.هم زمان با بازی عمان- ایران هند میزبان گوام است و می تواند به اولین  امتیازش دست پیدا کند. هر دو بازی فردا ساعت۱۴:۳۰ برگزار می شود.

منبع: سایت رسمی نود
     
آی اسپورت
2015-10-07 15:38:06
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر