فهرست
شش دلیل فدراسیون کلمبیا برای انتخاب کی‌روش
شش دلیل فدراسیون کلمبیا برای انتخاب کی‌روش

شش دلیل فدراسیون کلمبیا برای انتخاب کی‌روش

آی اسپورت - اگر اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ ندهد، کارلوس کی‌روش در پایان جام ملت‌های آسیا سرمربی کلمبیا خواهد شد. بخش کلمبیایی سایت روزنامه مارکا خبر داد کمیته فنی فدراسیون فوتبال این کشور روی نام کی‌روش به جمع‌بندی رسیده. اسکولاری دیگر گزینه این فدراسیون بود که به خاطر مصاحبه‌هایش از فهرست نامزدها کنار رفت. پس از جام جهانی روسیه گفته شد که قرارداد کی‌روش با فدراسیون فوتبال ایران یک ساله است، ولی بعید است مربی پرتغالی برای جدایی و رفتن به کلمبیا مشکلی داشته باشد. در این گزارش شش دلیل آمده که چرا کی‌روش انتخاب خوبی برای کلمبیاست.

یک- زمان‌بندی مناسب: فدراسیون فوتبال کلمبیا عجله‌ای برای انتخاب سرمربی جدید نداشت و ترجیح داد تا پایان جام ملت‌های آسیا منتظر کی‌روش بماند تا کار را با گزینه دلخواهش شروع کند. کلمبیا تا ماه ژوئن که مقدماتی جام جهانی شروع می‌شود، بازی مهمی ندارد و کی‌روش فرصت کافی برای تدارک این تیم خواهد داشت.

دو- علاقه به استعدادهای جوان و فوتبال تهاجمی: کی‌روش که اولین موفقیت بزرگش را با نسل طلایی پرتغال در مسابقات جام جهانی جوانان جشن گرفت به کشف استعداد شهرت دارد. کلمبیا در ترکیبش ستاره‌هایی مثل خامس رودریگز، کوادرادو و فالکائو دارد، ولی بازیکنان جوانی مثل کوچو، میگل بورخا، نیکو بندتی، خارلان و لوئیس دیاس هم از راه می‌رسند و مربی پرتغالی مشکلی برای پیدا کردن استعدادهای جدید نخواهد داشت.

سه- مدیریت قوی: یکی از دلایل انتخاب کی‌روش قدرت مدیریت بالای اوست. در فوتبال کلمبیا عقیده دارند که سرمربی جدید باید بتواند در مواقع لزوم سخت‌گیری هم داشته باشد. کوادرادو، هافبک یووه گفته: «مربی جدید باید کاراکتر بالایی داشته باشد.» پکرمن در تیم ملی کلمبیا مثل پدر بود و بازیکنان رابطه خوبی با او داشتند. کی‌روش هم می‌تواند چنین نقشی داشته باشد.

چهار- گسترش تیم‌های پایه: کی‌روش توان بالایی در کار کردن با بازیکنان جوان و دادن اعتماد به نفس به آنها دارد. او توانست نسل طلایی فوتبال پرتغال با بازیکنانی مثل فیگو، کاستا، کوتو، پینتو و ... را پرورش دهد. او معمولا روی هر بازیکن جوانی انگشت می‌گذارد، در درازمدت مشخص می‌شود که حق با او بوده. او همچنین می‌تواند به گسترش تیم‌های پایه و سازمان‌دهی آنها کمک کند.

پنج- تجربه بین‌المللی: کی‌روش در سال‌های اخیر تجربه زیادی از کار با تیم‌های ملی داشته. تخصص او بهبود کیفیت تیم‌های کم‌ادعایی مثل آفریقای جنوبی و ایران بوده که به ترتیب توانستند به یک و دو جام جهانی برسند. کلمبیا در ادوار اخیر جام جهانی حضور ثابتی داشته و حالا فدراسیون فوتبال کلمبیا می‌خواهد این تیم با پیشروی بیشتر در این مسابقات یک گام جلوتر برود.

شش- میراث پکرمن و کسب جام: تکرار موفقیت‌های پکرمن در کلمبیا کار سختی است، ولی از کی‌روش انتظار می‌رود از میراث این مربی آرژانتینی به خوبی محافظت کند. او توانست کلمبیا را پس از ۱۶ سال به دو جام جهانی متوالی برساند، ولی مهمتر از همه تیم را به سطح روحی بالاتری رساند. پکرمن کاری کرد که بازیکنان کلمبیا از مقابله با تیم‌های بزرگ هراسی نداشته باشند. کلمبیا حالا می‌تواند با تمام قدرت‌های بزرگ فوتبال جهان برابری کند. کلمبیا با مربیان خارجی تجربه خوبی داشت و حالا از کی‌روش انتظار می‌رود که این مسیر را ادامه دهد و با کلمبیا به یک قهرمانی برسد. این تنها نقطه خالی کارنامه پکرمن بود. اولین فرصت کی‌روش برای قهرمانی کوپا آمریکا در برزیل خواهد بود.

ایران ورزشی

۵ ۱۲  
آی اسپورت
2019-01-11 01:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۲ نظر
مرد منطقی
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۰۱:۴۷
● شش دلیل وزارت ورزش ایران برای اخراج برانکو از پرسپولیس

1. سوءاستفاده از هواداران ساده لوح پرسپولیس و تجهیز آن‌ها علیه تیم ملی
2. خیانت به فوتبال ایران به وسیله‌ی حمایت غیر مستقیم از تیم ملی عراق
3. تحقیر توسط کاشیمای ژاپن در فینال آسیا به واسطه‌ی نزدن حتی یک گل در دو بازی؛ در حالی که ترکمنستان مفلوک در یک بازی به ژاپن دو گل زد.
4. وجود ضعف‌های بیش از حد در کارنامه‌ی برانکو در دوران سرمربی‌گری تیم ملی ایران از قبیل تحقیر مقابل آنگولا، لگد خوردن از بازیکنان تیم، پیرگرایی در تیم ملی، خط زدن سید جلال حسینی (سوپرمن فعلی) و بدتر از همه: فرار ننگین از ایران
5. انتساب فساد گسترده مالی به وی از طریق دلالی اوکراینی‌ها و کروات‌های به درد نخور
6. متقلب و دغلکار بودن او. زیرا به سبب عکس انداختن با مودریچ و نویر به دیگران فخر می‌فروشد. (فکر می‌کنم اگر با مسی عکس می‌انداخت، از فردا به گربه‌های خیابان هم لگد می‌زد).
7. رانت‌خواری در قضیه‌ی استخدام زلاتکو ملقب به چغندر خشکه‌ی فوتبال ایران
مموتی هستم اسطوره بزرگ کیسه
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۰۵:۳۹
کیسه های سوخته پوخته :)))
!!!
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۱۰:۲۲
یک دلیل برای بی توجهی به توی بدبخت
حرامزادگی و پایین رفتن لقمه ناپاک و حروم از حلقومت
حرف حساب
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۱۰:۳۷
شتر در خواب بیند پنبه دانه ...... کور خوندی شش تایی ! برانکو حالا حالا تو پرسپولیس میمونه و خار چشم شماها خواهد شد. جدا نگرانم با هت تریک قهرمانی برانکو شما از حسادت و عقده سکته نکنید که اگر هم بکنید حقتونه چون ذاتتون خرابه! ما حتی اجازه نمیدیم برانکو بره جای کیروش تو تیم ملی چه برسه که بخوان اخراجش کنند!! خخخ
...
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۰۱:۴۸
فقط فوتبال تهاجمی و توجه به تیمهای پایش منو کشته
666
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۰۱:۴۹
کسب جام خخخ قهرمان بدون جام
//
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۱۰:۱۹
گفتین فوتبال پایه یاد زمانی افتادم که کیروش با اصرار وینگادا رو قالب کرد و تو گروه سه تیمی با ویتنام و قیرقیزستان ایران سوم شد و وینگادا خودش مسئولیت رو گردن گرفت اما کیروش تاکید کرد یه ارکستر پشت سر این برکناری بوده!!!!!!!!!!
گل آقا
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۱۰:۳۹
میشه از دلایل 2 و 3 و 4 نمونه ای برای ما مثال بزنید؟؟ فوتبال تهاجمی؟؟؟؟؟ مدیریت قوی؟؟؟ (شاید منظور نویسنده مدیریت جنگه!) گسترش تیمهای پایه؟؟؟ این دیگه خیلی جوک بود چون ما فقط سنگ اندازی جلوی پای تیم امید و جوانان رو از ایشون دیدیم!!
محمد
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۱۱:۱۱
خودت خندت نگرفت این چیزا رو نوشتی ؟؟

از کی تا حالا چیدن 11بازیکن تو محوطه جریمه اسمش شده فوتبال تهاجمی ؟؟

دعوت از بازیکنان پشت الاغ تپه خارج و ندیدن بهترین بازیکنان لیگ از کی تا حالا اسمش شده توجه به جوانان ؟؟

کاری کن نونت حلال باشه مرد حسابی این جوری سفارشی مینویسی خرج سرطان میکنیش ها
علیرضا
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۱۲:۱۴
این شامل فوتبال مستعد تر و پرلژیونر درجه یک کلمبیا نمیشه این روش مختص فوتبال پوکیده ما بوده در قیاس با بزرگان اروپا و آمریکای جنوبی و آفریقا
۱
در جواب علیرضا!
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۱۸:۰۱
خودت رو به نفهمی نزن داداش! اگه سنت به مربیگری رئال مادرید قد نمیده، مربی گری این موزامبیکی تو پرتغال با رونالدو رو که یادته! کجای فوتبالش هجومی بود؟؟
گوزن نر
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۱۲:۵۲
کیروش از ایران بره.جای این کروات کثیف هم تو ایران نیست.برانگوه هم‌مثل الاتفاق با پس گردنی میندازیمش بیرون
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر