فهرست
معرفی آماری داور ایران-عمان/ چپ دست!
معرفی آماری داور ایران-عمان/ چپ دست!

معرفی آماری داور ایران-عمان/ چپ دست!

آی اسپورت- ای اف سی قضاوت مسابقه ایران و عمان در مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 را به یکی از داوران سرشناس‌ آسیا سپرده تا بر حساس بودن این مسابقه صحه بگذارد. والنتین کوالنکوِ 40 ساله، از 25 سالگی در فوتبال ازبکستان قضاوت می کند و از سال 2002 نیز وارد لیست فیفا شده است. والنتین از سال 2008 در میان داوران الیت آسیایی دیده می شود و سابقه قضاوت فینال ای اف سی کاپ در سال 2012 را نیز در پرونده دارد. 
کوالنکو 7 فصل در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا سوت زده و در 44 مسابقه 117 بار از کارت زرد و 8 بار نیز از کارت قرمز استفاده کرده است. این داور ازبکستانی 7 مسابقه مقدماتی جام جهانی را نیز سوت زده و در این دیدارها 18 بار به بازیکنان حاضر در زمین اخطار داده است. آماری که نشان می دهد او در هر مسابقه عادت دارد بین دو تا سه کارت زرد به بازیکنان نشان بدهد. 
آخرین قضاوت کوالنکو برای فوتبال ایران چندان خوش یمن نبود. او در بیست  و ششمین روز از ماه می امسال، نبرد الهلال و پرسپولس را در عربستان سوت زد. مسابقه ای که با برتری سنگین و سه گله الهلالی ها به پایان رسید. شاید داور چپ دست ازبک، این بار در مسابقه در مسابقه شیرین‌تری برای فوتبال ایران سوت بزند.  


کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2015-10-07 19:44:18
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر