فهرست

مربی سرشناس فرانسوی روی نیمکت عمان

آی اسپورت - روی نیمکت تیم ملی عمان مربی ای می نشیند که فوتبالدوستان به خوبی او را می شناسند. پل لگوئن سرمربی فرانسوی تیم ملی عمان اولین بار زمانی اسم و رسمی در دنیای فوتبال پیدا کرد که روی نیمکت تیم لیون نشست و این تیم را تبدیل به تیمی کرد که در لیگ قهرمانان اروپا یقه تیمهای بزرگی نظیر منچستریونایتد و رئال مادرید را گرفته بود.
لگوئن با لیون سه سال رویایی را پشت سر گذاشت و موفق شد در هر سه فصلی که روی نیمکت این تیم نشست، قهرمان لیگ فرانسه و همچنین سوپرجام این کشور شود. لگوئن یکروز بعد از کسب آخرین قهرمانی اش با لیون از این تیم جدا شد تا به رنجرز اسکاتلند برود. او تنها یکسال در این تیم فعالیت کرد و در بازگشت به فوتبال فرانسه روی نیمکت پاری سن ژرمن نشست و با این تیم قهرمان جام حذفی فرانسه شد. تیم ملی کامرون مقصد بعدی لگوئن بود که او این تیم را به جام جهانی 2010 رساند.
سرمربی فرانسوی در شرایطی که پیشنهادات زیادی از باشگاههای اروپایی داشت، در اقدامی عجیب به پیشنهاد تیم ملی عمان پاسخ مثبت داد و حالا چهار سالی می شود که روی نیمکت این تیم نشسته است. عمان زیرنظر لگوئن،79 بازی انجام داده که موفق به کسب 31 برد در این بازیها شده است.

کد خبر: 9408
     
آی اسپورت
2015-10-08 10:59:28
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر