فهرست
گزارش روز: همه گلزنان ایران به عمان
گزارش روز: همه گلزنان ایران به عمان

گزارش روز: همه گلزنان ایران به عمان

آی اسپورت- حمید درخشان، اولین بازیکن تیم ملی ایران بود که موفق شد در تاریخ نبردهای تیم ملی با عمان، دروازه این تیم را باز کند. بعد از تساوی بدون گل دو تیم در مسابقه نخست، دیدار دوم در چارچوب مرحله مقدماتی جام جهانی 94 در مسقط برگزار شد و ایران با تک گل درخشان، حریف را از پیش رو برداشت. ایران در مقدمانی جام ملت های 96 نیز با عمان همگروه شد و دو پیروزی را مقابل این تیم تجربه کرد. علی دایی دو بار و کریم باقری و حمید استیلی هر کدام یک بار در این مسابقه برای ایران گل زدند. شهریار دو سال بعد در بازی های آسیایی بانکوک  برای سومین بار دروازه عمان را باز کرد. او و هاشمیان دو گل ایران را در جریان باخت سنگین 4-2 به عمان به ثمر رساندند. 
سیروس دین محمدی، تنها بازیکن تیم ملی است که سابقه هت تریک برابر عمان را در پرونده دارد. او در جریان جام ال جی سال 2011، سه بار دروازه قرمزپوشان را باز کرد و دو گل دیگر را نیز یحیی گل محمدی و مهدی مهدوی کیا به ثمر رساندند. 
در جام ملت های آسیای 2004، علی کریمی و نصرتی در تیم ایران به عمان گل زدند و تیموریان و میداوودی، گلزنان ایران به عمان در بازی های غرب آسیا بودند. در آخرین تقابل دو تیم تا امروز، محسن مسلمان به زیبایی توپ را وارد دروازه عمان کرد. تیم ملی در آن مسابقه با نتیجه سه بر یک شکست خورد. 
عی دایی و سیروس دین محمدی با سه گل، بهترین گلزن‌های تیم ملی به عمان به شمار می روند. به جز محسن مسلمان، همه گلزنان دیگر ایران به عمان از فوتبال بازنشسته شده اند. محسن نیز در شرایط فعلی، جای در ترکیب تیم کی روش ندارد. کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2015-10-08 17:38:42
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر