فهرست
ایران یک- یک عمان؛ یک امتیاز با حفظ رکوردها
ایران یک- یک عمان؛ یک امتیاز با حفظ رکوردها

ایران یک- یک عمان؛ یک امتیاز با حفظ رکوردها

آی اسپورت- ایران بعد از مدت ها امیدوار بود موفق شود عمانی ها را شکست دهند و از طلسم عدم پیروزی در برابر این حریف خارج شوند اما این اتفاق نیفتاد و ما با تک گل سیدجلال حسینی فقط توانستیم رکورد نباختنمان مقابل تیم‌های آسیایی و همچنین زدن یک گل در هر بازی بعد از بازی ایران و آرژانتین را حفظ کنیم. ایران روی تک موقعیت خود در نیمه دوم موفق شد از روی ضربه ایستگاهی و جاگیری جلال حسینی و ضربه این بازیکن در شلوغی دروازه گل تساوی را به ثمر برساند. بقیه اتفاقات بازی را در زیر می‌خوانید:
ساعت ١٨ ، ورزشگاه سلطان قابوس ، تماشاگر : ١٠ هزار نفر کارت زرد: مهدی طارمی(76) اشکان دژاگه(82) از ایران؛ عید الفارسی (17)، بوشی(72) از عمان
تیم ایران: علیرضا حقیقی ، سیدجلال حسینی، پژمان منتظری، وریا غفوری ، احسان حاجی صفی، آندرانیک تیموریان، امید ابراهیمی، اشکان دژاگه، وحیدامیری، مهدی طارمی ( دقیقه 82، امید عالیشاه) و سردار آزمون.
سرمربی: کارلوس کیروش
تیم عمان: علی الحبسی، محمد المسلمی، محمد الشیبه، عبداسلام عامر، سعید سهیل، علی علبوسعیدی، عید الفارسی، احمد مبارک (دقیقه 83، محمد مشاری)، رائد ابراهیم، قاسم سعید و عماد الحسنی(محمد علی دقیقه 75).
سرمربی: پل لیگوئن
شرح گل: عمان یک -ایران صفر: ( سعد، دقیقه 50): ارسال از جناح راست و تعلل مدافعان و علیرضا حقیقی باعث شد تا سعد در تیر دوم صاحب فرصت شود و دروازه ایران را باز کند.
عمان یک -ایران یک (دقیقه 70، جلال حسینی): مدافع پیش تاخته ایران روی یک ضربه ایستگاهی به خط حمله ایران اضافه شد و موفق شد روی ارسال احسان حاج صفی و شلوغی جلوی دروازه گل تساوی را به ثمر برساند.
دقایق حساس :
دقیقه 1: بازی با حملات عمان آغاز شد اما علیرضا حقیقی با دست راست ، ضربه الحسنی را دفع کرد.
دقیقه 17: عید الفارسی هافبک عمان به دلیل خطا روی طارمی اخطار گرفت. دقیقه 25: حرکت عمانی از میانه زمین که با اشتباه امید ابراهیمی نصیب آنها شده بود تا درون محوطه جریمه ادامه یافت و در نهایت این فرصت خود با ضربه مهاجم این تیم با اختلاف کمی از کنار دروازه علیرضا حقیقی هم که تسلیم شده بود عبور کرد.
 دقیقه 32: الحبسی یکی از مهمترین تاکتیک های کی روش برای رسیدن به گل را کاملا ناکام گذاشته است و بار دیگر با خروج عالی خود پرتاب اوت های بلند بازیکنان ایران را از آن خود کرد تا حمله وران سفیدپوش به نتیجه نرسند. دقیقه 40: عمر الحسنی درون محوطه جریمه ایران متوقف شد که کوالنکوف اعتقادی به خطای جلال حسینی روی این بازیکن نداشت.
دقیقه 43: احمد مبارک از راه دور دروازه علیرضا حقیقی را با شوتی کم جان نشانه گرفت که علیرضا حقیقی به راحتی این توپ را از آن خود کرد.
 دقیقه 52: ایران به اولین فرصت خود در نیمه دوم توسط سردار آزمون دست یافت که ضربه سر این مهاجم راهی به دروازه الحبسی نیافت.
دقیقه 58: ضربه سر ضرب قاسم سعید از پشت محوطه جریمه با اختلاف و البته بی دقت از کنار دروازه حقیقی به بیرون رفت و در ادامه کارلوس کی روش بعد از این حرکت مهدی ترابی را جانشین وحید امیری کرد.
دقیقه 67: در یک حرکت فوق العاده توسط عمانی ها، حیدر فارسی درون شش قدم صاحب فرصت شد که شوت پای راست این بازیکن با اختلاف از بالای دروازه ایران به بیرون رفت.
دقیقه 76: در حالی که اندرانیک تیموریان به دلیل مصدومیت قادر به ادامه بازی نبود، عمانی ها بازی جوانمردانه را رعایت نکردند و روی ضد حمله صاحب موقعیت شدند اما ضربه حیدر فارسی با اختلاف زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 86: ضربه قاسم سعید از درون محوطه هجده قدم ایران با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت تا نتیجه با تساوی دنبال شود.
حاشیه ها:
* بازیکنان ایران یاد و خاطره هادی نوروزی را گرامی داشته اند.
* دوربین‌ها برای پخش این رقابت در حال هماهنگی هستند.
*هوادارانی از کشورهای انگلیس و آلمان هم در ورزشگاه حضور دارند و پرچم آلمان هم در ورزشگاه پهن شده است. برخی از هواداران آلمانی با لباس بایرن‌مونیخ در ورزشگاه حاضر شده‌اند.
* بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران با لقب‌هایشان از جمله حقیقی کاسیاس تشویق شدند.
* کاوه رضایی با ماسک تمرین کرد.
* پرچم ایران در جایگاه ویژه پهن شده است.
* قرار بود بازیکنان تیم ملی کاوری که عکس هادی نوروزی روی آن حک شده بود را زیر پیراهن خود بپوشند تا در صورت گلزنی آن را نشان دهند اما ناظر AFC با این موضوع موافقت نکرد.
* همچنین طبق تصمیم قبلی پیش از آغاز بازی یک دقیقه سکوت انجام شد. * آندرانیک تیموریان با وجود گرمای هوا با یک پیراهن سفید استرج دست های خود را کاملا پوشانده که احتمالا به دلیل خاصی این کار را انجام داده است!
* احسان حاج صفی کماکان به عنوان دفاع چپ تیم ملی حضور دارد در حالی که این پست، پست مورد علاقه این هافبک سابق تیم سپاهان نیست.
* کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی با ظاهری متفاوت نسبت به قبل و با پیراهن مردانه روی نیمکت تیم ملی ایران نشسته است.
* روی پیراهن بازیکنان عمان اثری از اسامی آنها به چشم نمی خورد همین مساله گزارشگر را به اشتباه می اندازد. این مساله درباره پیراهن ایران هم وجود دارد و با وجود اینکه در قوانین فیفا ضرورت دارد که نام بازیکنان پشت پیراهن درج شود این اتفاق روی پیراهن های سفید ایران هم نیفتاده است.
* بازوبند کاپیتانی تیم ملی در این بازی متفاوت از رنگ گذشته اش در زمانی است که جواد نکونام آن را بر بازو می بست و از رنگ آبی در زمان شماره 6 بازنشسته ایران به نارنجی تغییر داده شده است
* خطای وحید امیری روی گوش راست عمانی ها حتی می توانست با کارت قرمز همراه باشد. شماره 10 تیم ملی ایران در بازی های رسمی باید خوددارتر و البته جوانمردتر بازی کند.
* تیم ملی ایران در نیمه اول حتی یک حمله خطرناک نیز روی دروازه عمان نداشت.
* اشکان دژاگه هافبک تیم ملی فوتبال ایران در دقیقه 53 به دلیل حرکت خشن روی پای عمان تا آستانه درگیری با او پیش رفت که این نزاع نه چندان جدی با دخالت بازیکنان فیصله یافت.
کدخبر:9403
     
آی اسپورت
2015-10-08 20:54:45
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر