فهرست
کی‌روش: فشار زیادی را تحمل کردیم/ بله، عمان بهتر از ما بود
کی‌روش: فشار زیادی را تحمل کردیم/ بله، عمان بهتر از ما بود

کی‌روش: فشار زیادی را تحمل کردیم/ بله، عمان بهتر از ما بود

آی اسپورت- کارلوس کی‌روش از تساوی یک بر یک ایران مقابل عمان راضی است. او اذعان می‌کند که تیم برتر میدان عمان بوده اما می‌گوید بازی خوبی را شاهد بودیم.
اول اینکه تیم عمان بهتر بود و دوم اینکه ایران 90 دقیقه جنگید، می‌دانستیم بازی سختی داریم. پاداش یک امتیازی برای هر دو تیم مناسب بود. حرف‌های او در نشست مطبوعاتی آخر بازی را به نقل از فارس بخوانید.
 
چرا عصبی بودیم؟
به دلیل دو موضوع بود یکی اینکه عمان تیم برتر میدان بود و توانستند توانایی‌های خود را بهتر نشان دهند دلیل دوم این بود که هرچه خواستیم بازیکنان را با درجه آب و هوا تطبیق دهیم نشد و برای بازیکنان ایرانی همیشه در چنین هوایی بازی کردن دشوار است.
 
قبول دارید ایران پایین‌تر از حد انتظار بود؟
بله همین طور است آن انتظارات برآورده نشد و عمان بهتر بازی کرد البته به خاطر شرایط آب و هوایی بازیکنان وضعیت دشواری داشتند اما بازیکنان نشان دادند توانایی ذهنی بالایی دارند و می‌توانند با ذهنشان بازی را مدیریت کنند. 4 بازی هنوز باقی مانده است و 3 دیدار در خانه داریم. در خانه ما رقبا کار سخت‌تری خواهند داشت و سعی می‌کنیم بتوانیم نتیجه بگیریم.
 
نیمه دوم چه تغییراتی کردیم؟
شک نداریم که ایران بازی خوبی انجام نداد با توجه به اینکه عمان با سیستم دفاعی 5 نفره بازی می‌کرد فشار زیادی را تحمل کردیم و کنترل زیادی در وسط زمین نداشتیم با تغییرات در نیمه دوم سعی کردیم وسط زمین را بیشتر کنترل کتیم و تحرک بیشتری داشتیم. وقتی ما شاهد این بودیم که بازیکنان از لحاظ فیزیکی آن طروات لازم را ندارند سعی کردیم از بعد انگیزشی با استفاده از قدرت روحی روانی بازی خوبی را انجام دهیم و بازی را کنترل کنیم و نتیجه لازم را به دست آوریم.
 
چرا نتوانستیم پس از 14 سال عمان را شکست دهیم؟
به نتیجه بازی امروز اشاره می‌کنم که مثل یک سکه بود یک روی آن این بود که 14 سال نتوانستیم نتیجه بگیریم اما مساوی امروز را می توان با آن روی سکه نگاه کرد و آن این بود که توانستیم در مسیر صعود یک امتیاز بگیریم و حالا در تهران میزبان آنها هستیم که مطمئنا کار دشواری در تهران دارند.
***
کی‌روش در مورد اینکه در گذشته شاهد ستارگان ایرانی مثل خداداد و عابدزاده بودیم اما امروز شاهد عده محدودی از بازیکنان ایرانی هستیم این طور به نظر می‌رسد که بازیکنان از استقلال و پرسپولیس و سپاهان انتخاب می‌شوند گفت: ما مثل آرژانتین و برزیل هستیم که وقتی بازیکنانی چون مسی و رونالدو پیدا می‌کنیم دیگر بازیکن خود را تغییر نمی‌دهیم.
     
آی اسپورت
2015-10-08 21:51:02
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر