فهرست
دیسلایک: 11 روز اردویِ ملی برای یک بازیِ ضعیف
دیسلایک: 11 روز اردویِ ملی برای یک بازیِ ضعیف

دیسلایک: 11 روز اردویِ ملی برای یک بازیِ ضعیف

آی اسپورت- بعد از دو پیروزی یک طرفه و پرگل در برابر گوام و هند، تیم ملی برای کسب هر سه امتیاز بازی با عمان به مسقط رفت اما در نهایت به زحمت موفق شد یک امتیاز از این مسابقه به دست بیاورد. تیم کی روش تا قبل از دریافت گل از حریف، میدان را به عمانی ها واگذار کرده بود و بعد از این گل بود که به لطف عقب رفتن حریف، توانست چند موقعیت روی دروازه تیم میزبان خلق کند و به گل تساوی برسد. این نمایش ضعیف، در حالی رقم خورد که ایران از 11 روز قبل برای این بازی در اردو به سر می برد.  
تعطیلی فیفادی، در همه کشورها کاملا طبیعی و پذیرفته شده است اما شکل اجرای آن در ایران کاملا متفاوت به نظر می رسد. در اروپا، باشگاه ها طبق قانون 48 ساعت زودتر از انجام بازی های ملی، موظف به در اختیار گذاشتن بازیکنان‌شان هستند اما باشگاه های ایرانی باید از دو هفته قبل از بازی با رقبایی مثل عمان، بازیکنان شان را تحویل تیم ملی بدهند و برای چندمین بار از شروع فصل، مهره های دیگر را به بدنسازی ببرند. شاید اگر اردوی 12 روزه برای مسابقه هایی بزرگ تر و سخت تر از بازی با عمان در نظر گرفته می شد، توجیه کی روش برای نیاز تیم به اردو منطقی تر به نظر می رسید. نه تنها این اتفاق در تیم ملی رخ نمی دهد، بلکه حتی این اردوها نیز نتیجه مثبتی برای تیم ندارند و طبیعتا تساوی یک یک با عمان با این نمایش بد، بدون نیاز به اردو و تعطیلی لیگ نیز به دست خواهد آمد. سرمربی پرتغالی تیم ملی بارها از کیفیت فوتبال باشگاهی در ایران انتقاد نکرده اما نباید از سهم خودش در این تنزل عبور کند. 
پافشاری‌های دیکتاتورانه سی کیو برای تیم ملی، بارها به سود فوتبال ایران تمام شده و خطر تصمیم های مدیران نابلد و پراشتباه را کاهش داده است. با این وجود به نظر می رسد برای این مربی، تنها تیم ملی اهمیت دارد و او حتی مشکلی با تعطیلی کامل بازی های باشگاهی در ایران نخواهد داشت. بر خلاف آنچه مرتب در برنامه های تلویزیونی گفته می شود، وظیفه یک لیگ پویا تنها تحویل دادن بازیکن به تیم ملی نیست و تیم ها باید از هویت و هواداران خاص خودشان نیز دفاع کنند. در شرایط فعلی و با این اردوها و تعطیلی ها اما نباید توقع زیادی از لیگ برتر پانزدهم داشته باشیم. اردوهایی که کیفیت لیگ را کاهش می دهند اما حتی به وظیفه ارتقای سطح بازی تیم ملی نیز عمل نمی کنند. کدخبر:9405
  ۳  
آی اسپورت
2015-10-09 16:33:41
نظر دهید

۳ نظر
مهدی
جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴، ۱۷:۱۱
تو اینکه کیروش مربی بزرگی هستش هیچ شکی نیست ،تجربیات کیروش رو شاید یک درصد از مربیان داخلی ندارن.اما رسانه ها بیش از حد طرف کیروش رو گرفتن....در حد تفریط و این رو باید به شما روزنامه نگار ها و دست به قلم های سایت شما گفت که همیشه پاچ خواری کیروش رو میکنید... انقد جو بر علیه منتقدین کیروش شما ها درست کردید که کسی جرات مخالفت با ایشون رو ندار
الان اگه یه مربی ایرانی این نتایج رو میگرفت همین سایت شما حکم اعدامش صادر میکرد
مهدی
جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴، ۱۷:۲۵
ممنون نظر منو چاپ کردید
من از شما خواهش میکنم جواب منو و کسانی که مثل من فکر میکنن رو داخل سایتتون بدید
خواهشن صادقانه جواب بدید
اگه یک مربی ایرانی درست تا همین لحظه از بازی های مقدماتی جام جهانی عین کیروش نتیجه میگرفت عکس العمل شما ژورنالیست ها چی بود؟؟؟؟؟ تعطیل کردن طولانی لیگ.کنار گذاشتن رحمتی و...، نتایج گرفته شد مقابل گوام،ترکمنستان،عمان و.. اگه خروجی یه مربی ایرانی هم همین ها بود شما عزیزان چی میگفتید؟؟؟؟ تاز کیروش نزدیک سالی دو نیم میلیون دلار برای این خروجی پول میگیر!!!!
-
جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴، ۱۹:۲۶
اگه نریم جام جهانی لیگ خود به خود نابود می شه پس بهتره به ناخدا اعتماد کنی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر