فهرست
پایانِ فرصتِ گلر خوش‌تیپ در تیم ملی؛ مهره سوخته شماره یک
پایانِ فرصتِ گلر خوش‌تیپ در تیم ملی؛ مهره سوخته شماره یک

پایانِ فرصتِ گلر خوش‌تیپ در تیم ملی؛ مهره سوخته شماره یک

آی اسپورت- چند سال قبل از حضور تیم ملی در جام جهانی 2014، علیرضا وعده فیکس شدن در این جام را به رسانه‌ها داده بود. تحقق این وعده باورنکردنی اما بیشتر از آنکه مخاطبان تیم ملی را خوشحال کند، مخاطبانِ تین‌ایجر جام جهانی در نقاط مختلف دنیا را راضی کرده بود. گلرِ خوش‌تیپ تیم ملی در آن مقطع، بهترین دروازه بان ایران نبود اما فعل و انفعالات زیادی کی روش را بر آن داشت که از او به عنوان گلر اول درون دروازه تیم ملی استفاده کند. کلین شیت بازی اول و دریافت یک گل از آرژانتین در بازی دوم، شروع خوبی برای او رقم زد. علی روی ضربه مهارنشدنی بهترین بازیکن دنیا گل خورده بود و هیچ سنگربان دیگری نیز نمی توانست این توپ را مهار کند. با این وجود ضعفِ او در بازی سوم با بوسنی آشکار شد و گل های بدی که او دریافت کرد، ایران را از جام جهانی حذف کردند. 
به نظر می رسید دور شدن از رقابت های جام جهانی، فرصت انتخاب یک دروازه بان مطمئن برای تیم ملی باشد اما کارلوس کی روش همچنان به علیرضا اعتقاد داشت. او در جام ملت ها نیز دروازه بان اصلی ایران بود و در بازی عراق، شاهکارهای منحصر به فردی ارائه کرد. او بعد از خوردن دو گل بد در جریان بازی، روی تک تک پنالتی ها جهت اشتباه را انتخاب کرد تا استاندارد تازه ای از دروازه بانی به دنیا ارائه بده! ناهماهنگی آقای دروازه بان با مدافعان تیم ملی، در اولین بازی از مرحله مقدماتی جام جهانی با ترکمنستان به شکل آشکاری به چشم آمد و ایران شب گذشته در مقابل عمان نیز درست به همان شکل و با همان ناهماهنگی گل خورد. واضح است که حقیقی فرصت کافی برای تبدیل شدن به یک دروازه بان خوب در تیم ملی را داشته اما به خوبی از این فرصت استفاده نکرده. او ضعف های زیادی دارد که تنها به لطف تجربه پوشش داده نمی شوند. حقیقی در طول بازی به هیچ وجه با بازیکنان تیم حرف نمی زند و آن ها را راهنمایی نمی کند و به نظر می رسد آن ها نیز، این بازیکن را چندان قبول ندارند. شاید حالا، مقطعِ درستِ انتخاب یک دروازه بان برای آینده تیم ملی باشد. علی بیرانوند، محمدرضا اخباری و رشید مظاهری، گزینه هایی ایده آل برای جایگزینی علیرضا حقیقی هستند. کادر فنی تیم ملی می تواند آن ها را در بازی های ساده پیش رو تست کند و دیگر به این قمار بر سر حقیقی در درون دروازه ادامه ندهد. قمارِ چشم بستن روی نقاط ضعف پرشمار علیرضا که در بازی های مهم، تیم ملی را به مرز نابودی می کشند. 


کدخبر:9405
  ۱۴  
آی اسپورت
2015-10-09 18:07:51
نظر دهید

۱۴ نظر
سینا
جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴، ۱۸:۱۰
گل گفتی آی اسپورت.
واقعا نمی فهمم کیروش چه چیز خاصی در این گلر متوسط می بینه.
رشید مظاهری به نطرم از همه بهتره.
-
جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴، ۱۸:۲۰
درسته به خاطر یه اشتباه بخوایم اینجوری بکوبیمش؟؟؟؟
-
جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴، ۱۸:۳۶
بیرانوند که در نفت ذخیره است. امسال هم گل های بدی خورده ................... اخباری هم در تیم امید خیلی گل های بدی خورده .............. مظاهری هم بگیر نگیر داره
-
جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴، ۱۹:۱۳
گردان یا مظاهری
-
جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴، ۱۹:۲۰
واقعا فکر می کنی اینایی که گفتی الان از حقیقی بهترن یا فقط از روی غرض نوشتی اینو
-
جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴، ۱۹:۳۷
بیرانوند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ طرف تو تمام بازیهای بزرگ تیم باشگاهیش گند زده حالا دروازه بان تیم ملی بشه؟ مرسی از نظر کارشناسیتون!!!!
-
جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴، ۲۱:۰۵
خیلی بهتر بود اگر نام کارشناسی که این نظر رو داده رو هم میاوردید. به طبع اگر خود تحلیل گرهای شما با خط گرفتن از یه عده این جملات رو نوشتید که این بیشتر به ماجرا نزدیکه، کمی منصفانه تر برخورد کنید. ممنون میشم قلم به دستان با وجدان.
-
جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴، ۲۱:۱۵
,واینکه مهره ی سوخته!!!! میدونید شما در به کاربردن یک واو به خاطر شغلی که دارید مسئولید؟!! کار شما استفاده ی درست از کلماته امیدوارم متوجه این موضوع مهم باشید.
فقط تیم ملی
جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴، ۲۱:۲۲
اول از همه بگم دستم اشتباهی خورد لایک کردم چون این چرت و پرتایی که نوشتید حتی ارزش خوندن هم نداره دوم اینکه هدفتون چیه سوم اینکه علیرضا حقیقی بهترین گلر ایرانه ولی نمیتونه بهترین گلر جهان بشه چون ادمایی مثل شما هستن که تخریبش کنن چهارم اینکه علیرضا حقیقی علاوه بر اینکه فوتبالیست خوبیه انسان خوبی هم هست شما در حدی نیستید که در مورد یک انسان حرف بزنید لایک منم کم کنید چون اشتباه شد براتون متاسفم همین
یوسف
جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴، ۲۳:۰۷
حقیقی در حد تیم ملی نبوده نیست و نخواهد بود! اخباری باید بهش اعتماد بشه
-
جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴، ۲۳:۳۹
چند گرفتی که این مطلب رو بنویسی؟ بهتر از این داریم اصلا؟ کیسه کش
-
شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴، ۱۵:۴۶
حدس می زنم این متن از روزنامه ایران ورزشی انتخاب شده باشه . روزنامه ای که پیر وسیاست های وزارت ورزش سعی می کنه تیم ملی و کیروش رو تضعیف کنه
-
سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴، ۱۲:۰۷
این نصف قراردادش رو داده به مربی تیم ملی حالا جالا هست درخدمت تیم
-
سه شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۴، ۱۲:۰۷
این نصف قراردادش رو داده به مربی تیم ملی حالا جالا هست درخدمت تیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر