فهرست
یادداشت/ کلوپ، فراتر از آقای معمولی
یادداشت/ کلوپ، فراتر از آقای معمولی

یادداشت/ کلوپ، فراتر از آقای معمولی

ملیسا ردی
 یورگن کلوپ در اولین کنفرانس مطبوعاتی به عنوان سرمربی لیورپول مدعی شد که «آقای معمولی» است، اما شواهد چیز دیگری می گوید. او با انرژی همیشگی در کنفرانس مطبوعاتی حاضر شد و به هر سوال خبرنگاران با باهوشی و البته صبر کامل پاسخ داد. حتی خبرنگاران خبرهه هم نتوانستند او را به چالش بکشند. یکی  از پاسخ های هوشمندانه او درباره کمیته نقل و انتقالات لیورپول بود. پول؟ 4 باشگاه با اوضاع مالی بهتر؟ او اصلا نگرانش نیست. او نگران فوتبال است. تاریخ رنگین لیورپول؟ او نمی خواهد مانند یک کوله پشتی آن تاریخ سنگین را همه جا با خودش حمل کند. همه چیز درباره زمان حال است. نگرانی اش بابت کیفیت تیم؟ او فکر می کند همه لازمه های خوب کار کردن را دارد. ربع قرن بدون جام؟ امیدوار است در کمتر از 4 سال حداقل یک جام بیاورد.
آخرین بار که آنفیلد پر از تماشاگر شده بود زمانی بود که لیورپول نتوانسته بود سیون را در یورولیگ شکست دهد. این بار مربی ژرمن در آن پرسه می زد. کلوپ حتی در پیامی که برای هواداران فرستاد هم یک پیام داشت. او درست می گفت. شک و تردید سال هاست که در دل هواداران این تیم خانه کرده است. اما امیدوار است که روزی بگویند این حالت مربوط به قبل از زمانی بود که یورگن کلوپ بیاید. هواداران لیورپول شروع خوبی داشته اند و به نظر او را باور دارند. آن ها پرواز کلوپ از دورتموند به فرودگاه جان لنون را زیر نظر داشتند و لحظات قبل و بعد آن را هم در توییتر ثبت کردند. آن ها دیده اند که بارها خیلی از تیم ها بازسازی شده اند و امیدوارند که این بار این اتفاق برای تیم آن ها بیفتد. اولین قدم برای بردن این است که به خودمان ایمان داشته باشیم. کلوپ این را به خوبی می داند و در اولین قدم آن را با هواداران هم در میان گذاشته است.
سرمربی 48 ساله دقیقا همان چیزی است که لیورپول در حال حاضر نیاز دارد. یک رهبر واقعی که از هر نظر از جنس فوتبال است. از هر نظر از جنس فوتبال احساسی است. از هر نظر از جنس فوتبالی است که از آن لذت می برید. از هر نظر همان کسی است که بهترین بازی ها را از بازیکنان می گیرد.
سیاسی نیست. اهل تظاهر نیست. همیشه جنگ هایش را برای درون زمین نگه می دارد. خودش هم می داند که کار اصلی اش هنوز شروع نشده است. اما برایش فرقی ندارد. او مسابقه ها را می خواهد، جلسات تمرینی را می خواهد، جو باشگاه را می خواهد. فقط حیف که باید نزدیک به یک  هفته صبر کند تا جو آنفیلد را ببیند و هواداران هم باید برای دیدن چهره محبوبشان روی نیمکت مربی گری همین زمان را صبر کنند. کلوپ اما حرف جالبی زده است:«مهم نیست وقتی میایی مردم چه می گویند. مهم است که وقتی می روی مردم چه بگویند». کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2015-10-09 18:56:46
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر