فهرست
گزارش ویژه: بررسی گزینه های بازی در پست هافبک دفاعی تیم ملی
گزارش ویژه: بررسی گزینه های بازی در پست هافبک دفاعی تیم ملی

گزارش ویژه: بررسی گزینه های بازی در پست هافبک دفاعی تیم ملی

آی اسپورت - اغراق نیست اگر بگوییم حتی منتقدان جواد نکونام هم قبول دارند که جای خالی او هنوز در تیم ملی پر نشده است. از روزی که کاپیتان نکو از تیم ملی خداحافظی کرد، کی روش به گزینه های زیادی برای قرار دادن کنار آندو فکر کرده اما فعلا گزینه اصلی او برای بازی در پست هافبک دفاعی، امید ابراهیمی است که عملکردش در تیم ملی اصلا قابل قیاس با نمایش دلپذیرش در ترکیب استقلال نیست. عملکرد ابراهیمی در بازی با عمان انتقادات زیادی را به همراه داشت. به همین بهانه سراغ بازیکنانی رفتیم که می توانند گزینه مناسبی برای در پست هافبک دفاعی باشند:
1- سعید عزت اللهی: نزدیکان کی روش می گویند که سرمربی تیم ملی حساب ویژه ای روی این بازیکن جوان کرده و می خواهد از او یک نکونام جدید بسازد. عزت اللهی با تجربه حضور در فوتبال اروپا و با توجه به سن و سالش می تواند گزینه خوبی برای پر کردن جای خالی نکونام باشد منتهی کم تجربگی این بازیکن جوان باعث شده که فعلا کی روش از او در ترکیب اصلی استفاده نکند.
2- احمد نوراللهی: خیلی ها این بازیکن را در کنار آندو یکی از بهترین هافبک دفاعی های فوتبال کشورمان می دانند. نوراللهی جهان که خیلی زود در پرسپولیس تبدیل به یک مهره کلیدی شد بازیکنی است که اگر بتواند نمایش باشگاهی اش را در تیم ملی تکرار کند می تواند خیال کی روش را از بابت داشتن یک هافبک دفاعی خوب راحت کند
3- مرتضی پورعلی گنجی: بازیکن مورد علاقه کی روش و پدیده تیم ملی در جام ملتها، مدتی است که جایگاهش در ترکیب اصلی تیم ملی را از دست داده. او که به عنوان یک مدافع، بازیهای بسیار خوبی در استرالیا انجام داد، با بازگشت پژمان منتظری به نیمکت ذخیره ها تبعید شد. مرتضی البته قبل از اینکه یک مدافع باشد یک هافبک دفاعی است و آری هان در بعضی بازیهای تیانجین هم از او در خط میانی استفاده کرده. شاید اگر کی روش دوباره به این بازیکن اعتماد کند، او بتواند در خط میانی هم خودی نشان بدهد.
4- سایر گزینه ها: روزبه چشمی هافبک دفاعی استقلال شایستگی این را دارد که کی روش برای یکبار هم که شده از او تست بگیرد. رضا حقیقی هم که زمانی سوگلی کی روش محسوب می شد، در صورتی که بتواند دوباره به روزهای خوبش برگردد، قطعا بازیکن مناسبی برای بازی در پست هافبک دفاعی محسوب می شود.

کد خبر: 9408
  ۶  
آی اسپورت
2015-10-10 10:49:37
نظر دهید
۶ نظر
-
شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴، ۱۰:۵۳
فقط علی کریمی سپاهان
-
شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴، ۱۴:۱۲
ایمان مبعلی خیلی خوبه واسه پر کردن جای نکو نام
-
بدرلو هم استحقاق اینو داره که به تیم ملی دعوت شه
-
-
شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴، ۱۴:۴۰
آره به خدا فقط عشق است علی کریمی هافبک تیم سپاهان ، انصافا بازی هایش فوق العاده است
مهدی
شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴، ۱۴:۴۶
علی کریمی از سپاهان عالیه به خدا
-
شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴، ۱۴:۵۱
رزا حقیقی هم قرار بود همه کاره بشه
-
شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴، ۱۵:۰۹
فقط احمد خودمون تکنیکی.توپگیر همیشه تو حمله هستش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر