فهرست
کاماچو:مادرید شانس اول پیروز شدن در الکلاسیکو است / مورینیو یک انسان صادق و یک مربی سختکوش  است / اندیشه های انجلوتی زیبا و جذاب هستند
کاماچو:مادرید شانس اول پیروز شدن در الکلاسیکو است / مورینیو یک انسان صادق و یک مربی سختکوش است / اندیشه های انجلوتی زیبا و جذاب هستند

کاماچو:مادرید شانس اول پیروز شدن در الکلاسیکو است / مورینیو یک انسان صادق و یک مربی سختکوش است / اندیشه های انجلوتی زیبا و جذاب هستند

آی اسپورت-سوم مارچ چهلمین سالگرد اولین بازی کاماچو برای رئال مادرید بود در انروز افسانه کاماچو اغاز شد و اکنون وی یکی از متشخصترین افرادیست که می توان نظراتش را در مورد مادرید جویا شد.بعد از جدایی از تیم ملی چین و صرفنظر کردن از چند پروژه تبلیغاتی کاماچو بعنوان یک کارشناس صرفا به دیدن مسابقات فوتبال مشغول است و طبیعتا نظراتش در مورد تیم سابقش شنیدنی است.

 

اینروزها خیلی از مادرید صحبت میشود نظر شما در این رابطه چیست؟

 

رئال فصل فوق العاده ای را سپری می کند و در بالاترین سطح خودش است در ابتدا فاصله قابل توجهی با رقبا داشت اما در حال حاضر بخوبی انرا جبران کرده است انها در این چهار ماه بی نظیر بوده اند.


http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/c7776e481a1.jpg

 

از اندیشه های آنچلوتی خوشتان می اید؟

 

رئال مادرید اکنون همانجایی است که مدنظر داشت . اندیشه های انجلوتی زیبا و جذاب هستند و مطمئنا مورد توجه طرفداران.این تیم بهترین تیمی است که مادرید تا به امروز در اختیار داشته بهترین رئال مادرید تاریخ. انجلوتی اسودگی خاطر را به مجموعه برگردانده شاید تیم در مقاطعی لغزش داشته است اما خیلی زود ثبات خود را بازیافته.

 

 

اوقات خوش مادرید تنها بخاطر عملکرد مربی تیم بوده است؟

 

خیر وقتی همه چیز خوب پیش می رود دلیلش می تواند در اختیار داشتن یک تیم خوب یک مربی خوب و یک مسیر درست باشد.

 

جدایی مورینیو بنفع مادرید نشده است؟

 

 نمی دانم..برای من جدایی مورینیو یک امر عادی و یک نقطه بازگشت در دنیای مربیان بود یک مربی بسته به شخصیتی که دارد و جایی که دران کار می کند می تواند بازدهی خودش را نشان دهد زمانیکه وی در مادرید مربیگری می کرد همه بخوبی و به نفع او صحبت میکردند اما الان می دانیم که اوضاع انقدرها هم مساعد نبوده است. فکر میکنم که مورینیو یک انسان صادق و یک مربی با پشتکارفراوان است.

 

مورینیو چه تاثیری از خودش در ماردید به جا گذاشته است؟

 

خوشم نمی اید که بگویم کجا خوب بوده کجا بد و اینکه کجاها اشتباه کرده است یا بدرستی عمل کرده..او در بهترین دوران بارسلونا سه جام برای مادرید بدست اورد اینها به سادگی بدست نمی ایند و شما باید اینرا بدانید.

 

شنیدید که مورینیو در مورد رفتار بازیکنان مادرید در رختکن و جلوی اینه چه چیزی گفته است ؟

 

 در دنیای کنونی فوتبال که همه دنیا بازی تو را تماشا میکنند باید خودت را با این مسائل وفق بدهی اینکه به هر دلیلی دقایقی جلوی اینه بایستی خیلی چیز مهمی نیست اما در دورانی که من بازی میکردم اگر میبردیم به رستوران میرفتیم و غذایی میخوردیم چه بسا دعوتمان هم میکردند اما اگر میباختیم به ما بی مصرف و حقه باز می گفتند البته این مسائل همیشه وجود دارند و هیچوقت تغییر نمیکنند و در باشگاه های بزرگ نحوه نتیجه گیری همیشه زیر ذره بین طرفداران قرار دارد

 

 

در الکلاسیکوی پیش رو شانس کدام تیم را بیشتر می دانید؟

 

رئال مادرید در شرایط فعلی بیشترین شانس ممکن را برای برنده شدن دارد تفاضل امتیازی خوبی دارند و مهمتر اینکه این الکلاسیکو بیشتر از اینکه برای مادرید تعیین کننده باشد برای بارسا مهم و حیاتی است.اگر پیروز نشوند و یا شکست بخورند بنظر بازگشتشان برای قهرمانی غیرممکن است.مادرید بسیار قدرتمند است اما اگر بارسا روزش باشد میتواند هر حریفی را مغلوب کند انها بازیکنان فوقالعاده ای دارند که اگر اراده کنند متوقف کردنشان بسیار سخت است.

 

 

کلید شکوفا شدن مادرید را کدامیک میدانید؟ بازگشت الونسو یا تغییر پست دی ماریا؟

 

هر دو تاثیر داشته اند..انچه که روشن است ژابی بدلیل دادن توازن به تیم بازیکن بسیار مهمی است دی ماریا بسختی می دود و پاسهای تعیین کننده ای می دهد  همچنین کار دفاعی تیم هم عالی بوده است اما پایان فصل اهمیت دارد که هنوز هیچکس از ان مطلع نیست.

رقابت دروازه بانی چه تاثیری داشته است؟

 

حل این مشکل برای هر مربی ای کار بسیار سختی است..اما الان همه چیز نرمال است دیه گو در لیگ و کاسیاس در جام حذفی و جام باشگاه ها  بخوبی جواب داده اند همه منتظر شروع انتقادات بودند اما انجلوتی بخوبی اوضاع را کنترل کرد و به او تبریک می گویم.

عملکرد کارواخال قانع کننده بوده است ؟

 

بله اما اربلوا هم برای هر تیمی بازیکن مهمی است کارواخال خودش را تحمیل کرده بخوبی پاسکاری می کند و می توانم بگویم کار خود را بدرستی انجام داده است.

 

و اما خسه..؟

 

عملکرد وی مرا متعجب کرده .هر زمان که به بازی گرفته میشود بخوبی جواب می دهد و این چیز کمی نیست او خصوصیاتی دارد که وی را متمایز می کند.

 

در مقابل کدام بازیکن فعلی مادرید احساس ضعف می کنید؟

 

با توجه به پستی که خودم بازی میکردم تا حدی سرخیو راموس..بیشتر از من گل می زند و بازیکن مهمی برای تیم است.

 

شانس مادرید برای فتح لا لیگا؟


بسیار زیاد ..برای نبردن لالیگا باید کار خارق العاده ای انجام دهند.

 

و برای جام باشگاهها؟

 

اینجا به خیلی از مسائل بستگی دارد مثلا به شانس! اینکه ماقبل فینال با حریفی بزرگ روبرو بشوی یا در فینال ما اینجا با بایرن روبرو هستیم که شانس اول قهرمانی می باشد باید کمی صبر کرد.

 

شما در مقابل کرویف بازی کرده اید نظر شما در مورد کریستیانو رونالدو چیست؟

 

در مورد دو زمان متفاوت صحبت میکنیم زمانیکه با کرایف روبرو شدم یک جوان 18 ساله بودم و او یک اسطوره جهانی که موفق به مهار او شدم بطوریکه سبب شد در تیم به نقطه ثبات برسم اگر کریستیانو در زمان کرایف بازی میکرد و مجبور به رویارویی با او بودم باید به این فکر میکردم که وی انروز از چه روشی برای گلزدن استفاده میکند کرایف بیشتر در خدمت تیم بود اما رونالدو یک تمام کننده مرگبار است.

 

بنظر استحقاق بردن توپ طلا را داشت..؟

 

برای من بله او به اندازه کافی مستحق کسب این عنوان بود

 

کریستیانو ..بنزما..راموس..بیل..الونزو اینها بنظر شما بهتر ازبازیکنانی هستند که شما در مادرید مربیشان بودید؟

 

همیشه گفته ام که این بازیکنان بهترینهای دنیا هستند و برای بهترین ماندن می درخشند انها نیز در زمان خودشان بهترین بودند زمانیکه به مادرید امدم هم این باشگاه بهترینهای دنیا را دراختیار داشت  که قبلن توپ طلا را برده بودند هرچند که در ادامه هیچکدام توپ طلا را نبردند

 

به چه دلیل بطور ناگهانی از مربیگری رئال استعفا دادید؟

دلیلش خیلی واضح بود اتفاقاتی که در خارج از باشگاه رخ میداد و ربطی به مجموعه داخلی نداشت

 

 

می گویند که شانس سومی به شما رو میکند و برای سومین بار فرصت نشستن روی نیمکت مادرید را بدست خواهید اورد..؟

 

بازگشت به مادرید بعنوان مربی خیر نه اینکه خودم نخواهم اما عملا این شانس را در دسترس نمیبینم مادرید هر زمان که اراده کند برای یک دقیقه هم که شده برای یاری رسانی اماده ام اما نه بعنوان یک مربی..

 

و سوال اخر..

بارسلونا را انقدرها که اینروزها میگویند ضعیف می بینید؟ در حق تاتا کم لطفی نشده است؟

 

زمانیکه شکستها شروع شد و باشگاه احترام پیشین را از دست داد تاتا نیز مورد انتقاد قرار گرفت اما فراموش نکنیم که بارسا دو بازی رودررو با رقبای اصلی را پیش رو دارد و اینکه مربیگری تیمی که اینهمه جام در چند سال اخیر کسب کرده اسان نیست.

 

 

ترجمه: ضا سیف

     
آی اسپورت
2014-03-15 15:02:33
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر