فهرست
گزارش ویژه: بهترین‌‌های فصل جدید فوتبال اروپا چه کسانی بودند؟
گزارش ویژه: بهترین‌‌های فصل جدید فوتبال اروپا چه کسانی بودند؟

گزارش ویژه: بهترین‌‌های فصل جدید فوتبال اروپا چه کسانی بودند؟

وقفه بوجود آمده در بازی‌های باشگاهی بخاطر برگزاری بازی‌های ملی، این فرصت را به ما می‌دهد اتفاقاتی که تا این مقطع از فصل در لیگ‌های معتبر اروپایی رخ داده را بررسی کنیم. به خصوص اینکه رقابت‌های این فصل آن‌قدر جلو رفته که بتوانیم به عقب برگردیم و تاثیر بازیکنان در آنها را بررسی کنیم. بهتر است سراغ اعداد و ارقام برویم تا ببینیم آنها کدام بازیکنان را در بخش‌های مختلف به عنوان "بهترین‌ها" به ما معرفی می‌کنند. بهترین‌های فصل ۱۶-۲۰۱۵ لیگ‌های معتبر اروپا تا اینجای فصل.

گل
پنج گل "سرخیو آگرو" در بازی هفته گذشته مقابل نیوکاسل پاسخی به درخشش روبرت لواندوفسکی در بازی هفته قبلش با زدن پنج گل بود. مهاجم لهستانی بایرن در بازی مقابل ولفسبورگ، تیم دوم بوندس‌لیگا از روی نیمکت به زمین آمد و در ۹ گل پنج بازی زد. او تا اینجای رقابت‌های بوندس‌لیگا در حالی که در پنج بازی به عنوان بازیکن اصلی و دو بار از روی نیمکت به میدان آمده، ۱۲ گل زده. لوا در لیگ قهرمانان هم سه گل و در باز‌ی‌های مقدماتی به یورو ۲۰۱۶ پنج گل به ثمر رسانده. او در حال حاضر در بهترین فرم ممکن قرار دارد.

پاس گل
داوید سیلوا در حال حاضر یکی از بهترین بازیکنان لیگ برتر انگلیس است. سیلوا با عملکردش نقش زیادی در موفقیت منچسترسیتی داشته. سیتی در دو بازی از سه مسابقه‌ای که سیلوا در آن حضور نداشته شکست خورده اما در هر پنج حضور او صاحب پیروزی شده است. سیلوا تا کنون شش پاس گل داده؛ در حالی که کل آمارش در فصل گذشته هفت پاس گل بود. این هافبک اسپانیایی بالاتر از داگلاس کاستا از بایرن مونیخ و وس هولاهان از نوریچ رکورد دار پاس گل در این فصل بوده است.


پاس‌ها
مارکو وراتی، هافبک پاری‌سن‌ژرمن با ۷۲۱ پاس صحیح، بیشتر از هر بازیکن دیگری در این فصل پاس سالم داده. او نه تنها بیشتری پاس صحیح در زمین خودی را دارد بلکه در زمین حریف هم بیشتر از هر بازیکن دیگری در اروپا پاس درست داده. در این بخش سانتی کازورلا هافبک اسپانیایی که با هر دو پای به خوبی پاس می‌دهد با ۴۱۳ پاس در رده دوم قرار دارد.

دقت پاس
۹۴،۳ درصد پاس‌های تونی کروس، هافبک آلمانی رئال مادرید صحیح بوده و او از این نظر بین بازیکنان همه تیم‌های اروپایی بهترین عملکرد را دارد. کروس در هفت بازی تیمش در لالیگا شش بار بازیکن اصلی بوده و میانگین ۸۰ پاس سالم در هر بازی را به ثبت رسانده.

ایجاد موقعیت
زمانی که وستهام در تابستان دیمیتری پایه را از مارسی می‌خرید، می‌دانست چه بازیکنی را به خدمت گرفته. او در هفت گل تیم در این فصل نقش داشته. پایه تا اینجای فصل ۳۳ موقعیت گل برای تیمش ایجاد کرده و از این نظر بهترین بازیکن اروپا به شمار می‌رود. مسوت اوزیل با ۳۱ بار ایجاد موقعیت فاصله کمی با این بازیکن دارد.

ضربات ایستگاهی
کریستین اریکسن بعد از رفع مصدومیتش دو ضربه ایستگاهی متفاوت تاتنهام را مقابل سوانزی به گل تبدیل کرد و به رکورد ویلیان از چلسی و پیانیچ از رم رسید. ویلیان در لیگ قهرمانان دو گل دیگر روی ضربات ایستگاهی زد و به رکورد باورنکردنی چهار گل از روی ضربه ایستگاهی در چهار بازی اخیر تیمش رسید.

دریبل
لیونل مسی مصدوم است و فعلا قادر به همراهی بارسلونا در رقابت‌های مختلف نیست اما همچنان در جدول دریبل زن‌ها در صدر قرار دارد. او در شش بازی خود در لیگ اسپانیا (که در یکی از آنها در دقیقه ۱۰ تعویض شده بود) ۳۹ دریل زده. او به طور متوسط هر ۱۰ دقیقه یک بازیکن را دریبل زده و با این میانگین می‌تواند فصل را با ۳۴۲ دریبل تمام کند؛ یعنی به اندازه کل دریبل‌های بازیکنان ۱۵ تیم از ۲۰ تیم لالیگا در فصل ۱۵-۲۰۱۴!

شوت
در این بخش فقط یک مدعی وجود دارد؛ "کریستیانو رونالدو"؛ او به طور متوسط در هر بازی ۸ شوت می‌زند و تا اینجای فصل ۴۷ ضربه به سمت دروازه حریفان زده. او در دو بازی خود در لیگ قهرمانان هم ۲۲ شوت زده. رونالدو همیشه به عنوان بازیکنی شناخته می‌شده که از همه جای زمین شوت می‌زند اما امسال آمارش از سال‌های قبل هم بالاتر است.

دقت شوت مقابل دروازه
هر چند رونالدو زیاد شوت زده اما دقتش مقابل دروازه حریفان خیلی بالا نبوده . در واقع فقط ۱۲،۸ درصد شوت‌های رونالدو به تور دروازه حریفان چسبیده . بهترین آمار در این فصل متعلق به کالوم ویلسون از بورنموث بوده که ۶۲،۵ درصد از شوت‌هایش به گل تبدیل شده تا این بازیکن تبدیل به مخوف‌ترین مهاجم اروپا شود. از شوت‌های او ۸۷،۵ درصد در چارچوب بوده که این آمار باعث شده بیشترین دقت شوت را در اروپا داشته باشد. با این شرایط واضح است که غیبت او در بازی‌های ماه‌های آینده بورنموث کاملا محسوس خواهد بود.

دروازه‌بانی
تیمو هورن ۲۲ ساله آخرین دروازه‌بان جذابی‌ست که از آلمان به دنیا معرفی شده. دروازه‌بان جوان کلن بیشتر از هر دروازه‌بان دیگری در این فصل رقابت‌های اروپایی save داشته. این دروازه‌بان در هشت مسابقه‌ای که برای تیمش به میدان رفته ۴۱ توپ گرفته. او سال گذشته در آستانه انتقال به استون‌ویلا و تاتنهام بود اما به نظر می‌رسد در آینده نزدیک باشگاه‌های به مراتب بزرگتری برای خرید او اقدام کنند.

دفع توپ
رکورد دفاعی نوریچ در این فصل نکاتی زیادی دارد. آن‌ها تا این جای مسابقات لیگ برتر ۱۴ گل دریافت کرده‌اند اما سباستین باسونگ، مدافع کامرونی آنها با ۷۷ بار دفع توپ بهترین آمار را در اروپا دارد.

تکل زدن
بهترین تک‌زن اروپا ژان‌دانیل آکپاآکپرو، هافبک دفاعی ساحل‌عاجی تولوز فرانسه است. این بازیکن ۲۲ ساله تا اینجای فصل ۴۸ تکل زده. او فصل گذشته در آستانه انتقال به آرسنال بود. آمار فوق‌العاده او نشان می‌دهد قدرت توپ‌گیری‌اش می‌تواند در آینده کمک زیادی برای توپچی‌ها باشد.

منبع: سایت رسمی نود
     
آی اسپورت
2015-10-10 16:31:58
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر